bugün

meclisteki haşeratların temizlenmesi durumudur. Bakın sevgili kardeşlerim bu gubidik partiye oy verdiniz. bdp ile ortak hareket eden, pkk nın ekmeğine yağ süren, ülkede kaos yaratmak isteyen bir chp. yanlış yaptıklarının farkında oldukları halde bile bile bu adamların peşinden gidiyorlar. bu adamlar yani chp, değil ülkeyi yönetmek bakkal bile yönetemez! peşinden giden %25 e ciddi ciddi acıyorum.
esastan doğru fakat usulden yanlış olan karardır.
amatörce ve acele hazırlanmış delilerden ve sehvenlerden oluşan komplo yüzünden 3 yıla yakın tutuklu bulunan suçsuz günahsız aydın insanlarımızın millet iradesiyle seçilip f tipi irade ile meclise alınmayışını chp yönetiminin protesto etme yöntemidir. hükmü kesinleşmiş bdp li dicle ile karıştırılmaya, yanyana göstermeye çalışanlara, habur sınır kapısında çiçeklerle karşıladıkları teröristleri hatırlatmak boyun borcudur. bu vatan a hizmeti görev edinmiş bir parti ile bölücü, götürücü, sömürücü proje işbirlikçilerini aynı kefeye koymak sağlam aklın işi değildir. ancak ve ancak bunun adı kendi yarası olup başkasını gocundurmaya çalışmaktır.
resmen aptallık. ne geçecek ele.
bunu pkk ile işbirliği gibi algılayan arkadaşlar malmısınız yoksa mahsus mu yapıyosunuz.sonuçta seçilmiş 2 tane chp milletvekili haklarında bir karar olmadığı halde içerde ısrarla tutuluyosa buna bir şekilde tepki göstermek gerekiyodu hani tamam onaylamazsın o başka da bdp ile pkk ile ne alakası var yani.
demokrasi herkese lazım. dün hukuk yoluyla namluyu doğrulttukları taraf bugün namlunun doğrulduğu taraftalar. belki gelecek için ellerinden gelecek herşeyi artık yaparlar ya da öyle umut edelim.
mecliste çözüm aramak yerine demokrasiyi ve hatta ülkenin yolunu tıkamanın örneği. kemal kılıçdaroğlu denen çırak, yanındaki bir avuç aklı evvel akıl hocasının da desteği ile bu çaylak salvolarına devam ettikçe, bu tarz tıkanmalar ve hatta provakasyonları daha çok izleyeceğiz gibi görünüyor.

hasılı 61. hükümet döneminde de malesef muhalefet mefhumunu göremeyeceğiz.
chp'nin halkın düşüncesini temsil ettiğinin göstergesidir.

"hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir." şöyle ki; o millet hapishanedeki adamın kendisini mecliste temsil edeceğine inanıp seçtiyse ve o devlet demokrasiyle yönetiliyorsa o adam o mecliste milletvekili olacaktır arkadaş. milletin meclisteki temsilcisi de elbet orada olduğu için halkın iradesine karşı yapılana tepki gösterecektir.
olayları irdelemeden chp'yi dtp'ye benzetmek anlamsız. e hadi bakalım,ben de dtp'yi chp'ye benzetiyorum. aynı şey öyleyse. ama yok,biz her şeyi istediğimiz gibi göreceğiz.

