bugün

Hiçbir parti tutmayan bana ait olan bir apolitik düşünce...Neden mi, gelin inceleyelim.

chp
Atatürk'ün kurduğu bir parti olmasına rağmen (ki bu en az %25 oy demek) Atatürk'ten sonra senelerce iktidara gelemeyen ve halen gelemeyecek başarısız insanlarla dolu olan bir partidir. Biraz geçmişe gidersek ergenekon operasyonlarında "yargı bağımlıdır, hükümet yargıyı vesayet altında tutmaktadır" diye bağıran bu parti aynı yargı tarafından Akp'ye karşı bir operasyon yapılınca "yargı bağımsızdır, yargı doğru olanı yapmaktadır" demeye başladı. Gelelim bugüne, Atatürk'ün kurduğu bir parti daha istiklal Marşı'nı bilmeyen ve Pensilyanya'nın aday gösterdiği birine nasıl destek verir? Geçmişte cemaate kin kusup, sırf Akp ile ters düştü diye cemaatle el ele nasıl yürür? Chp'li insanlar Ekmeleddin'e hangi yüzle oy v erecek?

akp
Din istismarı ile yürüyen bir partiden öteye gidememiştir. Geçmişte teröristleri meclise sokup bugün meclisten atmaya çalışmaktadır. Yine biraz geçmişe gidersek, senelerce devletin tüm kademelerine cemaatten adamları doldurmuş olan bu parti fırıldak gibi dönerek bugün aynı hızda ve utanmazlıkta cemaate saldırmaktadır. Peki ne oldu sayın akp'li kardeşlerim, neden aynı kaptan ekmek yediğiniz kabı tekmelediniz, dün kendi doldurduğunuz adamları neden fırıldak hızında dönüp bugün tesfiye ediyorsunuz? Gelelim diğer konuya, ülkeyi eline almak isteyen ve freni boşalmış bir kamyon gibi, egosuyla milleti eze eze giden bir adama nasıl oy vereceksiniz? Dün ergenekon operasyonunda "yargı bağımsızdır, kimse yargının işine karışamaz" derken bugün o yargı kendine dokununca neden "yargı bağımlıdır, paralel yapının vesayeti altındadır" diye bas bas bağırıyorsunuz, onlarca sene aynı deliğe işediniz ya...

mhp
Din ve milliyetçiliği tek bir potada eritmek amacıyla kurulmuş bir parti olmasına rağmen bugün kuruluş amacıyla bir alakası yoktur. Zaten partinin başındaki insanın yetersizliğini herkes bilmektedir. Geçmişteki kemik bir oy kitlesi olan parti bugün o kemiği başka köpeklere fırlatmıştır. Sırf Akp'yi devirebilmek için alakası olmayan partilerle (Chp) işbirliği yapacak kadir aciz bir durumdadır.

bdp
terör propagandası yapan ve ılımlı gözükmeye çalışan şeytanların partisidir. Daha fazla söze gerek yok...

tüm bu hatalara rağmen hala takım tutar gibi parti tutanlar benim gözümde bağnazlık ve yobazlıktan öteye gidemeyen ve beynini düşünmek için kullanmayan insanlardır. insanlar tüm bu hataları göre göre ve tüm bu ahmak siyasilerin ülkemize zarar vereceğini bile bile nasıl körü körüne bir adaya oy verir anlamıyorum. Ben oy pusulamı aldım fakat o oyu atacak bir adam göremiyorum. Her insanın belli başlı bir görüşü olduğu gibi benim de var fakat o görüş çizgisinden sapıp karaktersizlikle, yalancılıkla, kaypaklıkla yönetilecekse o partiyle ve o adamla işim olmaz. Çünkü insan şerefiyle yaşar sırf bir partiye karşı olmak için şerefsizlik yaparak değil... Sonuçta takım gibi parti tutanlar yüzünden bu siyasi çakallar kendilerini bir şey zannetmekte ve ülkemiz bu kan emicilerden kurtulamamaktadır. Kim cumhurbaşkanı olursa olsun ülke geriye gidecek ve ülkeyi düşündüğünü iddia eden ve düşünmenin kelime anlamını bile anlamayan düşünme körü insanlar sadece kendi egolarını tatmin edecektir.
bazı insanların zoruna giden gerçektir.
bu ülkede at gözlüğü takmayan insanların var olduğunun kanıtı olan cümle.