bugün

beşiktaş futbol takımı şu ülkede ya da ülke dışında şu ülke için bir şeyler yapamışken taraftarının başka takım taraftarlarıyla, takımlarıyla alay etmeyi, hakaret etmeyi içlerine sindirirken ve en tuhafı birileri bunu yaratıcılık olarak görürken olayın ters dönmesi sonucunda açtıkları/açabilecekleri alternatif pankart ya da dillendirilebilecek olan söz.

genelleme yapılmıştır.

(bkz: bu da dahil bütün genellemeler yanlıştır)

edit: yazım yanlışı düzeltildi...
duvara karşı geyiğine girmeyecem ama benim avrupa maçlarına bakış açım şu ; kim olursa olsun türk takımı kazansın. herkes zannediyorum ki bu mantalitede . bazı istisnalar da var tabi , onları geçiyorum.

örneğin liverpool beşiktaş maçı , ben şahsen tv nin karşısına beşiktaşımız kazansın diye oturdum. bir sürü de benim gibi beşiktaşı tutmayan fakat o maç beşiktaşı destekleyen galatasaray ve fenerbahçeli arkadaşlar da vardı. ha noldu , liverpool ard arda goller attı , kahrolduk. özellikle benitez in 8 den sonra saldırın işareti yapmasına sinir bile olduk ama ezeli rekabet içinde bu durumlarda dalga geçilmeyecekse 3 büyükler muhabbeti nasıl dönecek ki başka türlü...

metalist maçını izlemedim bile , skoru sorduğumda 4-1 dedi millet 'ha iyi elemişler rahatça' dedim kendi kendime. o elenen takımın beşiktaş olduğunu öğrendiğimde şok oldum da , bu skoru görüp beşiktaşlı bir arkadaşla takılmak istemem kadar doğal hiçbir şey olamaz bence. sonuçta karşındakine hakaret etmediğin sürece bir iki takılma veya güzel laf oyunlarının rekabete kattığı tat başkadır.

8esikt4s , 6saray vb... bunları kimileri yaratıcılık olarak kabul etmese de , bunları insanlar birbirini kızdırmak ve olayın biraz muhabbetini yapmak için söylüyor. bunu gidip direk 'bu adam metalist i tuttu' , 'liverpool u tutmus vay ibne' tarzı değerlendirmeler yaratıcılıktan uzak , düz mantık ürünleridir ne yazık ki..

zannediyor musun ki ey yazar bu adam bir avrupa maçında karşı tarafı tutacak , türk takımı 8 yediği zaman zevk alacak ? chelsea yi karşılamaya giden taraftarlar vardı çoğunuz hatırlar , tüm türkiye onlarla mı dolu zannediyoruz , yazık.. genelleme yapmanın yanlışlığı burda işte zaten , herşeyi bir kalıba sokma hevesi..

ben aynı mantıkla maçları izlemeye devam edeceğim , 2 saatliğine fenerbahçeyi , beşiktaşı , ya da bir anadolu takımını tutacağım ama başarısızlıkta o renklere gönül vermiş arkadaşlara dokundurmamı da yapacağım. olayın zevkli yanı da burda zaten.

zaten koca lig tarihi boyunca 4 takım şampiyon olabilmiş , çoğunluk onları tutmaya kendini mecbur hissediyor , bırakın hakarete varmadan birbirleriyle uğraşsınlar canım...
yanlis bir yorum. su an carsiyi elestiriken bile sadece carsinin gelistirdigi bir kalip kullanilabiliyorsa carsi ne yapsin? carsiyi ve besiktasi ignelemenin en basarili yolu hala carsinin kendi yaraticiligindan besleniyorsa carsi ne yapsin? aslinda carsi tasak gecilmesine degil, karsisinda kendisi kadar yaratici tasak geciciler bulamamaya karsi. kusura bakilmasin ama tasak mevzunda kendi seviyesinde muhattap bulamadigi surece carsi, daha cok baslik acilir carsi ona karsi buna karsi diye.
(bkz: katil polisi yakalamaması gereken polis)

bir tek sen zekisin, adını da zeki koyalım namın yürüsün...