bugün

muhtemelen çukurova yöresini ve üniversitesini temsilen kurulmuş hoş bir tarza sahip yepisyeni sözlük oluşumudur.

http://www.cukurovasozluk.org/
kalitesiz insanlarca yönetilen sitedir. her ne kadar ilk girişte yukarda sözlük nedir ne değildir butonu olsada sözlük değildir, sitedir. içerisinde ben bugun aşk-ı memnu yu izledimden istanbul a her gittiğimde beyoğlundayıma kadar aptal cümleleri bulabilirsiniz. cümle sonuna nokta ve ya noktalama işaretinden sonra bir boşluk mu? hak getire.

tabi ki daha önce sözlük kültürüne alışmamış insanların bol olduğu yerde bu tür yanlışlıklar, hatalar olagelecektir ama bunu yaparken bokunu çıkartmak ve en önemlisi eleştiriye kapalı olmak zavallılıktır sözlük yönetimi adına.

sözlük hayatlarında karşılarına çıkan belkide sözlüğü adam edecek, yönetimindeki insanlardan kat be kat daha yazar olan insanları iki küfür ettiler diye veyahutta siteyi eleştirdiler diye yazar yapmamak (ki işin bu evresinde sikler çokta fazla askı konumu görmemektedir) ve bunun sadece bir değil onlarca kaliteli yazara yapılması ezikliktir.

buyursunlar aşk-ı memnu yu izlesinler, buyursunlar birbirlerinin nick altlarında birbirlerine hal hatır sorsunlar.

son olarak şu da varki domain isimlerinin başındaki çukurova kelimesi kimseyi yanıltmasın. benim bizim çukurovamız değil o sitedeki.
sözlük sahibinin bir ortamda açık açık karı kız düşürmek için kurduğunu/kurdurttuğunu söylediği yerdir. yöneticilerin yalakalık üzerine seçildiği ve girilen entrylerin kişisel ilişkilere göre şekillendirilip silindiği bir platform olması ayrı bir muammadır.

site içerisinde yer alan sözlük kuralları, sözlük formatı gibi ibareler, kopyala/yapıştır ağacının bir meyvesi olup uygulamadaki geçerliliği 0'ın altında seyretmektedir.

ilk açıldığında çok destek almıştır. çok kral sözlüklerden çok iyi yazan kişiler toplanmıştır ama en nihayetinde yöneticilerin "benden başkasının düşünceleri derhal siline, ben ne diyorsam doğru ola" gibi takılmacaları sonucunda o kişileri kaybetmiştir ve sözlük klonlarında kaybolmaya mahkum olacaktır.

şimdilerde komik bir şekilde uymaya çalıştıkları sözlük formatı dahilinde birbirlerini pohpohladıkları, birbirlerinin adına açılmış farklı başlıklarda ego tatmini yaptıkları bir yer olmuştur.

bir yaran atasözünün gerçek olduğu yegane sözlüklerden biridir.

(bkz: imam osursa cemaat sıçar)