tek cümleyle özetlemek gerekirse, "müzikal bir orgazm".*
ian gillian'ın şarkıyı söylerken kanatlanmaksızın uçup gideceği hissi veren şarkı..
tek kötü yanı 1 saatte sadece 6 kere dinlenebilen, deep purple baş yapıtı.
Deep Purple adlı dünyaca ünlü Hard Rock tarzı müzik yapan grubun en iyi ve popüler şarkılarından birisidir,hatta en iyi şarkısıdır. Vokalde; IAN GILLIAN'ın bir şarkıya yazılıp okunabilecek en iyi vokali oluşturduğu bestelerden birisidir. Hiç kimsenin bu şarkı hakkındaki yapacağı kötü yorumlar kaale alınmamalıdır, iyi olduğu bir tabu kabul görülmelidir, ama her insanın dinleyebileceği bir şarkı değildir bu, çünkü ruh, sanat , kalite, sevgi gibi kavramları barındırır içinde(sözlerinin anlamını hiç anlamasam bile, zaten gerekte yoktur) alır götürür insanı, 10 dakika civarında bir şarkıdır.
Deep Purlpe' ın en güzel şarkısıdır kanımca.

Buyrun Çevirisi;

Zmanın tatlı cocuğu,çizgiyi göreceksin
iyi ve kötüyü ayıran çizgiyi
Kör adamı gör dünyaya ateş ediyor
Mermiler uçuyor çanları vuruyor
Eğer sen kötü olsaydın yemin ederim
Uçan kurşun tarafından vurulmayacaktın
Gözlerini kapatman daha iyi olurdu
Başını eğmen daha iyi olurdu
Bekle

Senin için gece gündüz ağlıyorum

Söylediklerini duymak istiyorum

Zamanın tatlı cocuğu çizgiyi göreceksin
iyi ve kötüyü ayıran çizgiyi
Kör adamı gör dünyaya ateş ediyor
Mermiler uçuyor çanları vuruyor
Eğer sen kötü olsaydın yemin ederim
Uçan kurşun tarafından vurulmayacaktın
Gözlerini kapatman daha iyi olurdu
Başını eğmen daha iyi olurdu
Bekle

içinde olmak istiyorum

Şarkını duymak istiyorum
O vokalden sonra o solo ahh ahh.
Vokalide solosuda süper olan şarkı.
deep purple ile tanışmamı, ve deep purple dinlemeye başlamamı sağlayan, uçmuş şarkı.
bir rivayete göre, ian gillan a röportaj sırasında, 'sesinizi o kadar nasıl inceltebiliyorsunuz?' sorusu sorulmuş.
gelen cevap:
-çünkü sürekli dar pantolonlar giyiyorum.
zamanın ötesinde müzik ve sözler.

eskimeyen kutsallığını yitirmeyen,zamana meydan okuyan.
deep purplenin en iyi şarkılarından biridir. ah o çığlıklar çığlıklar.
rock tarihinin gelmiş geçmiş en iyi eseridir.
bir şarkı yapacaksın ve 40 sene sonra bile biranı açtığında yanında çerez niyetine dinleyebilesin o türden eskimeyen bir şaheserdir.torunlarımın torunları da şarkı eşliğinde birasından bir fırt alıp vayyy amına koyyim adamlar bizden önce galaksiler arası yolculuk yaptırabiliyomuş diyecektir.
Ritchie blackmore'un büyülü gitar sololarına Ian gillan'ın centilmenlik dışı vokalleri eşlik eder bu şaheserde. Deep purple'ın ve döneminin en iyi bir kaç şarkısından biri olduğu kabul edilir. Nasıl bir kafada yazdıkları merak edilir durur yıllardır. Ian gillan'ın jesus christ superstar'Lığa seçilmesi sürpriz değildir bu performans varken ortada.

"sweet child in time you'll see the line that's drawn between good and bad"

görsel
led zeppelin üyelerinin ağzı açık dinlemiş oldukları şarkıdır. rivayet odur ki, elemanlar deep purple'ın bu eserini ve deep purple in rock albümünü dinledikten sonra deep purple ile boy ölçüşmeye çalışmanın yanlış olacağına karar vermiş ve "biz en iyisi daha farklı takılalım, tarzımızı onlarınkinden farklı tutalım. yoksa aman aman!" benzeri sözler sarfetmişlerdir. iyi de etmişlerdir.
deep purple bir dinin mezhebiyse child in time o mezhebin ilahisidir.
11. kasdav da kadıköy güzel sanatlar lisesinin çaldığı parça. amanın o nasıl bir solist o nasıl bir sesti! helal olsun!