bugün

başbakan tayyip erdoğan'ın akp kongresinde yaptığı konuşmada ismini zikrettiği sabahat akkiraz'ın akşam gazetesindeki röportajında; son seçimde hangi partiye oy verdiniz sorusuna verdiği cevap.

http://www.aksam.com.tr/2...urkiye_tablosu_cizdi.html
siyaseti taraftarlık gibi algılamanın bir örneğidir. mantıklı hiçbir tarafı yoktur. seni dinlemeyen isteklerini yapmayan partiye neden oy verirsin ki
koyun psikolojisi budur.
kişinin statükocu olduğunun bariz göstergesidir.
takım tutar gibi parti tutmak anlayışıdır bu.
benim aşkım renklere olayı yani.
dedem gili katletmişler ama olsun gene oyumuz chp'yedir diyen bir zihniyet.
(bkz: stockholm sendromu)
kendisine saygısı olmayan insanların söylediği söz, sizi dinlemeyen biriyle konuşamazsınız, beşer-i münasebetler bunu belirlemiştir. dolayısı ile bir sonuç alamazsınız, size faydası olmaz.
sabah akkiraz kim lan? ona soruluyor. belli işte ne olduğu. sözüm ona anadolunun sıcak organlarından çıkmış (bağır mağır) şarkıcı parçası.

nedir bu insanı bu sözünü burada entry yapacak kadar değerli kılan. böyle bir söz ancak böyle bir bozkır kekosundan çıkardı zaten.
chp nin aleviler hakkında içinde neler sakladığını bilmesine rağmen hala ısrarla chp diye diye kör bir bağnazlıkla düşünen insan cümlesi.
(bkz: dersim de analar ağlamadı mı)
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
celladına can değil, göt vermektir.
bir çuvala kömüre oyunu (pardon kişiliğini) satmaktan daha kabullenilebilir durumdur.
''diğerleri dinledi de ne oldu?'' şeklinde tepkisini gösteren kişidir. zaten seçimlerden sonra herkes bildiğini okuyacağı için işini şansa bırakmayan kişidir. akp kazanmasın diye chp ye oy atan kişide olabilir. sonuçta chp kaybedince akp kazanmış oluyor.
chp bizi hiç dinlemedi ki !
chp seçmeninin genel mantık yapısını özetleyen cümledir, aslında chp nin neden iktidar olamıyoruz kabusunun altında yatan en önemli gerçektir, daha doğru dürüst bir parti programı açıklamadan, sıkıntılara çözüm üretecek fikirler beyan edemeden, atatürk üzerinden siyaset yapıp, ergenekon avukatlığına soyunarak bu işler olmaz, hele de deniz baykal gibi bir lider ve etrafındaki yalınayak kurmaylarıyla hiç olmaz, muhalefet bile yapamayan bir parti iktidar olsa neler olurdu allah bilir.
akp nin saçmalıklarından sonra, nereye oy vereceğini şaşıran insanların gerçekleştirdiği eylemdir.
chpnin mirasçılığının en büyük kazanımlarındandır.iddia ediyorum chp bi 5 yıl boyunca en ufak bir öneri dile getirmesin hatta gitsinler malezyada falan tatil yapsınlar,seçim zamanı gelip propagandasız seçime girsinler,yine de o yüzde 10 barajını çok rahat aşarlar.hoş şimdi ki durum farklı değilde.
türk siyasetinin ne hallere düştüğünün göstergesidir.
bu ülkede bir kısım insanlar, resmen dedelerine katliam yapmakla övünen bir partiye hala oy verecek kadar kendilerini çaresiz hissediyorsa, kendilerini bu kadar sahipsiz buluyorsa...
ak parti'nin postal yalayıcısı elit kitlelere saldığı g.t korkusundan dolayı, elinden başka çare gelmeyen güruhun acizliğini ortaya koyan bir cümledir. insan bunu söylerken utanacağı yerde fanatizm gururu ile böbürlenmektedir, gören de 5 dönem üst üste iktidar oldu sanır.
(bkz: secaat arz ederken sirkatin söylemek)
açıklama şu şekildedir:

"Ben aileden sosyal demokratım. Osmanlı'nın baskısı Cumhuriyet'le sona erdi ve Aleviler nefes aldı. O yüzden Atatürk'e vefa borcumuz vardır. CHP bizi dinler dinlemez. Ama bizim oyumuz CHP'yedir. Başbakan'ın siyasi fikri bana uzaktır, Deniz Baykal'ın yakındır ama o hiç beni konuşmaz bile. CHP'lilerin bizi oy deposu gibi, arka bahçesi gibi görmemesi lazım. Bize destek Hacı Bektaş günlerine gelip 15 dakika kalmak demek değildir."

sebahat akkiraz'ın deniz baykala ve oy deposu gibi görülmeye olan tavrını görmemek için mal olmak lazım.
sırf dedesi atası chp ye oy veriyo diye chp ye oy veren zihniyet repliği.
takım tutar gibi parti tutmanın en bariz örneği. aşkımız renklere hesabı yani.
akapenin rezilliğidir. bu kadar boş bir parti olmasına rağmen medeni eğtimli görgülü insanlar chp ye verir akapeye oy vermez.

akapeye kim verir. cahil ezik köylü gecekondu insanı.

(bkz: kızım sana söylüyorum)

adam gibi poltika yap her kesimden oy al.
chp'yi akp'ye kıyasla ehven-i şer olarak gören kişi söylemi,kronik bir rahatsızlık.gel gör ki ikisi de bokun farklı renkleridir.

(bkz: dersim de analar ağlamadı mı)
gerçekten çok komik bir durum
akp bize yardım ediyor, chp bizi dinlemiyor bile ama oylar chp ye

(bkz: şaka mısın)
bir muhalefet partsisin amacı ıktıdarın acıklarını bulup (eğer varsa tabi çogu kez olur),iktıdarın yanlıs yapmasını engellemektir.chp akp ye demedıgını bırakmıyor çok kötu yönetıyorsunuz dıyor.peki ben soruyorum : sen nası bir muhalefet partisin ki kötü yönetiyor dediğin iktidar partisini hala iktiddarda tutuyorsun.eger o partıye kötu dıyorsan o ıktıdarda kaldıgı süre senın bererıksız oldugun anlamına gelır...