bugün

--spoiler--
diyen kız, diyen erkek şeklinde başlık açmayınız.
--spoiler--

panpa; bana bir tane diyen kelimesi göster kendimi sildireceğim. ben içiyorum, kafayı sen buluyorsun.

liseliler, üniversiteli ergenler bilmez.

eskiden cep telefonu yoktu, internet zaten yoktu. ama her şey daha güzeldi. bir kızı tavlamak için 6 ay düşünürdünüz; teklif edeyim mi etmeyeyim mi diye. 6 ay sonra kıza utana, sıkıla teklif ederdiniz, kız kabul etmezdi, ağlardınız. hayata küserdiniz. şimdiki gibi o zamanın kızları 6 dakika da ayarlanmazdı.

evinin önünde yatardınız. mahallede futbol takımı kurup, takım kaptanı olurdunuz. kızın size bir gülücük atması sizin umutlanmanız için yeterdi, artardı bile.

şimdi bakıyorum mahallenin en güzel kızı 6 dakikada tavlanıyor, 6 gün sonunda iş pişiriliyor. zoruma gidiyor açıkçası. emek yok, saygı yok. hemen ya facebook'undan kızı bul, ya cep telefonunu al git kıza mesaj at. kızda hemen cevap veriyor, ilk başta mesaja cevap vermese de bir gün sonra yavşayıp garanti cevap veriyor.

nerede o eski kızlar, nerede o eski aşklar.

şimdi yeter ki paran olsun yemin ediyorum ayarlanmayacak hatun yok. eskiden paradan çok, kalbe değer verilirdi.

allah belasını versin bu teknolojinin de, çağının da.

ben bir zaman makinesi bulup eskiye dönmek istiyorum, hayat çok boktan aga.
Kumaş pantolon sarımtrak gözlüklerle şansları yaver gitmiş olan nesildir.
görsel

iş bu materyali kullanmış olanlar vardır ki yatacak yerleri yoktur.
yazan nesildir. evet bildiğimiz kalem ve kağıt kullanarak yazan nesil. ister bir kaç satırlık şiir, isterse sonradan okuduğunuzda saflığı sizi güldüren uzun uzun yazılmış mektuplar. bir de defter kitap arasına çaktırmadan iliştirilmiş isimsiz notlar. yaz akşamları apartman önü gazoz içme muhabbetleri, bazen aynı merdiven basamağına yan yana oturabilme şansı, istop oynarken isminin söylenme ihtimali, annelerin aşık ergen çocukları için önlem olarak aldığı anahtarlı ev telefonları * daha bir sürü değerli an.

(bkz: cep telefonu olmadan tavlanmış nesil) *
akabinde buluşma mekanları pastaneler olmuş olan nesildir.
takdir edilesi nesil.
ispanyol paça ve sivri burun kundura giyen nesildir.
samimi nesil,aşık nesil..bir daha bulunamayacak nesil.
dahil olduğum efsane nesil.

cep telefonu yok

facebook yok

twitter yok,

o diğer adını yazamadığım sikko oluşumlar yok forguyer mi ne onlar işte.

uzaktan , inceden , sinsice,

fizibilite çalışmaları,

araştırmalar,

göze girmeler,

harçlıklardan biriktirip hediye almalar,

abisinden dayak yemeyi göze almalar.
Ben mesajla, twitter la, facebook la kız ayarlayamıyorum. Genelde aynı ortam girip muhabbete katılıyorum. Herkesi güldürüyorum, ilgiyi üstüme çekiyorum. Sonra gidiyorum. Sonra kızlar kendi geliyor.
eskiden aradaşlık teklifi diye birşey vardı. sevgili olmadan önceki etap.
kızın oturduğu sokaktan bisikletle 2 kereden fazla geçmek en geçerli zarf atma tekniğiydi.
kızın adını kireç ile sokaklara yazan nesildir.
samimi olan ilişkileri yaşamış nesildir. bir çok kişinin kıskandığı insandır. ne yazık ki bu tanıma göre ergen olan ben, bu tür bir ilişkiyi daha önce hiç tatmadım. kıskandım vallahi ne yalan söyleyeyim. filmlerdeki gibi bir aşktır bir kızın peşinde sürünmek. gerçekten aşk filmleri izleyip, ben ne zaman böyle aşık olup seveceğim diyorum kendi kendime. evet kabul ediyorum. bir erkek için biraz ibnece gözükebilir ama bizde insanız be gülüm. en uzun ilişkim 2 sürdü.
sonsuz saygımı kazanmış nesildir. ne demişler, işini bilen ekmeğini taştan çıkarır.
80 kuşağı, bizim zamanımız da şekil telefonlar, internet, bu kadar harika mekanlar yoktu. buna rağmen kız tavladık.
Mahalleden sümüklü bir veledin eline tutuşturulan notu kıza götürmesi ile tavlayan nesil.
dans etme konusunda yeni bir çığır açan yetmiş ve seksenlerin efsane kuşağı.