chp'nin terör örgütü ergenekon hakkında "yok öyle şey" diyerek böyle bir örgütün varlığını reddetmesidir. hatta bu örgütün uydurma olduğunu ve hükümetin tezgahı olduğunu ileri sürmekteler. oysa hükümet kendi döneminde böyle bir kargaşanın çıkmasından mutlu mudur diye düşünmezler. çıkan belgeleri, silahları görmezden gelip bunları komplo diye niteleyerek asıl darbe komploları, planları yapanları korumaktalar. "dünya dönmüyor diyebilirsiniz ama siz dönüyor deseniz de demeseniz de dünya dönüyor." demiş galileo... sizin yok deyip o yöne bakmamanızla ordaki şey yok olmuyor.

dtplileri pkk ile yandaş olduğu, terör eylemlerini desteklediklerini, terör örgütüne terör örgütü diyememelerini eleştirdik durduk. fakat ne ikiyüzlüler var ki aynı şeyi chp için söylemekten geri durdular. hukuk devletiysek; hukuk herkese eşit işler. sen, ben kendi siyasi görüşümüze göre eşitlik ilkesini bir kenara bırakabiliriz. çünkü yaptırımımız yok. gerçi ben eşitliği bozan kardeşim de olsa onu kayırabilecek biri değilim. neyse beni geçelim. sizlerde hadi siyasi görüşünüz yüzünden chp'yi veya ergenekon'u savundunuz. ama hukuk ne olacak? hukuk herkese karşı eşit işlemelidir değil mi? yargı bağımsızlığı bir amaç değil bir gerekliliktir. yani yargı tarafsız olmak için bağımsızlığa ihtiyaç duyar. pekala yargı bağımsızlığımız var da tarafsızlığımız var mı?

dün dtp için kapatma davası açanlar, chp'nin birçok usulsüzlüklerini görmezden geldiler. ama herşeyi geçtim alenen hergün terör örgütü olduğu belgelenen bir örgüt yandaşı tavır alan chp hakkında açılmış bir tek dava yada soruşturma yok. bizi bölen akp politikaları mı yoksa yargının taraflı tavırlarıyla yarattığı kaos mu? bir kürt arkadaşa bunu ne mantıkla açıklayabiliyorsunuz? açıklamaya gerek yok, onlar adam değil deyip ayrımcılık yapıyorsak bölücü biz miyiz onlar mı?
Başbakan Tayyip Erdoğana Ergenekon soruşturması
http://www.tumgazeteler.com/?a=5413265

Artık " Ergenekon Terör Örgütü " Demek Yasak
http://www.kitlecizgisi.c...asp?id=101224&uyeid=0
ortada kesin bir karar ve öyle bir terör örgütü olmadığı için gayet normaldir.
ortada terör örgütü olmadığından denmeyecek olandır.
ha diyen öküzler yokmu?
var.
ellerine bir ceza kanunu alsalar cahilliklerinden midemiz bulanmasa iyi olur.
a.k. partisinin don kişotlarını üzen durum tespitidir.