bugün

cm (championship manager; ben en son 01-02'yi oynadım doğru düzgün yazıyı da ona göre yazacağım) adlı sanal menajerlik oyununda, adamı illet eden durumlardan biridir..
seçmişsiniz mütevazi bütçeli bir takım.. takımı yavaş yavaş yukarıya taşıyıp, kendi ekolünüzü sahaya yansıtıp, adeta bir devrim yapmayı planlıyorsunuz günümüz futbolunda.. bunun ilk hamlesi de iyi ve akıllı transferler.. uzaktan ünlüce bir oyuncuya göz koydunuz.. kendisi süper bir takımda ama ya yaşının fazlalığından, ya yaşının eksikliğinden ya da yabancı sınırlamasından fazla forma şansı bulamıyor.. dolayısıyla da takımdan ayrılmak istediğini deklare etmiş, mutsuz.. ''ya olursa'' diyip, bütçenizin dörte üçünü gömdünüz bonservisine.. aa kabul ettiler resmen.. ulan, galiba bombayı patlatacağım..
hayır..
artist topçu ''ben senin köy takımında oynayacağıma kendi köyüme döner inek sağarım dallama'' dedi size.. gelmiyor takımınıza..
bre pezevenk!.. sen değil miydin ''takımdan ayrılmak istiyorum'' diye çırpınan.. kimden teklif bekliyordun, barça'dan mı?.. ne bu havalar bu küçümsemeler falan?.. hepimiz bu işten ekmek yiyoruz sonuçta, ayıptır.. insanda oynama şevki kalmıyor, kendini kötü ve değersiz hissediyorsun..
bunun diğer versiyonu da tam ters doğrultuda işler.. sen dev bir takımı almışsın.. dünya futbolunda osursan yeni kitaplar yazılıyor, karun kadar zengin takımın da.. bir genç yetenek keşfettin allah'ın belçika üçüncü liginde.. takımı zaten 20.000 papeli görünce ne olduğunu şaşırdı, bayram yaptılar hatta başkan takımı satıp emekli oldu.. tam kaptım herifi diyorsun..
hayır, gelmiyor.. kulübünde mutluymuş..
lan çükkafası sen benle kafa mı buluyorsun?.. oynadığın kulüp maçlarını halı sahada oynuyor, taraftar sayısı 7.. ilk 11'den bazıları bile başka takım taraftarı yani, düşün.. seni barcelona isteyecek de gitmeyeceksin.. ''zorla mı, gelmiyorum amına koyym'' diyor..
gelmiyor resmen.. ruh hastası..
ulan kaç senedir oynamıyorum şu oyunu yine de sinirlendim durup dururken.. deli herifler..
futbol, zor sektör..
month to month kontratla ve yüksek imzalama bedeli meblalarıyla takıma katılabilen oyunculardır.
eşi ve ailesiyle ilgili pürüzler çıkmıştır çok büyük ihtimalle.
oyunu bilmem ama cd bozuktur. yoksa niye gelmesin canım, oyun bu; piksel piksel gelmek zorunda.
küfür edilesi oyuncudur, bir tarafları kalkmış denilip vazgeçilmelidir.Başka bir çözüm için ( tavsiye edilmez ) ;

(bkz: hile yapmak)