bugün

Tüm özelliklerin aynı anda bir bünyede toplanmasının sonucu übersonik bir futbol oynayan adamdır.

Eğer sen, Barcelona'ya karşı oynadığın bir maçta, 117. dakikada 100 metre depar atıp mükemmel bir şut çıkartıyorsan,
Eğer sen, duran top ya da kanat organizasyonlarında her türlü yükselip kafa vurabiliyorsan,
Eğer sen, "hız" faktörünü adam geçmek için kullanıp; üstüne presi yapabiliyorsan,
Eğer sen, duran topları gol yapabilen en iyi oyunculardan bir tanesiysen,

Cristiano Ronaldo'sun demektir. Zaten bugünki karşılaşmada her şeyin cevabını verdin, özellikle Messi ile olan karşılaştırmada. Yürü be.
kendisi hakkında birçok şey söylemek mümkün ancak son maçta attığı o deparlar insan olduğundan şüphe etmeme sebep oldu o nedir abi ya.attığı golde gol hani sanki messiye al bunu da falan filan işte der gibiydi.
messiye uzaylı diyenlere inat, bugün oynadığı futbolla, insanüstü bir varlık olduğunu göstermiştir. ulan adam bir pozisyonda, ayağndan 20 metre aştı topu, oha ronaldo abartma sen de dedim, bir baktım ki yetişmiş eleman almış gidiyor. ronaldo nesin olum sen?
büyük maçların büyük adamı.
hiç tartışmasız dünyanın en iyisidir. insan ırkına kesinlikle mensup değildir zira futbol un ilahıdır. son olarak değil messi maradona dahi onun bir bacağı etmez.
dünyanın gelmiş geçmiş en büyük takımında oynayan, günümüzdeki dünyanın en büyük oyuncusu.
edit: antipatik olması durumu değiştirmiyor...
bir oyuncuda hırs olmalıdır, yılda bilmem kaç milyon dolar kazanıp sahada bir frikik atıp, gezinmek değildir dünya yıldızı olmak. bu adama bakınca bunu görebiliyorum, gerçekten çok hırslı, azim dolu. bunu bugünkü maçta net bir şekilde gördü herkes, dakika 110 ve rüzgar gibi gidiyor. attığı gol de bir hayli hoştu. takımdaki egemenliğini görmemekte mümkün değil, tam bir lider. şimdi kıyaslandığı messi ye gelelim, evet o da inanılmaz bir yetenek kuşku yok, ama şimdi o takımda oynamak çokta zor değil. niye mi? o zaman cevabım şu yönde olur, çıkarın xavi ve iniesta yı arkasından, misal arjantin milli takımı. ne yapabiliyor? Bence Barcelona ekolu onu bu hale getirdi, sahip olduğu yetenekler doğrultusunda da diğerlerinden bir kaç adım öne çıktı. frikik atamıyor, bugün kullanıyım dedi olmadı. ama alın ronaldoyu koyun inter'e, koyun bir arsenal'e, takır takır işler. messi real madrid te iş yapar diyebilirmisiniz? Ben biraz futboldan anlayan birinin bunu açıkca görebiliceğini düşünüyorum. Sonuç olarak, messi yi barcelona çıkarmıştır, toplarsınız en fazla 1.75 5 tane adam,(orta saha ve forvet için), koyarsınız messi yi, diğer elemanlar kuvvetliyse, çabuksa şahin gibi her noktayı görür, ara pasları atar. ama ronaldo, dünyanın her yerinde rahatlıkla oynar, çünkü o tam bir yetenektir, bir tek barcelona da oynayamaz, pardon oynamaz.
çoluğun çocuğun büyük futbolcu diye yere göğe sığdıramadığı adam.

ronaldinho'yu bile izlemeye yaşı tutmamış ergenlere daha ben ne anlatayım.
yok ronaldinho'yu izlemediniz mi bu topçu mu filan diyenlere şaşıyorum evet izledik hepsini çok iyilerdi. quresma'yı da izliyoruz mesela çok yetenekli robben de oyle belki ronaldo kadar ama çok yetenekli olmak büyük futbolcu olmak demek değil istatistiklere bakın ve kıyaslayın bu kadar basit cr7'nin her alanda fark attığını göreceksiniz ronaldo da messi de alışılmış dışı hem yetenekli hem istikrarlı mükemmel oyuncular sevmeyebilirsiniz ama haksızca eleştirmeyin bari.
messi'nin takımına karşı yanılmıyorsam ilk galibiyetini elde etmiştir.. messi'nin emeklilik yaşı geldi amına koyum!

