bugün

Artık herkesin kabul edip adapte olması gereken durum. Messici değilim hiç sevmem de messiyi. Messi zaten yıllar önce inieasta ve xavi barcadan ayrıldığında bitmişti. Ronaldo ise realde kalsa şimdiye çoktan herkes tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en iyisi olarak kabul edilecekti. Çünkü realde kalsa en az iki ucl ve iki balondoru vardı. Kendini rezil kepaze etti. Çoluk çocuğun dalga malzemesi yaptı kendini. Bu adam bir insanın tercihlerinin hayatını ne derece etkilediğinin en büyük kanıtıdır. Artık Ronaldoseverler olarak bittiğini kabul edip teknik direktörlüğünün nasıl olacağını tartışmalıyız naçizane fikrim.
Ne Messi ne de Ronaldo futbolcu değildir. Bunlar popüler kültürün dayattığı sanal kahramanlardır. ibrahimovich bile ikisini de şamarlar. Orta sahanın gerisine gelmeden yanındaki süper futbolcularla yorulmadan etmeden babam da oynar. Hele ki Messi'nin oynadığı kadronun yarısının çeyreğininde ben oynasam; değil Messi'yi gerçek Ronaldo'yu, Maradona'yı, Pele'yi bile solda sıfır bırakırdım. Ulan; hiç bir şey yapmayıp ofsayta yakalanmamaya çalışarak altıpas içinde dursam bile garanti 20 gol atardım. Kıçıma çarpsa yeter. Dediğim gibi: Her ikisi de Spider man gibi sanal kahramandır.