bugün

gerçek değildir. tarzı beğenilmeyebilir hatta sesi iyi değil de denebilir ama karga sesli de değildir.

edit: linkte verilen şarkıyı katlettiği ise su götürmez bir gerçektir.
doğru bir tespittir. o adam o sesle nasıl şarkıcı olmuş. medyanın etkisinin açık bir kanıtı.
tartışılır bir konudur. hayran kitlesi yüzünden pek yorum yapamasam da. dinlemediğim bir şarkıcıdır. anlamıyorum bir anlam veremiyorum parçalarına.
bilgisayardan sesini değiştirip de albüm çıkardığı çok bellidir.
onu ünlü edenlere sorulmalıdır hesap.
önecelikle bunun bir kışkırtma olduğunu yazmadan geçmek istemiyorum.size sorarım efendi;eğer cem adrian karga sesli ise senin kriterlerine göre bülbül sesli olan kimse onu yaz da onu dinleyelim.yani, şu ülkede elektronik cihazların arkasına sığınarak türlü türlü oynama ile sesini değiştirenlerin yanında nadir bulunabilecek bir insana karga demek bence hiç adil değil.
http://www.youtube.com/watch?v=Epnmh1djZUM şu videosunu izleyin de kararınız belki değişir.
cem adrian ses tellerindeki en ince aralığı ve en kalın aralığı kullanabilen bir sanatçıdır. yani hem en ince kadın sesiyle hemde en kalın erkek sesiyle şarkı söyleyebiliyor. bu yüzden adam kendiyle düet yapabiliyor ki bu dünya da eşine pek rastlanmayan bir durum. ama bu adam evrensel olamıyor. nasıl olsun ki daha biz kendi ülkemizde yaftalıyoruz karga sesli diye. adamın sahip olduğu allah vergisi güzelliği göz ardı ediyoruz sırf kulağımıza uygun değil tarzı, müziği diye... demem o ki sen ondan ibrahim tatlıses tınısı bekliyorsan zaten çok yanlış yerdesin. açıp hiç dinleme.
çok ama çok yerinde bir önermedir.
5.5 oktav kurşunsuz* sesi olabilir. nerden belli doğru olduğu? o zaman benim sesim hansi kürsch'ten daha güçlü. buna kim inanabilir?
adamın şarkısını gördüğüm an kanalı değiştirip uydudan o kanalı siliyorum*.
bu ve mabel matiz denen heriften acayip irite oluyorum.