bugün

cuma namazının vazgeçilmezleridir...

-camideki cemaati sıraya sokup rastgele seçtiği çocukları ön saflara uzay mekiğine uzay aracı gönderir ciddiyette yollayan cami amcası.

-cami çıkışı yardım toplayan ve dakikada 40 kez ''az çok demeyelim camimize yardım edelim'' diyebilen sakallı orta yaşlı ya da yaşlı amca.

-hutbe sonundaki allah katında tek din islamdır ayeti.(en çok bunu seviyorum)

-cuma namazı için gelen ve camide koşturup duran çocuklar.

-namaza çorapsız gelen antihijyenik insanlar.

-arka sıralara kombine bilet alan oturur halde namaz kılan yaşlı tonton dedeler.
Namaz sonunda cami kapısında bekleyen karpuz arabası.
(bkz: cami)
Caminin dolması üzerine, karton, kilim ve kendi getirdikleri seccade üzerinde yağmur, sıcak, soğuk demeden, dışarda namaz kılan insanlar.
--spoiler--
ey cemaat i müslimin yeni açılan xyz camiine cami çıkışı yardım toplanacaktır. allah yapacağınız yardımları kabul etsin. (bkz: amin)
--spoiler--
Dualari yuksek sesle okuyan amca. Bir de sapka takar bunlar, kasketi arkaya cevirir.
kapıda kucağındaki sakat çocuğu kullanan esmer tenli kadın.
çalınan terlikler. yine çaldırdım amk.
(bkz: farzı kılıp sıvışırken yaşanan suçluluk)
görünen iğrenç çatallar.

şu camiye düşük bel giyip gelmeyin bi amk ya.
olmazsa olmazı tabi ki erkek bireylerdir. (bkz: erkek)
elindeki kağıdı okuyamayan imam arkadaşlar maalesef.
camiye yardm, yeni kuran kursumuz başlamıştır, gimsa gazetesi dağıtımı sonra hiç sevmediğin insanlara cumanız mübarek olsun geyikleri.
(bkz: sübhaneke)
ayak kokusu ve hacı yağı karışık kokular.
cemaat dışarıda yağmur yağıyor lütfen safları sık tutalım .
hoca tarafından safları sık ve düzenli tutalım uyarısının yapılması ve akabinde sıradaki bir amcanın eliyle sakin bir şekilde yanındakileri şu şekil duralım şeklinde ikinci bir uyarıda bulunması.
cuma namazının Vaziyet-i ahvalini elindeki not defterine kaydeden sözlükçüler.

Ammaaa! Böyle bir hal içinde namaz nasıl kılınır, vaaz nereyle dinlenir bilinmez.
Para isteyen hoca. Arkadaş türkiye'nin çeşitli şehirlerinde çeşitli camilerde cuma namazına gittim hepsi mi aynı şeyi der.
Hurtbelerdir. Cumaya gidip gitmediğinizi anlamak için önemli bir faktördür.
besmele.
cumayı kılıp öğle namazına geçilecekken caminin %80 inin boşalması.