bugün

içinde hinlik aranması doğal olan fakat diplomatik anlamda ufak bir dil sürçme kazasıyla geçiştirilebilecek olay.
Zira Kürdistan Irak'ın bir eyaletidir ve Türkiye Irak'ı tanıdığına göre kürdistan'ı da "bölge" olarak tanımaktadır.
Fakat ince çizgi sınır çizgisidir.Zira bizim Sınırımız kürdistanla değil ırakladır.
Yadı gülüm keten helva olmadan, amerika iranla bu konumdayken, kürtlere sırtını tamamen dönmesi zaten imkansız. artık bu umudumuzu bırakıp başka stratejiler geliştirmeye çabalamamız kanımca gereklidir.
laf lafı açıyor lafını hatırlatan durumdur. bunların ettikleri her laf, daha ileri aşamaları içeren bir diğerine sebep olmaktadır..
(bkz: bağımsız kürdistan a alışın)
dil sürçmesi falan değildir, hususi yapılmıştır elbette. onlar orada doğaçlama konuşmuyorlar, diplomatik bir hamle, dalga geçme, alaya alma durumu bu. türlü türlü aptal işler yapıyorlar -bu kaçıncı yanlışlıkla kürdistan denmesi ben sayamadım- ve sonra da dil sürçmesi gibi aptal tabirlerle konuyu örtbas ediyorlar.
kürdistan devleti zaten amaçları ve araçları değil mi ayrıca, türkmen şehirleri nin nüfus yapıları neden bozuldu, kafileler halinde kürtler bölgeye neden dolduruldu?
adamların politikası bu, yüzüne gülmesine mi kanıyorsun sen?
(bkz: en büyük düşman abd dir)
''yemedik içmedik tank aldık, roket aldık, helikopter aldık artık şunları bi kullanalım'' dediğim hadise.. yoksa çürüyo aletler yaw.. sonra gidiyoruz israile bakım onarım filan yaptırıyoruz. oldumu şimdi bari iki füze filan atalım böle red alert gibi cıv cıv efektleriyle..
condolleezza rice ın şahin k ya ihtiyacı var düşüncelerini beynimde döndürmeme yol açmış durum..

ne demişler:
(bkz: dinsizin hakkından imansız gelirmiş)
kuzey ırak a kürdistan demesi normal bir ifadedir. zaten öyle olmustur artık. ayrıca burdan bir hatırlatma; atatürk bile kürdistan ifadesini bir cok kez kullanmıstır. o yüzden bu tip seyleri normal karsılamak gerekir. hazımsızlıga gerek yok...
**

görünen köy'ün kılavuz istemeyeceğinin habercisidir. kuzey ırakta kürdistan devleti kurulmuştur, ve bu da gün gibi aşikar bir gerçektir. buradan bizi müttefik yapan ismet paşa ve adnan menderes'e bir çuval kına yollamaktan başka yapılacak bir şey yoktur, lakin ölüye saygısızlık mıdır bilinmez. saygısızlık olmasın diyorsanız hala utanmadan "müttefik amerika" lafını kullanan ampülabilere kamyonlar dolusu gönderebilirsiniz bu kınadan. ***

edit: aramızda amerikancı var.*
çok eşliliği savunan barzani ile rice arasındaki aşkın başlamasına neden olan söylemdir.eee demişler aşk herşeyi affeder.

- alo merhaba barzo
+ merhaba rays bugunki soylem için ne diyecegimi bilemiyorum
- ahhh hiç önemli degil ben s...s..sad..sadece duygularımı ifade ettim.
+ çok incesin rays sana minnettarım
- omg barzo. dabilyuyla konuştum evlilik hazırlıklarına başlıyabiliriz
+ bugun aldıgım en iyi haber buydu *
- nerde gircez hayatım dünya evine?
+ çankaya köşkü bi kaç ay sonra tayyeap'e kalacak ortamı ayarlarım akarız
- aaa izin verirmi ki ?
+ ooo ayıpsın tayyeap benimi kıracak
- bi yolunu bulalım şu bizim talo'yuda getirelim sen tayyeap'a alo de
+ ok şekerim
- iyi hadi gömdüm sora görüşürüz
+ çok iyi yaaaaa
kürdistan, kürtlerin yoğun olarak yaşadığı bölge olarak tanımlanmakta ve o hayali haritaya göre türkiye'de sivas'a kadar uzanan bir bölgeyi içine almaktadır. coğrafi-kültürel bir bölge olan, iran, ırak ve türkiye'de yer kaplayan kürdistan'ın, "türkiye ile kürdistan arasındaki sorun" cümlesinde kullanılması hayali haritadaki kürdistan ile tbmm arasında olarak tanımlanmıştır. ayrıca, kürdistan coğrafyası iran'da da toprak bulundurmaktadır.*

abd gibi bir ülkenin zirvesinde olup da bir lafı etmeden on kez düşünen, düşünmesi gereken biri için * bunun kasıtlı olması kuvvetle muhtemeldir. yanlıştır ve çok feci olaylara sebebiyet verebilir. ama zaten istenilen de bu değil midir ?

daha açık olmak gerekirse, formula 1 yarışlarında, ödülü kktc cumhurbaşkanı sayın talat verdiği için kıyamet kopması ile aynı anlamdadır.

kondi, yine bir kondurma yapmaya çalışmıştır ama kondurulacak başka yerler vardır.*
kürdistan ifadesini kullananlara onun bunun çocuğu ve benzeri ifadeleri kullanma hakkımızı meşrulaştıran durumdur.
pastel boya ile çizilen kırmızı çizgilerin, rice'ın nur yüzündeki iki dudağın arasından geçmesidir.
rice ın adet donemine gelmesiyle kaynaklanan yanlıs bir soylem.

(bkz: kadın galiba dedigimiz anlar)
fikri neyse zikri de o diycem ama bu durumda bu kadına da derviş demiş olacagım ona yanıyorum dedirten durum.
(bkz: laf konustu bal kabagı)
bundan çok evvel amerikan senatosunda "22 ülkenin sınırları değişecek" demiştir aynı kişi, bu durumda petrol teröristlerine danışmanlık yapmış bu kişinin bu sözü söylemesi gayet doğal karşılanmalıdır.