1. 1.
  asıl ismi clive staples lewis olan, narnia günlükleri isimli 7 kitaplık fantastik roman serisinin yazarı ünlü edebiyatçı. aynı zamanda yüzüklerin efendisinin yaratıcısı jrr tolkienin yakın arkadaşıdır.
  2 ... devedikeni
 2. 2.
  narnia günlükleri isimli mucize seriyi yazmış olan süper insan. ellerine sağlık.
  1 ... prisoner
 3. 3.
  29 yaşına kadar ateist olmuş ama yüzüklerin efendisi'nin yazarı tolkein'in tavsiyeleri ile hristiyanlığı seçmiş yazar. bundan sonra da bütün kitapları hristiyanlık, iyi ve kötü temaları üzerine olmuştur.

  en beğendiğim sözü de şudur:

  "sizin ruhunuz yok. siz zaten ruhsunuz. sizin bir bedeniniz var."
  4 ... raynor
 4. 4.
  Eğer kalplerine gerçek anlamda bakmayı öğrenirlerse, insanların çoğunluğu, şiddetli bir şekilde istedikleri şeyin bu dünyada olmadığını anlayacaklardır... öyle bir hasrettir ki hiçbir evlilik, hiçbir seyahat, hiçbir eğitim gerçek anlamda onu tatmin edemez. Bunu söylerken başarısız evlilikleri, tatilleri, eğitimleri kastetmiyorum. Olması mümkün en başarılılarını kastediyorum... Eğer kendimde, bu dünyadaki hiçbir deneyimin tatmin edemediği bir arzu tespit edersem, bunun en muhtemel açıklaması başka bir dünya için yaratılmış olduğumdur. Eğer dünyevi hazların hiçbiri onu tatmin edemezse; bu, dünyanın bir hile olduğunu göstermez. Muhtemelen dünyadaki hazlar onu tatmin için değildir, fakat onu açığa çıkarmak içindir ki gerçek şeyin önerisiyle karşılaşalım. Eğer böyleyse, bir yandan bu dünyevi nimetleri hiçbir zaman küçük görmemeli ve şükürsüzlük etmemeliyim, diğer yandan bunları; bir kopyası, yankısı, serabı oldukları şeyle karıştırma yanılgısına düşmemeliyim. Kendimde gerçek vatanım için arzuyu muhafaza etmeliyim, o vatan ki ölmeden ona kavuşamam...
  *
  1 ... karaanj
 5. 5.
  tecrübe acımasız bir öğretmen olabilir.
  ama öğrenirsin,
  hem de öyle bir öğrenirsin ki!
  -1 ... 2 yillik universite mezunu