bugün

Yerde para bulmuş gibi sevindirir.
okurken bile heyecanlandım dediğim olay, eve gideyim tüm ceplere bakacam amk.
çölde bir damla su bulmak gibidir öğrenciler için.
milli piyangodan büyük ikramiye çıkmış gibi sevinmektir. hele birde öğrenci olup ay sonuna yakın bir tarihdeyseniz.
mutluluk sebebi, depresyon ilacı, aşk sebebi bir durumdur... elinize değen o metal hissi doruklara götürür, yavaşsa o güzel an bitmesin diye yavaş yavaş çıkartırsınız sonra elinizde tuttuğunuzda bir bakarsınız ki oda ne o eski para... işte böyle bir şeydir hayal kırıklığı, aldatılmak...
kıtlıkta gelmiş bir paraysa, oturup hüngür hüngür ağlatır valla...
yıkanıp, yeri kurumuş olan kotumun cebinde 20 tl buldum.makinede yıkandı ve hiçbirşey olmadan çıktı ya.işte yukarıdaki seviyor beni, valla bak *
bazı durumlarda çocuğun olmuşkadar sevindiren olaydır.
10 lira veya 20 liraysa akabinde halay çekilmesi gereken olaydır.
bilin ki o gün çocuklar gibi şensinizdir.
şanslı gününüzde olduğunuzun göstergesidir. tabi eğer o cep daha önceden çamaşır makinesine girmiş bir şeye ait değilse. *
yaşama sevincini tetikler. mucize gibidir. bir diğeri
(bkz: kütüphaneden aldığın kitabın içinde para olması)
o ne sevinçtir o. önce ele gelen kağıdın para olmasını için bir umut gelir sonra da para olduğu görülünce mutlu olunur. 5 lira bile olsa mutlu olursun lan bir garip şeydir o.
hssktir dedirtecek olay.ihtiyaç zamanında çıkmaz ortaya.
mutlu eder en kısaa yoldan, ve ay sonuna yakınsa ve bulduğunuz miktar kalan günleri kuratarabilecek kadarsa adam akıllı şükür sebebi...
Bugünü perşembe sanmanız ama aslında cuma olması reaksiyonlarına benzer bir nevi.
insanda mutluluk hissi uyandıran şeydir. farklı farklı versiyonları da vardır. cep de çekirdek bulursam da ayrı sevinirim.
Mutlu olursun... bir gülücük atar daha sonra o parayla neler yapabileceğini düşünürsün... bu seni daha da mutlu eder.
(bkz: sakiz almak)
Önce paranın gönlü alınır,sonra harcanır.*
inanılmaz bir mutluluktur.
salih abi koymuştur o parayı muhtemelen. izlerken gülerdim başıma geldi. *
tek kelimeyle (bkz: mutluluk)*
muhtemelen yıkanmış paradır. veya naftalin ve güve izleri taşıyor da olabilir.
çok güzel olur heleki 200 lük bi bankonot bulunursa.
tedavülden kalmış bir para ise hayalkırıklığıdır.