bugün

kesinlikle yapılmaması gereken on kusurlu hareketten birisidir.hoşlandığı kıza kendisinden hoşlandığını söyleyemeyecek kadar güvensiz bir erkek olur da ilişki başladığında ilk sorunda başka birini devreye sokacaktır.bu nedenle tüm cesaret toplanarak hoşlanılan kızın yanına gidilip konuşulmalıdır.kurulmaması gereken ilk cümle için,
(bkz: arkadaş olabilir miyiz)
nasıl başlarsa öyle gider, her aşamada elçiye ihtiyaç duyacaksa vay haline.
(bkz: arkadaş olabilir misiniz)
(bkz: göreyim sizi)
(bkz: gerdeğe başkasının s kiyle girmek)
(bkz: iki eliyle bir s ki doğrultamamak)
orta okul dönemlerinde olmaktaydı o zamanlar flör ya da çıkma gibi kelimeler daha türetilmemişti ve kurma anahtarından kurulup hedefe gönderilne arkadaş şöyle derdi;

- merhaba şu ağacın yanında duran arkadaşım sizinle "arkadaş olmak istiyor"

tabi as eleman sanki olaydan haberi yokmuşcasına yan oturmuş ve ellerini dizlerinde birleştirmiş havada ufo arar modundadır.

genelde cevap "bi siktir" manalı kibar reddetmeler veya "benim arkadaşım var" kelimesidir. arkadaşının kim olduğu araştırılıp çocuğu sıkıştırma taktiğiyle şans zorlanır. olay başarılırsa da en fazla 1 hafta çıkılır ve yeni limanlara yelken açılır, çünkü amaca ulaşılmıştır. o yaştaki eleman evlenecek değildir zaten.
olası bir red karşısında göt olma ihtimalinin önüne geçen ve ''arkadaş şaka yapmış benim haberim yok'' numarasını kullanma şansına sahip olan çakal tip.
evlenme teklifi için de ailesini gönderecektir.
kızların bir erkekte en dikkat ettikleri şey olan kendine güvende baştan kaybetmiş insandır. eğer yetişkinse ciddi problemleri vardır.
reddedilmeyi hazmedemeyen bireyin gerçekleştireceği eylem.
- yea bizim murat senden hoşlanıyormuş...
+ ayy lütfen devam etme rambo hiç sevmem bu tip şeyleri
- dur kızım bekle iki saniye cümlemi bitireyim
+ ii hadi
- murat senden hoşlanıyormuş, muratla çıkacaksın onun parasını yiyeceksin, birine vermen gerektiğinde bana geleceksin
+ hayvansın rambo bir daha görüşmezsek sevinirim

akabinde murat'a durum açıklanır;
+ noldu abi hallettin mi?
- dur genç panikleme bir iskender kola olayına sok beni
+ emrin olur abi
- olm ne dediysem olmaz dedi. bizimde arkadaşlığımız bozuldu, kız ikinizide görmek istemiyorum dedi
+ sen ne dedin?
- dedim murat benim canımdır. kaç paralık kızsın dedim sen hadi naş. iyi demiş miyim?
umumiyetle bu tipler, cesaretten yoksun kimselerdir. biraz da korkaklardır. gerçekle yüzyüze gelmek istemeyen bu tipleri, aşk hayatı esefle kınamaktadır.
gönderilen tipin ilişkiye başlamasını göz ardı etmiş kişidir.
düğünlerde yaşanabilen hadisedir.
Karşı masadan beğenilen kızın gözüne girmek için, yine o masada oturan ortak tanıdık yana çağırılır.
teklif edeceği kişi tarafından baştan eksilenmesine sebep olan insan modeli.duygularını açıkça anlatabilicek kadar cesareti yoksa nasıl bi ilişki düşünülebilir ki bu şahsiyetle?
puh allah belanı diyerek geri çevrilecek tiplerdir.

(bkz: gerizekalının başkanı)
Teklifi götüren elçinin kızı beğenip kendi adına teklif etmesi durumunda avcunu yalaması muhtemel durum.
(bkz: arkadaşı çıkarken arkadan bakan tip)
özgüven eksikliğinden mütevellit genelde hatun kişilerin başvurduğu bir yöntem olmakla birlikte "elçiye zeval olmaz" düsturunu ayaklar altına almak suretiyle aracı şahsın bir güzel dövülmesini icap ettirir. aracının güzel olduğu durumlarda aracıya iş konur özgüven eksikliği çeken arkadaşı yerin dibine sokulur.
benden habersiz benimle ilgili başlık açmayın *
- merhaba. arkadaşım size çıkmak istiyor.
+ nasıl??
- arkadaşım size çıkmak istiyor.
+ çıkmak derken uzun boyumdan bahsediyorsunuz heralde. kih kih..
- yok be ya. üzerinize çıkmak istiyor. üzerinize çıkıp sizi bir güzel.. döndere döndere.
+ ohaaa.. hayvann.
- evet ya. çok hayvan benim arkadaşım. ama ben öyle değilim. o kadar tatlısınız ki..
+ gerçekten mi?
- evet. ama bende bir zaman sonra size çıkmak isterim diye düşünüyorum. fakat arkadaşım gibi hayvanlık yapıp hemen istemem. bir zaman sonra...
bazı zamanlarda, arkadaş adına teklif yapılan kız, o arkadaşa bir türlü inanmaz..

- şey, merhaba, benim bir arkdaşım sizden hoşlanıyor.. (arkadaş direğin yanında masumca bekler)
- ee..
- yani sizinle arkadaş olmak, yakınlaşmak istiyor.. (arkadaş utanmaya başlar ve hareketlenir)
- nerede o arkadaş?
- hemen arkada, direğin yanından.. (arkadaş direğin yerinden ayrılmıştır ve faldır faldır aranır)
- kimse yok ki orada..
- .. dur şimdi bulacağım, biraz beklermisiniz?
- ?!!

(yaşanmıştır)
- merhaba safinaz ''benimle çıkar mısın'' diyo

+ evet çıkarım

- ama daha bitirmemiştim

+ bende seni ilk gördüğüm andan beri seviyorum

- lan cezmi körpü alalım sana boynuzların için

+ anlamadım fehmi

- yok safinaz ben kendi kendime daha doğrusu kendi ağzıma sçim.
kendine güven eksikliği olduğunu daha ilk dakikadan hissetirerek teklifi kabul edilsede baştan 1 - 0 yenik durumda olan tiptir.
x kişisi arkadaşlarının sunumu için boğaziçine gitmiştir. sunum biter olay yerinden ayrılınır. derken arkasında koşmaktan nefes nefese kalmış bir kız belirir:
-ya baksana arkadaşım senden çok hoşlanmış.
*kimmiş o ya?
-ya işte arkanda oturuyormuş sunumda.
*arkamda oturuyormuş, toplam iki saat sürede benden hoşlanmış? öyle mi?
-evet işte cevap bekliyor.
*yok cevap falan.
-bak iyi düşün boğaziçili sevgilin olur.
*boğaziçili olsa kaç yazar be! herif daha konuşmayı beceremiyor, der ve uzaklaşır.
not: x kişisine selam ederim. *