bugün

dışı sizi içi beni yakan işletme.yaklaşık 2 ay önce kariyer.net üzerinden sinema departmanına part-time iş başvurusunda bulundum ve halihazırda çalışmaktayım.Herkese (bende dahil) üç senet ve sözleşme imzalatıyorlar yalnız sözleşmeyi okumana fırsat dahi verilmiyor.Herşeyi aceleye getriyorlar.Neyse başladık işe.Haftada 3 gün (cuma,cumartesi ve pazar)günde 8 saat çalışmaya başladım.Herşey güzel.Ortam iyi,arkadaşlar iyi filmler bedava neyse..Dün bir topantı yapıdı ve personelin çalışma saatleri 12 saate çıkarıldı.Sonuç isteyen çalışır istmeyen istifayı basar çıkar dediler.Dikkat edin kendileri sizi işten çıkartmıyor eğer çıkartırsa tazminat vermek zorunda kalacak.Şimdi bu kararı biraz değerlendirelim.

Genel Değerlendirme: Hizmet sektöründe bu kısa zamanda edindiğim deneyime göre gülümsemek,tebbessüm etmek çok zor be sözlükdaşlar.Şmdi bunu bizden 12 saat yapmamızı istiyorlar.işin diğer bir boyutu eğer gişede veya büfede iseniz size verilen kasada açık çıkmaması gerekli yoksa çıkan açık doğru orantılı olarak size giriyor.

Part - Time Değerlendirme: işe girdiğimde 3 gün sekizer saat çalışıordum yani haftada 24 saat.Şimdi benden ve birkaç part-time arkadaştan aynı paraya 36 saat çalışmamızı bekliyorlar.walla.

Full Time Değerlendirme: Tam zamanlı çalışan arkadaşlar 6 gün sekizer saatten 48 saat çalışıyorlar onlardan beklenen de 5 gün 12 saat çalışmaları yani 60 saat.Şimdi işte asıl sıkıntı ortaya çıkıyor.iş kanunnuna göre 45 saati aşan saatler fazla mesaiye giriyor ve saat başına aldığın değerin 1.5 katını vermesi geekiyor (http://www.iskanunu.com/4...unu-maddeli-metin.html#44) peki veriyormu tabiki hayır.çünkü sen proletaryasın.bunları toplantıda dile getirdiğinde hemen susuturuluyorsun.neymiş herşey kanuna göree yapılmıyormuş.Neden? burası türkiye değil mi?Hani hukuk devletiydik.

Aman neyse ben çıkarım bu işten ama çalışmak zorunda kalanlara allah yardımcı olsun.

Haa bide çıkan elemanların yerine alımlar başlamış buyrun:http://www.citylifecinema.com/ik.aspx?id=0
(bkz: city s nişantaşi)
şu an içinde bulunduğum güzel bir avm'dir. yemek çeşidinin pek olmaması haricinde gayet büyük ve güzel bir avm.
city's kozyatağı (eski carrefour) ile bir bağlantısı var mı diye düşündüğüm avm.
zamanında muhasebe için iş teklifi yapmışlardır. ulan istemiyorum dememe rağmen ısrarla aradılar.