bugün

cennetin rengi olur mu?
mavi midir, beyaz mıdır. bence siyah değildir. şu dünyada siyah her daim kötü olmuştur ya o bakımından. tahminen beyazdır ama olmayadabilir tabi. ama beyaz olma ihtimali yüksektir.
siyah değildir ama.
gidince görülecek renktir. giden varsa sms çeksindir.
en güzel renk henüz görülmemiş renktir(nazım'dan esinlendim-çaldım)...
islam inancına göre yeşil olan renktir. mevlevi felsefesi de bunu destekler. ancak tabi ki bu renk sembolik bir renktir. cennetin tümünün yeşil olması düşünülemez.
gökkuşağı cennetten dunyamıza uzanan cennetin renkleridir.
(bkz: rang e khoda)
(bkz: beyaz ulan)
kişinin ameline göre farklılık ve ton belirten renktir.
filmlerde beyaz olarak tasvir edilmiş renktir. cehennemin rengi ise kırmızı olarak belirtilmiştir.
51 promil isimli grup şarkılarında "hayat tek renk değil." demiştir ki; tek renk değildir. öyleyse cennette tek renk olamaz. ya kim ne renk görmek istiyorsa o renge bürünmeli ya da alacalı olmalıdır. böyle mükemmel olmazsa orası cennet midir?
tek renk değildir herhalde. bu dünyada olan ve olmayan bildiğimiz ve bilmediğimiz renklerdir.
sıyah-beyaz televizyonun rengi gibi değil full hd lcd televizyonda bulunan renklerin bilmem kaç katıdır herhalde.
3 yeşil varmiş.

+cennetin yeşili*
+çağlanin yeşili*
+dolarin yeşili*
Gel git zaman içinde bilinmeyecek olan renktir.
O rengi merak etmek yerine yaratmak ne güne durur ki?
bir göz rengidir. sevdiğiniz insanın gözünün rengidir. onun gözlerinin içine bakmak ve aynı sevgiyi o gözlerde de görmek cennetin ta kendisidr.
"cennet diye bir şey olsaydı eğer, herkesinki kendine has olurdu" düşüncesine paralel olarak şahsına münhasır olduğunu düşündüğüm renk.
(bkz: jacklin kulema)

benim için tabi.
(bkz: rang-e khoda/@la paz)
parlak bir yeşil olmalı. (bkz: beşinci boyut)
iran sinemasının, insanı ağlatan filmlerinden. zaman zaman trt-1 de yakalayıp izlemek mümkün (bu akşam olduğu gibi). inceden "canım kardeşim" etkisi yapıyor insanda. ısrarla tavsiye ediyorum. inceden hollywooddan gına gelenler ve farklı bir soluk arayanlar için iran filmler biçilmiş kaftan. hani uzak bir şehirde yaşayan, uzun yıllardır görmediğimiz akrabamızın çoçuğu gibi. yabancı biri ama bize benziyor. ama tam bizim gibide değil. öyle bir şey işte.
Asıl adı Rang-e khoda olup 'Tanrının Rengi' anlamına gelen 1999 tarihli, iran sinemasından bir dram filmidir. Kör bir çocuğun yaşamını konu alan filmden etkilenmemek mümkün değildir. Bu kadar iyi bir filme imdb'nin 7 puan verdiğini görünce, bir kriter olmadığını anlamışımdır.
az sonra trt-1'de izleyebileceğimiz film.
sabırsızlıkla beklemekteyim.
her renk olsun ama bulutlar pembe..
sevgilinin göz rengidir.
insanlığın rengidir.
insanlık kadar güzel, insanlık kadar renkli olacak cennetimiz.
baktığınız göz ne kadar güzel bakmışsa o kadar güzel görecek.