bugün

uludağ sözlüğün iki ateşli safı, başbakanın dediği gibi taraf olan bertaraf olmuyor burada, herşey alabildiğince özgür tartışılıyor.

ve bu ateşli tartışmalar bitmeyecek görünüyor.

şahsen cemaatçi yazarların atatürk'e gereken saygıyı göstermediklerine inanıyorum ve bu konuda içine düştükleri acziyet sebebi ile kendilerini ışığa davet ediyorum, allah bir ve muhammed onun kulu ve elçisi, araya tüccar sokmayalım lütfen!
(#9201417)
yaz beni cemaate... geçen gün gene zikir çekiyoruz içeri hoca efendi girdi...

yaz günü serinleten savaş...
"savaş olsaydı etrafta atatürkçü kalmazdı" a master of thoughts.

ya da bu biraz yanlış oldu. çünkü savaş var ama tek taraflı atatürkçüler devamlı saldırıyor o zaman;

"karşılık verseydik, ortada atatürkçü diye bir şey kalmazdı" a master of thoughts
(bkz: savaşma seviş)*
Yıllardır dile gelen ve birtürlü iki tarafında kazanamadığı bir savaştır. Çünkü Atatürkçü insanların bilinçli bir toplum olduğunu var sayarsak, Cemaatçi dediğimiz bilinçsiz, cahil bir toplumun hiçbir zaman anlamayacağınıda öğrenmiş olabiliriz. Bu iki tarafında pes etmeyeceğini burdan kavradıysak gerekli açıklama yapılmıştır.
"Atatürk olmasaydı hanginiz kalırdınız?"Anonim.
silah tacirlerinin oyunudur. sırf para kazanmak için kardeş kavgası çıkarabilecek kadar haysiyetsiz olan insanların işidir. bu soğuk savaş sebebiyle ülkede ki silah stoğu gün geçtikçe artmakta.
atatürk'ün son noktayı yıllar evvel koyduğu muharebe.

"Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar."

- atatürk
sermayemiz beyindir. cemaatci kardeşlerimizde anlayacak birgün gerçeği. şu anda abd yeşilinden başlarını kaldıramıyolar.hele bir para sayma işleri bitsinde.
fikri olarak sürmesinde sakınca görmediğim savaştır. savaş tarihin babasıdır ve bu -fikri- savaş da kim ne derse desin, türkiye'nin parlak geleceğinin teminatıdır. fikri savaşın olmadığı toplumlarda büyük hamleler görülmez; tarih bunun açık ispatıdır. onun için bu savaş, fikir ve siyaset planında, sonuna kadar sürmelidir. küçük kızların barışçıl girişimlerine boş verilmelidir..

ben şahsen bazen birine, bazen diğerine hak vererek zevkle seyrediyorum. ama ateistler kutsallara hakaret ettiği zaman da kendimi tutamayıp, ortaya atlıyorum. son olarak şunu söyleyeyim: savaş iyidir. ama çirkefin, orospu çocukluğunun, ipneliğin * "savaş ahlakı"nda yeri yoktur..
ortalığı karıştırmak isteyen liboşların ortaya çıkardığı aslında olmadığını düşündüğüm olsa bile cemaatçiler tarafının herzaman kaybedeceği savaş.
(bkz: yenilen pehlivan güreşe doymazmış)
"Soğuk savaş" ifadesi fazla iddialı olsa da, ortada bir "soğukluk" olduğu gün gibi ortadadır. Bu sadece sözlükte değil, gündelik yaşamda da kendisini hissettirmektedir. Peki biter mi?Gün gelir Azalır, ama asla bitmez.
kemalistlerin despotlukla ve ilkokuldan kalma sığ söylemlerle hala hüküm vermeye kalktıklarını gördüğümden, cemaatçilerin safında yer alacağım fikir savaşıdır.

yarın bir gün hiç ihtimal vermemekle birlikte aynı despotluğu cemaatçiler uygulamaya kalkarsa sosyalistlerin safına geçerim. yani benim için asıl mesele bir tarafa ait olmak değil özgürlük için mücadele etmektir.
Böyle bir savaş yoktur. Varsa da tarafların hangi tarafta olacaklarını, hatta bunların birer taraf olmadığını bilmemelerindendir.
dışarıdakiler kazanmasında gerisi halledilir.
mecburen bir kazanan olacaktır.
herkes kardeştir nidalarını zayıflatan gerçek.
iyi olan kazansın.
cahil zevatlar sizi sanmayın ki bu dünyaya kazık çakçanız.bigün sizinde sıranız gelicek.Yaşasın kemalizm.
(bkz: karıştırma ortalığı)
bilgi, vatanseverlik, dürüstlük allaha ve yaradılan herşeyin samimiyetine olan inançlarından ötürü kemalistler ve vatanseverler her daim kazanan taraf olacaktır.
gericilik tahammülsüzlük ötekileştirmek islama olan uzaklık ve hatta cogu zaman saygısızlık bagnazlık ve ataturk u ılahlastırmak gıbı sebeplerden oturu kemalıstler her zaman kaybeden taraf olacaktır.
sıcak savaşa döndüğü vakit cemaatçilere destek olabileceğimiz savaştır.
not: şaka be. savaş karşıtıyız biz.
değişen DÜNYAda değişmeyen cemaatciler ve dinciler her zaman kaybeder.