bugün

hastaneye yatmadan önce hakkında 22 entry girilen, bugün daha şimdiden o sayıyı ikiye katlayan rahmetli şarkıcı. onun da kıymetini yaşarken bilmedik ve cemil öldü sırma saçlı oldu. allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

edit: rakamlar yalan söylemez istediğin kadar eksile!
ayna grubunun önemli elemanlarındandı ve herkes tarafından sevilen müzisyendi. mekanı cennet olsun.
başımız sağolsun. yakın bir arkadaşı 3 metre ötemde oturuyor. söyleyecek bir söz bulamıyorum...

"gittiğin yağmurla gel"
özel olarak bir hayranlığım olmasa da çok üzücü gerçekten.

ne severdim ne de antipatim vardı. tesadüfmüdür bilmem ama hep böyle adamlar gidiyor . o kadar sevmediğim ya da özellikle nefret ettiğim insanlar veya çok sevdiğim kişilere hiç bir şey olmuyor.

sanırım bazı insanları hırslarından dolayı seviyor ya da sevmiyoruz. ego sorunu olmayan, topumun gözünden uzak yaşamak isteyen ve sadece sanatıyla gündeme gelen bu gibi sanatçılar da gereken değeri göremiyor belki de bu yüzden üzüntüden hastalanıyorlardır.

dikkat edin domuz gibi ekranlara yapışan dinazorlara ya da twitterlarına abanan palyaçolara hiç bir şey olmuyor. aksine gençleşip, daha da çoşuyorlar.
bugün aramızdan ayrılmış ayna grubu solisti.
allah rahmet eylesin.
vefatı üzmüştür. çocukluğumdan bir parçaydı ne de olsa. allah rahmet eylesin..
vefat edince hatırlananlardan olmuştur,allah rahmet eylesin.
huzur içinde yatsın, bu taziye entry'lerini de müthiş samimiyetsiz bulan birisi olarak ölümle bu kadar bağdaştıramadığım adamın vefatı dumur edici, üzücüdür. hani yaşlanması bile mümkün olmayan adamlardır bunlar, ayna'daki kel lan işte, hep o sarı ceketiyle, garip garip güneş gözlükleriyle, ilelebet öyle duracaktı işte. şimdi kalkmış diyorlar, sirozdan vefat etmiş kendisi. böyle nasıl desem, algılayamıyor insan bir müddet gerçeği. huzur içinde uyu cemil...

ha ebediyete zamansız intikaliyle yine klişe zehirlenmesinden muzdarip adamlar çıkacaktır hatta çıkmıştır belki "bak yaşarken şu kadar entry girilmiş, öldükten sonra böyle entry girilmiş" şeklinde. hala insana değer vermeyi altına girilen entry üzerinden ölçen garip garip tespit cisimcikleri uçacak gene havada, uçsunlar gari.
--spoiler--
Bir canım var feda etsem sevdamı bilemezsin.
Bir acım var anlatsam önünü göremezsin.
Herkes unuttu gitti.
Bende unuttum her şeyi.
Bari bari sen unutma beni.
--spoiler--
Şarkılarıyla büyüyen nesiliz Allah rahmet eylesin.
en sevdiğim iki gruptan biri olan ayna grubunun eski solistiydi. gruptan ayrılalı 10 sene olmuş. ama hala ayna nın solisti diye akıllarda. fesleğen, ölünce sevemezsem seni, tozpembe hayaller, topraktan ötesi yok, ceylan gibi şarkıların kimisinde beste kimisinde söz yazarı olarak katkı yapmıştı. mekanı cennet olsun. iyi işler yapmış ki insanlar üzülüyor gittiğine.
ayrıca kendisinin rahatsızlığı üzerinden erhan güleryüz e saydıran erol köse denen herifi de kınıyorum. adam palavracı çıktı.
diğer en sevdiğim grup olan kurtalan ekspres in efsane gitaristlerinden ohannes kemer de geçtiğimiz gün vefat etmişti.
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
Ayna şarkılarında hep erhan güleryüz tarafından ''al kardeşim bir iki mısra da sen oku'' edasıyla şarkıya dahil edilen, grubun sempatik ve gülen yüzü... Gruptan ayrılmasına üzülmüştük, aramızdan ayrılmasına daha da üzüldük..
Allah rahmet eylesin...
allah rahmet eylesin, az dinlemedik ölünce sevemezsem seni şarkını.
son şarkın istanbul ile bizi ne kadar sevindirmiştir. şimdi gittin istanbul öksüz kaldı. mekanın cennet olsun seni hiç unutmayacağız.
bir döneme damgasını vurmuş ayna grubunun vazgeçilmezi, yürek burkan slow şarkıların altındaki imza sahiplerinden, ne yazık ki aramızdan ayrılmış değerli müzisyen. allah rahmet eylesin.
o değil de hep güneş gözlüğü taktığından hastalar karışmış olamaz mı? bi umut be!
http://www.youtube.com/watch?v=s_N98p079ls

Ak rahmetin görmeyim,
gonca gül dermeyim,
muradıma ermeyim,
ölünce sevemezsem seni!
allah rahmet eylesin, sevenlerinin başı sağolsun.
söylediğin gibi;

heavy metal ruhumu kaybetmedim abi...
görüşmek üzere...
90lı yıllarda çocukken izlediğim o televizyondaki kel ve güneş gözlüklü simasını hiç unutmayacağım sanırım. gizemli gelirdi bana, güzel şarkıların içinde dahil olmuştur kendisi. erhan güleryüz de bugün soyadını taşıyamaz büyük ihtimalle.
allah rahmet eylesin.. duyduğumda bir anda ölünce sevemezsem seni şarkısını açıp dinlemeye engel olamadım kendime.. mekanı cennet olsun.
sanatı dışında ekranlarda görmediğimiz nadir şahsiyetlerdendi.
allah rahmet eylesin.
ölüm haberini aldığımda şok oldum. her ölüm gibi erken ama daha da erken bir ölümün haberi.
değerli bir müzik adamıydı ve henüz 46 yaşında aramızdan ayrıldı. gittiği yer buradan daha güzeldir umarım. şarkılarıyla ve o ince kırılgan sesiyle hatırlayacağım kendisini..
kendisi vefat etmiştir. allah rahmet eylesin. onu hep şarkılarıyla hatırlayacağız;

http://www.youtube.com/watch?v=s_N98p079ls
güncel Önemli Başlıklar