bugün

Emdr(isigi goz ile takip etmek) teknigiyle yapilan bir terapi cesidi.

Oyle denildigi gibi hafiza silinmiyor. Sadece gecirdigin agir bir travmanin etkisi hafifliyor...bir iki seanslik birsey degil...uzun sure gitmek lazim.

Emrd terapie almis birisi olarak, faydasini cok gordum...tavsiye ederim.
Sözü edilen işlem emdr sanırım, travma sonrası stres bozukluğu gibi psikolojik rahatsızlıklarda kullanılır.

Oldukça ilginç bir tekniği var ve gerçekten etkili. Fakat bu tertemiz bir bellekle yaşama devam etmekten ziyade, travmanın izlerini bellekten silmekle ilgili bir işlem. daha doğru ifade etmek gerekirse, bu tür tatsız anılara karşı bir duyarsızlaştırma söz konusudur.

(bkz: göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme)
sildirip ulu sözlük şifremi unumak istiyorum amk.
Kaç lira lan bir hafıza sildirme ! Parası neyse vereyim unutayım tamamen bana mutsuzluk yaşatan zamanlarımı.
şu çakma filozof tuğçe kazaz da yaptırsa keşke kendisi dahil hepimiz rahatlasak. o da manken eskisi ya ceren akıl versin ona. gerçi onunkisi 1 dakika 12 saniye falan sürer fazla bir şey yok kafasının içerisinde.
trans mrans derken başına tatsız olaylar gelmemiştir inşallah. bu ülkede enerji almak isteyen gördü bu gözler.
Hafızasını sildirdiğini nasıl hatırlamış? Merak ettim doğrusu gündemde kalmak için yapmadıkları şey yok aq.
ceren hindistan'ın Transkraniyal Manyetik Uyarım yöntemi ile hafızasını sildirmesi olayı.

görsel
https://t24.com.tr/haber/...hafizami-sildirdim,851082