edit: yanılmışım*.. 2008 manu-barça şamiyonlar ligi yarı final rövanş maçını unutmuşum. bilgilendirme için ataryemez'e sevgilerimizi yolluyoruz.
messi'nin takımına bir gol attı diye ilah ilan edilen oyuncudur. messi'den iyi falan değildir. neyin kafasını yaşıyorsunuz?
20 nisan 2011 barcelona real madrid maçında son dakikalarda gösterdiği performansı über kondisyona sahip olduğundan değil, ikinci yarıda sahada olmadığından dolayı göstermiştir.* mourinho'nun maçı uzatmalara sarkıtma projesi olabilir olmayabilir tartışılır, vasıflı futbolcudur lakin akşam en iyi maçını çıkaramayan messi'nin takımına sağladığı faydanın yanında 94 mln €'luk bir hiç olmayı başarmıştır. büyük maçların futbolcusu değildir.

düzeltme: üzerinden 2 seneye yakın süre geçmesine yakın, kendisi hakkında daha önce yazdığım ''büyük maçların futbolcusu değildir.'' cümlesini o günden bu güne yaptığı icraatler ile teker teker tarafıma yedirmiştir.
barcelona'nın direncinin düştüğü, arkada boşluk bıraktığı dönemlerde, 105. dakikada depar atabilmesini kondisyonuna borçludur. messi'den tek üstünlüğü kondisyonudur. ronaldo sıkı çalışmanın ürünüdür. hiç bir zaman messi kadar 'saf yetenek' olamayacaktır. messi'den iyi olduğunu iddia edenleri de anlamak gerçekten imkansız. konsiyonundan başka hangi konuda iyi messi'den allah aşkına? daha mı çok gol atmış, daha mı çok asist yapmış, daha mı çok adam eksiltip pozisyon yaratmış, takımına daha mı çok yarar sağlamış? tüm bunların üstüne belirtmeden de geçemeyeceğim; real madrid dünkü galibiyeti bu adama değil iker casillas'a borçludur.
arkasında müthiş paslar atan iki adam olmasada takımını yarışın içinde tutmaya devam eden yetenek.
vücudunda damar ve ciğer yerine , kablo ve motor bulunduran yaratık.
(bkz: cristiano ronaldonun antipatik olmasının nedenleri)
Saçları kısacık kestirip jöleye boğup üstüne bir de ince bi favori bırakırsan burda Apaçi olursun, ispanya'da Cristiano Ronaldo.
hayatımda ilk defa bugün yaptıgı bir hareketi takdir ettigim futbolcu. ilktir istisnadır başka olursa yine takdir ederim.
şimdi sevgili ronaldo havalıdır kendini çok begenir bu dogru ama bugün oynanılan maçtaki isyanı takdir edilesidir kimse takdir etmemiş ben edeyim. düşünün koskoca madrid bir rakip karşısında savunmaya çekiliyor olacak iş mi? elbette jose ronaldoya böyle oynayacaklarını söylemiştir ama bence ronaldo bu kadarını beklemiyordur. gerçi isyanından bunu anlayabiliriz utanmasa " amn koyum ben oyunun " deyip çıkacak. gururlu adam vesselam.
bugün fabregas, hocasının* genç oyuncu fantazisini eleştirip yerden yere vururken, "futbolda asıl önemli olan skordur" derken; kendisinin herhangi bir isyan bayrağı açamaması kendisi açısından üzücüdür.
lionel messi'den daha iyi bir oyuncudur. tabi söz konusu bir şampuan reklamıysa.
messi'en daha iyi bir binicidir, tabi söz konusu paris hilton'sa.
bugün yine 35-40 metreden frikikten gol atmaya çabalamış futbolcu. bir messi değil.
neverland arena'da oynanacak maçta messi'nin eline verecektir.
yetenekleriyle beyninin aynı anda gelişmemiş olduğunu gördüğümüz futbolcu. 35-40 metreden şut deniyor, sanki karşısında getafe var da bol bol pozisyon buluruz nasılsa durun şut çekiyim diyor. ulan barcelona yarı sahasına geçemiyosun, bi serbest atış kazanmışsın orta yapsana, dünya tarihinde kaç gol atılmış oradan da sen atmaya çalışıyosun, attığın şutlar zaten barajda kalıyor, ne s......m bir özgüvendir bu, hiç bişey olmamış gibi tekrar tekrar deniyor, bencillik, ego her bi bok var bu adamda.
geçen maç barça'ya bir gol attığı için kendisini yere göğe sığdıramayan hayranlarını, bu maç öksüz bırakmış futbolcudur.