bugün

bazen böyle istem dışı bir olay bile, kişinin ortamda ki karizmasını bir anda sıfıra indirebilir.* *
çay tabağında biraz da dökülmüş çay varsa, tabağın o azıcık çayla beraber üzerinize düşmesi, durumdan utanıp sanki suçluymuşsunuz gibi "hay allah yapışmış" demeniz, sağdan soldan peçete getirmeleri/uzatmaları, ortamda hoşlandığınız kızın ya da çocuğun da bulunması... üzücüdür. *
(bkz: ayrılmaz ikili)
çayı demleyene de çayı getirene de o çayı tabağa dökene de küfredilesi durum.
çay şekerli ise veya çok sıcaksa yaşanılan durumdur.
(bkz: icine ruhumu da kattim tespit yaptim)
çok kötü bir durumdur. allah kimsenin başına vermesin dedirtir.
reflekslerin sağlam olması gereken durumdur..* *
ulan tamam bırakmadın yapıştın tam havadayken niye ayrılıp yere düşersin denilecek durum.
Bardağı kaldırmak için elinizle tuttuğunuza da görülen bir durumdur heleki,Bardağa Bakılmadan tutulduğunda tam yapışmamışsa eğer,bardaktan ayrılıp yere veya başka bir yere düştüğünde reziliğin son perdesi denilicek kıvamdadir.
Beni,o tabak düşmeden çayı içmeye zorlayan bi olaydır. *
sıçarken montun göte değmesi gibi birşey.

(bkz: montla sıç)
ortamdaki tüm bakışları üstünüze toplamaya yardımcı olan durumdur ki, insanın aklından keşke şuan daha hoşlanılası bir pozisyon içinde olsaydım diye geçer.ama çok yazıktır görüntü kötüdür.bardak ve tabağın birbirinden ebediyen ayrılmasıylada son nokta rezil bir biçimde konulmuş olunur.
Çok gıcık bir durumdur, hele misafirliğe gidildiğinde, veya bir işyerinde mesaideyken başa gelirse tatsız bir tebessüme yol açabilir. Çay rahatlamak için içilir ne var ki bu durum insanı rahatlatmak yerine sinir bozar.
olay sabah kahvaltısında gerçekleşiyorsa günün ilk küfürlerinin sarfedildiği durumdur.
Eskilerin "çabuk dilek tut, dileğin gerçekleşecekse tabağın düşmez" dedikleri anda şaakk diye tabağın düşmesi ve daha o küçük yaştan itibaren "yok abi, hayat bizi önemsemiyor" dememize sebep olabilecek bir durum