bugün

bekara karı boşamak kolay, görmeden ne demek istemiyor?
An itibariyle ne hurileri gözüm görüyo ne tas tas yemeği nede turlu turlu eğlenceyi hic birşey yapmak istemiyorum sadece dusunememek istiyorum bilinçsiz olmak istiyorum.Şu boktan dünyayı bırakmak istiyorum.Beni en mutlu edecek şeyi bu dünyada alamadım ve cennet bunu bana ne yazıkki vaad etmiyo edemez.
bütün eğlencenin cehennemde olduğunu fark etmiş olan insan..
Islami tarihi bilipte,din için,Allah ve peygamber için sonsuz bir mucadele veren insanlarin varligini bilipte ben bunlar kadar layik degilim diye dusunen insanlar olabilir.

Ancak Allah'in merhametinin sonsuz olduguna inanilmasi gereken durumdur.
(bkz: alkolik)
(bkz: tevazu)
" benim yerime düşmanımı sokun cennete" diyerek cennetin daha üst katlarına göz diken hırslı sevapçı.
şimdi orası kalabalıktır. bir de ben girip insanları rahatsız etmeyeyim. paşa paşa yanayım diyen insan cümlesidir.
zaten hayatı boyunca iyilik yapan insan birde gidip cennette iyilik yapmak istememe düşüncesidir. gidip hgeri kalan zaman boyunca bal akan nehirlerde hurma ağaçlarda hurma yemek yerine küfür etmek, kadınlara sarkmak arkasından zina yapmak istemektedir. yemek olarak da şarap ve kebap falan yemek yemek istemesinden ötürü cennete gitmek istememektedir. o bakımdan herkes cennetini kendi yaratmaktadır düşüncesi daha mantıklı insanıdır. *