kimse demiyor ki suçluysa yargılanmasın. yine yargıla sen onu,ama daha somut bir şey ortaya atmadan hönk diye bulduğun bir-iki kazı yerinden çıkan belgelere dayanarak adamı sittin sene hapiste tutma. ya da kaldır dokunulmazlıkları. bak ne güzel. hadi canım, hadi yavrum, hadi bebeğim.
demoktarik bir ülke anlayışına sahip olduğumuz için gayet normal ve yerinde bir davranış olmuştur. uzlaşmaya en yakın zamanda varılması gerekmektedir.
referandum öncesi mhp, bdp, chp'den oluşan hayırcı cephenin 1 fire (mhp) ile yola devam ettiğinin göstergesidir.
bdp nin amaçlarına hizmet ettiğinin farkında olsa da, son atımlık barutuyla da olsa, genede yapacağını yapmıştır, seçilseler bile milletvekili olamayacağını bildiklerini parti avukatlarıda doğrulamıştır, ama genede amaç üzüm yemek değil, ortalık karıştırmak ve bağcıyı dövmek olduğundan yapmışlardır yapacaklarını, kılıçdaroğlunu kim getirdi oraya koydu bilemiyorum ama fazla iğreti durmaya başladı o koltukta, zira deniz baykalı da sevmezdim ama ondan tiksinmezdim, bu adamın her yaptığı yanlış neredeyse, velhasılı kelam bdp birdahaki seçimde apo şerefsizini aday gösterse ve seçildiği halde millet vekili olamadı diye ortalığı savaş alanına çevirse, bunu yaptıktan sonra da chp nin bu seçimde yaptığını referans gösterse, chp yi bu duruma düşürenler ne diyebilir buna?
süleyman demirel in gazıyla olan hadisedir. kendilerince halka tepki gösteriyorlar. hapiste olan birinin milletvekili seçildiği nerde görülmüş.
desteklediğim hareket, insanlar hakları yendiği zaman ses çıkarmazsa bu işlerin arkası gelmez.

akp'nin bir millet vekili meclis dışı kalsaydı neler yaparlardı neler. ayrıca mustafa balbay ve mehmet haberal'ın , pkk ile işbirliği yapıyor diyen insanlardan çok daha vatan sever olduğunu bilmeyecek kadar cahil değiliz...
eskiden bi cumhuriyet halk partisi vardı ne oldu ona? hani şu laikliği savunan, türkçülüğü savunan. elinde türk bayrağı olan binlerce insanla mitingler düzenlerdi. türkiye cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünü savunurdu.. bakıyorumda şimdilerde pkk ile iş birliği yapar olmuş. "hayırdır" diye sorarlar adama. kan alırlar kamil kan.
yemin etmemeleri sadece oylamadaki oylarını etkileyecektir ben gerek bdp nin gerek chp nin tepkisini haklı buluyorum. evet hatip dicle milletvekili olamaz ama bunu baştan söylemeliydi chp de ise durum daha vahim halkın oyu diyen iktidar halk iradesine gem vurmuştur bu demokratik tepki kanımca yerindedir ve olmalıdır.
referandumda pkk ile aynı duruşu sergileyen chp bizi bu süreçte de yanıltmamıştır. aferin devam edin böyle manasızca inatlaşmaya sonrada ya bu akp nasıl yüzde 50 alır bunlar oy çalıyor ya diye kıçınızı yırtın aferin aferin.
maksat sadece iki vekili kurtarmak değildir. tüm darbeyle, faili mechullerle yargılananları kurtarma operasyonudur.

hayvan terli. bu halk bu kirli oyunu yemez.
türk halkına taharet aldıracak eylem olacaktır. ''herkes rahat bir nefes alacak'' demişlerdi ya, ha işte o oldu. chp ve bdp yok olacak inşallah. pkk ve etö süz günler bizi bekliyor yaşasın!
durumu şöyle ele almak lazım. milletvekili yemin etmezse genel kurulda söz söyleyemez oy kullanamaz. durum böyle olunca nerede kaldı millet iradesi nerde kaldı senin seçmeninin temsili. 11milyon insan temsil edilmemek için mi oy verdi bu chpye? yazık ya böyle köklü bi geçmişi olan bi partinin bu hallere düşmüş olması kısmen de olsa bölücülerle aynı safta bulunması gerçekten trajik bi durum.
amerikancıları pek bir kızdırmış.
olması gerekendir. destekliyorum
teröriste tam destek fikrini benimsemiş insanların yaptıkları hareket.
yemin etmeyerek aslında canı gönülden arzuladığımız bir eylemi gerçekleştiriyorlar. milletvekili yemininde chp'nin altı okuna yemin ediliyorken diğer partilerin de bu şekilde yemin etmesi zaten abes iken altı okun sahibinin yemin etmemesi güzeldir. kaldır şu yemini tayyip baba.
manasız ve chp'nin kendi oy potansiyelini düşüren bir eylemdir... genel başkan kemal kılıçtaroğlu'nun ve bir çok chp miletvekilinin demagojik cümleler ile sahip çıkmaya çalıştığı ve an itibari ile pişman olunmuş karardır...
hiçbir chp'linin milletvekili olamayacağının göstergesidir. yemin etmeyen hiçbir insan, milletvekili olamaz.