sağ ve sol açıklar sağlam.
cuma namazı için ne hocaya ne camiye ihtiyaç yoktur, temzi bir mekanda en az dört Müslüman birlikte kılabilir. islama ruhbanlığı sokan Yahudi dönmeler her şey gibi bunuda mahvettiler.
yeminle bıktım arkadaş , hocası da müftüsü de ayrı manyak bizim şehrin.hoca zırt bırt yerimi değiştiriyor (#33644391) , müftü adam gibi kadro çıkarmıyor çıldıracam.

yahu arkadaş namaz bizim camide , deplasmana gitmiyoruz , hayır merkez camiyiz bir de sen niye korkak başlıyorsun namaza arkadaşım müezzini de atsana imamın yanına çift forvet oynayalım , defansta ve orta sahada zaten yığılma var bir türlü çözemiyoruz , kalecimiz zaten çuval aq zırt bırt ayakkabı çalıyorlar , o kadar yardım yapıyoruz halı falan alıyoruz bu kadar destek çıkıyoruz camiye ama yok bir türlü başarı gelmiyor.

bir de umre organizasyonu için mekke federasyonu tarafından çağırılan yıldızlarımız var , yahu orta safı sırtlayan adamlar bunlar zaten , hadi namaz esnasında bir şekilde idare ederiz de tesbihata giderse cidden çok zorlayacak bu arkadaşların olmaması.

çıkmış bir de bugün yatsı namazından önce vaaz veriyor neymiş efendim cuma namazını eksiklere rağmen en iyi şekilde kılıp mümkün olduğunca çok sevap kazanmayı hedefliyormuş.

cumadan sonra da çıkıp önümüzdeki vakitlere bakıcaz diyecek sanki tanımıyoruz aq , ha bir de 5 vakitli sistemde 1 vaktin çok önemi yokmuş ömür çok uzun bir maratonmuş ilerleyen namazlarda eksiklerimizi tamamlayarak telafi edebilirmişiz falan filan.

yemiyoruz artık bunları müftü efendi , istifa da bir hizmettir tazminat kovalama bırak artık cemaat seni istemiyor millet namaza gelmiyor camiye yardım yapmıyor görmüyor musun , yakında diyanetten 1 sene hac cezası yiyeceğiz senin yüzünden aq , istifa et lan !
evet tam da beklediğim gibi oldu , namaz sonrası herkes moralsizdi , yine kalemizden 3 ayakkabı çaldırdık ve kimsenin ruhu duymadı.

bu ruhsuzlukla biz daha çok namazdan mutsuz ayrılırız.
Başarılar gelir geçer asaletin bize yeter deplasmanda merkez camide bu taraftar hep seninle.
(bkz: gençler tesbihat peşinde)