bugün

bize ne amk dedirtendir.
sever reis böyle şeyleri. kandırma milleti muharreemmm.

görsel
görsel
allah dağına göre kar verirmis.
"Kendi içmez, içeni kınamaya bayılır,
yüzünden aldatmaca, sahtekârlık yayılır.
Şarap içmiyor diye, kasılıp gezer ama,
yedikleri yanında şarap meze sayılır."

ömer hayyam.
(bkz: yarasın)
Laf kalabaligina gerek yok sol gorusun defteri kapandi. Gotunuzu yirtsaniz gene zerre kadar yol alamazsiniz.
Sabahında camii açılışına gelip akşam pokere geçenleri üzen cumhurbaşkanı adayıdır.
su içer gibi yalan söyleyip iftira atandan ve cayır cayır ülkenin paralarını akıtandan bin türlü evladır.
en çok da istiklal caddesinde, cihangir merdivenlerde, kaldırımlarda şarkı türkü söyleye söyleye rakılarımızı tokuşturacağımız günlere kavuşacağımız için, arapsız, çomarsız hava sahası seviniyorum.
(bkz: yarasın)
Hayattan zevk almasını biliyordur; ülkenin sosyo-ekonomik hayatını da mutlu olacağımız şekilde düzenleyeceği kesin. Öteki dünya saçmalıklarıyla bu ülke insanının bu dünyadaki hayatı yeteri kadar karardı, yeter artık.
Cayır cayır ülkenin içine sıçan cbden evladır. Bıktım şu cahil muhabbetinden.
cayir cayir zina yapan, raki icen cehapelilere cok yakisan bir adaydir.
Bira içmesi mi kul hakkı yemesi mi sorusu akla geliyor. Bira içmesi onun kul hakkı yemesi benim sorunum olduğuna göre cevabım çok net. Cumhurbaşkanı olacak kişinin özel hayatı değil siyasi ahlakı beni ilgilendirir.
o ney lan sizin coşku adamları

yoksa ????

şakur şukur kafayı mı çekiyorlar ?

inanmıyoreaamm.

https://img-s1.onedio.com...627a911aa7daf11ac038.webp

https://img-s1.onedio.com...cf81c37436908ca0240a.webp

görsel
https://scontent.fist2-2....9f4f8b079&oe=5B93A088
Ülke için; Gizli gizli evdeki milyonları sıfırlayandan, daha hayırlı olandır.
Alkol bir sebep ise de esas dikkati çekilmesi gereken hdp ve demirtaş ile ilgili çıkışları. Tam bir hüsran. Vatana hainlik eden boluculer neden serbest kalsın ki? Bu siyaset malzemesi olmamalı. Oy için söylenecek söz değil bunlar. Surda diyabakırda mardin de nusaybinde kazılan hendekleri ilan edilen öz yönetimleri unutmadık daha henüz. Pkk nın siyasi ayağını temsil eden kurt milliyetciligi ayagına boluculuk yapmaya kalkan federe kurt devleti hayalleri kuranlara cezaevleri az bile. Onlar aslında idam edilmeli ki arkasından gelenler cesaret edemesinn.
Çomarların tüm uğraşlarına rağmen hala laf edebilecek hiçbir şey bulamadıklarını gösteren beyan. Zor tabi, ne hırsız diyebiliyorlar ne de önüne gelen kandırıyor diyebiliyorlar. işleri zor valla.
bira içene oy veren cehenneme gidiyor ise kul hakkı yiyene oy veren nereye gider sorusunu akla düşürmüştür. kazan sistemi var ise ve içerisinde 3 kat insan oluyor ise buna oy verenlerin 2 kat altında daha birileri olacak demektir.

şu alkol ve yılbaşı mevzularındaki ayetler akla hemen geliyor ama kul hakkı yiyenler, hırsızlık yapanlar ve sürekli yalan söyleyenler hakkındaki ayetler neden hiç akla gelmiyor.

görsel

http://www.ayetler.com/da...T/images/hucurat%2011.jpg

hani sırf siyasi görüşü kendileri gibi değil diye insanlara kafir diyerek iman muhasebesi yapanlar, lakaplar takanlar var ya. onlara söyleniyor ikincisi. hesabın tek ve mutlak sahibi o dur. kimin nereye gideceğine ancak o karar verir. bir insan hakkında cehenneme gidecek diyorsan şirk koşup dinden çıkmış oluyorsun. hatırlatayım istedim sadece.
tarikat yurtlarında çocuk yaştaki bebelerin üzerinden geçen adamlar "münferit olay" diyen zihniyete yeğdir. Olaylar o kadar münferit ki hemen her gün çocuk tacizi tecavüzü haberi geliyor...

Alnı secdeye değmişlerin sınavlarda, mülakatlarda, ihalelerde, kamuda, kamu malını yemede, yemeyeni kerizlemede "duble kul hakkı"na girdikleri bir ülkede adamın bir birasına bu kadar takan zihniyet işte bu zihniyet...

Siktirip gitmenize az, çok az kaldı...
Ooooooo, din din diye diye malıgötürengiller gelmişler. Bende Nerede kaldılar diyordum.
Bize de ısmarlasın, o zaman daha tatlış olur.

Yarasın.
Biri camiye yanında fotoğrafçıyla
girmiş, namaz kılarken haberi yokmuş gibi fotoğraf çektirmiş...

Dlğer kral yazın sıcağında, deniz kenarında aslanlar gibi soğuk birasını yudumlarken orospu
çocuğunun teki uzaktan fotoğrafını çekmiş..

Kral siklememiş birasinı yudumlamaya
devam etmiş...
Keşke o marka bira içmeseydi.
Ev yapımı bira daha iyi.

Not: ama ne yalan söyliyeyim birayı iyi götürmüş..
25 haziran gecesi umarım hep beraber içeriz.
Seçime kadar içmek yok. Seçim günüde oy kullanıp sandık nöbeti var. Oyları çaldırmayalım.
cayır cayır bira içen cumhurbaşkanı adayı değil, cumhurbaşkanı adaylarını içip içmemesiyle gündeme getiren halk sorgulanmalıdır bence.