bugün

ayvalık sarımsaklıda bulunan, müşterilerine bildiğin yolunacak enayi gözüyle bakan, güya herşey dahil hizmet veren ki her öğünü yemek kalmadığından ya da yemeklerin dayanılmaz kusturuculuğundan ötürü dışarıda yediğiniz, odalarında sadece değiştirilmemiş nevresimleriyle yatağı bulunan, banyo temizliğinden aciz,perdesi dahi bulunmayan, tv, klima, havlu, sabun, tuvalet kağıdı, mini bar yok dediğinizde şokla, resepsiyonistin onları koyarsak buranın önünü alamayız abla cevabıyla aman allahım ben nereye düştüm böyle dediğiniz oteldir.

otel sanki icraya düşmüş de her an icra memurları gelip herşeyi götürecekmiş izlenimi verir. bu eksikliğe kulp ararsınız. anlamsızdır.

havuzu yosun bağlamış dere olarak hizmet vermekte ve akşamları koku saçmaktadır.

internetten bakarsınız denize 100m yazar ki, öğlenin sıcağında 500m yolu almışsınızdır. sahilde şezlong, şemsiye ücretsizdir ve otelimize özel plajımız var denir, sorarsınız bir sıkıntı yaşanıyor mu şezlong falan, yok yok derler aaa olur mu öyle şey. bir sabah saat 09:00 da gidersiniz ne şezlong ne şemsiye kalmış. karaborsa diye uyarırlar, 19 şezlongla tabi sadece bir katın ihtiyacı giderileceği işletmecilerin umurunda olmaz.

otelde yalnız bir ahçı vardır. her öğün servisi kavga dövüş en erken 45 dakika sonra başlar. ki eğer o arada sırada olmazsanız büyük ihtimal aç kalmışsınızdır, ya da yemek diye koydukları yiyemediğinizden..

yemeklere gelelim, tek kelimeyle berbattır, bir önceki akşamın kızartmalarını diğer akşam ana yemeğin içine karıştırılıp önünüze serildiğinde çıldırırsınız, söylenirsiniz ama adamlar o kadar gamsız olmuşlar ki artık utanma duyguları da kalmamıştır. tatlı zaten çıkmaz, çıksa da hazır kemalpaşayı sana tatlı diye önüne koyarlar, dolayısıyla kavun ve karpuz vardır yiyebileceğiniz. büfede kavun kalmadığında kavun bitti diyebilen tek yüzsüz işletmedir herhalde. kahvaltıda adi sucuk, salam, peynir, domates, salatalık vardır bu hiçbir zaman değişmez. öğlen yemeği tek çeşittir. fasulye, pilav gibi. içeceklere yeltenemezsiniz bile. ucuz, ne olduğu belirsiz markalardır bu ucuz marketlerde olanlardan.

söylemeden geçilmesin, bu otelde hiçbir şey olmadığı gibi su da yoktur. üst katlara su çıkmıyor ve her gün tamiratçı gelecek şöle böle oldu zırvaları attıklarına şahit olursunuz.

gelelim personele, yetersizdir. resepsiyonisti 20 dk önce lobide, sonra barda, daha sonra da çorba koyarken görebilirsiniz.

velhasıl, ben ettim, siz etmeyinizdir. başka hiç bir işletmede yer bulunamadığı ve zaten tatilimizi başka bir yerde yarıda kesip geldiğimiz için denize düştük, yılana sarılmak zorunda kaldık. yolunuz ayvalık civarına düşerse, her yer dolu bile olsa gitmeyiniz ve sahilde yatınızdır.
(bkz: kadir beyh resort hotel)*
iki gündür konakladigim ve uc gun daha konaklayacagim, ayvalik sarimsaklida rezalet bir oteldir.

birincisi otelin mimarisi, esyalari 80lerden mi desem 90lardan mi desem nereden kalma bilemedim. resepsiyondaki koltuklarda artik bok lekesi mi sidik lekesi midir nedir yer yer lekeler var allah affetsin. otele girdigimiz ilk gun merdivende bir adet fıstık duruyodu hala duruyor esimle bakacağız biz gidene kadar bu merdivenler temizlenip de o fistik oradan kaybolacak mi.

odalarin cok eski oldugunu soylemistim. duşun içinde oyle sampuan dus jeli falan aramayin. 3 tane minicik sabun var sadece. dusakabin diye bi sey yok. 60x60 buyuklugunde bir dus yeri, naylon bir dus perdesi (islakta adamin götüne yapisip korkutan cinsten) dus başlığı gun gectikce bozuluyo etrafa su fışkırıyor butun su ziyan oluyor. su demisken sicak su sistemi elektrikliymis de borularin isinmasi zaman aliyomus da tam 15-20 dk boyunca suyu acik tutuyorsunuz oyle sicak su akmaya başlıyor. bir de burada genel olarak su sıkıntısı varmis kesildigi oluyormuş yazik yani o kadar su akitmaya insanin ici el vermiyor ama buz gibi suyla da yaz bile olsa dus alınmıyor.

yemekleri berbat. allah affetsin nimete saygısızlık yaptiklari. haslanmis patates yiyeyim dedim hani ne kadar kötü olabilir, zehir gibi tadi vardi kusacaktim. sabahtan kalma şeyleri kizartip yogurtlayip buzdolabinda bekletip sunuyolar aksam yemegi diye. kofte servis ettiler bimdeki 5 liralik hazir kofte bile daha guzeldir ki bu nerenin hazir koftesiydi dusunmek istemiyorum.

ya kısacasi berbat otedi berbat bir yer. ha fiyat olarak da 5 geceligine 700 tl verdik. biz zaten bu kadar az paraya aman aman bir hizmet de beklemiyorduk ama burasinin isletmecileri gercekten vicdansiz vicdansiz vicdansiiz!!!

su an bu yaziyi da otelin minicik havuzunun yaninda wifi sinyalinin en güçlü cektigi (iki tık) yerden yaziyorum.