1. 1.
    Çok sayıda tanrının varlığını kabul eden dinlere verilen isimdir. Tek tanrılı dinlerden önce insanlarin sahip olduğu inanıştır. ilkel toplumlarda insanların, doğada gördükleri ama açıklayamadıkları güçlere tanrılık atfetmesiyle ortaya çıkmıştır. Çok tanrılı dinlerin en bilinen örnekleri Eski Mısır ve Eski Yunan'da olup, Doğa güçlerinin kişileştirildiği bu dinlerde her tanrı ya da tanrıça ayrı bir gücü simgelemekteydi. Eski Mısır'da Osiris, isis, Ra, Amon gibi büyük tanrıların yanında firavunların da tanrı olduğuna inanılırdı. Eski Yunan'da ise Zeus, Hera, Apollon, Afrodit, Hermes belli başlı tanrıça ve tanrılardı.
    (bkz: çoktanrıcılık)
    (bkz: politeizm)
    3 ... jassemine
    #317728 :)
  2. 2.
    putperestlikte bu kulavarda gösterilebilir.
    ... karpuzkabugu
    #318129 :)
  3. 3.
    günümüzde terkedilmiş olan dinlerdir! bir çoğuna mitolojilerde rastlayabiliriz!
    1 ... regerant
    #1546282 :)
  4. 4.
    genellikle mitoloji kaynaklarında rastlayabileceğimiz,eski yünan-roma,türk,pers,kızılderili,maya,aztek,vb inanışlarına sahip olan,özetle her durum için bir varlığa * inanılan,yardım istenen,hatta kurban kesilen ve inanılan tüm tanrıların üstünde güç ve konum bakımından hepsinden güçlü bir varlığın * olduğu,son sözün genellikle ondan çıktığı dinlerdir.
    ... nimue
    #1690112 :)
  5. 5.
    (bkz: metal)

(bkz: dave mustaine) (bkz: steve harris) (bkz: chuck billy) (bkz: bruce dickinson) (bkz: dimebag darrell)*
    3 -1 ... the art of shredding
    #1690135 :)
  6. 6.
    kiblesi, ne kadar donerseniz donun arkanizda kalan yerdir.
    1 ... eye queue
    #3939842 :)
  7. 7.
    tanrıların iş bölümü yaptığı dinlerdir.
    (bkz: yunan mitolojisi)
    ha bir de;
    (bkz: gördüm ve arttırıyorum)
    ... ogretmen est
    #8534019 :)
  8. 8.
    batıl inanışlardır. din denmesi doğru değildir.
    1 ... creatil
    #15221813 :)
  9. 9.
    varliklari veya yokluklari en az islamin ve diger tek tanrili dinlerin ilahlari gibi ispat edilemeyen,saygi duyulmasi gereken inanc sistemi.
    1 ... turok
    #15221945 :)
  10. 10.
    birisi hindu'mu dedi?
    1 ... serkanozcan
    #15221967 :)