bugün

albümün isminin taşıyan bir şarkıyı içinde ihtiva eden dinlenilesi can atilla eseri. şarkının sözleri;
soyunup gecenin ecelinde
bedenim senin elinde
susarım yanarım ter içinde
uyanıp sevişinle
dudağın dudağımdaki buse
bu ateş akar içime
benim ol beni sar bana sorma
bu tenim senin emrinde
dinledigim en güzel * sahip şarkı.

keman bölümü süfer.
şah eser.

http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=#
çok şukela efenim dinleyiniz.
cem atilla yapımı, buram buram osmanlı kokan sarkı.

zaten guzel bir melodiye sahip halde seyir ederken osmanlı devleti'nin ihtisamını da gozler onune sererek, akıcı geleneksel turk muzigini daha bir sahlandıran keman nagmeleriyle dinleyenlere muzik ziyafeti cektiren eser.

ask-ı hurrem'in ardından dinlenilince damakta essiz bir lezzet bırakıyor. el, istemsiz tekrar play dugmesine gidiyor.
murat bardakçı osmanlı ve cariyeler üzerine kurulan tüm fantazileri yerle bir etmiştir.ona göre osmanlı saray yaşamında magazinel bir durum yoktur.
valla murat bardakçı öyle diyor.
hakkında 7 entry girilip de melodinin nikolay rimskiy korsakov un şehrazad suiti ne ait olduğunun yazılmadığı şarkı.
albüm şu şekilde oluşmuştur

cariyeler ve geceler
hamamda ilk gözyaşları
mara despina
rozalina
istanbul'da ilk gezinti
peçenin ardındaki gözler
esir pazarı
tüller,tenler,nefesler
roksalan (hürrem sultan) için taksim
anılar,yapraklar,mektuplar
uzaklardan bir kız
cariyeler ve geceler ( radio edit)
can atilla işte. yapıyor adam*
Geçmiş yıllarda istiklal Caddesinde Galatasaray Lisesinin karşısından caddeye müzik yayını yapan mekandan dinlemeye alışık olduğumuz harikulade bir girişe sahip Can Atilla şarkısı. Ne zaman duysam girişini şarkının kendimi istiklalde görürüm.
"ismail yk nın iğrenç facebook klibinin çekildiği güzel ülkemde bu derece kaliteli klipler de hazırlanabiliyormuş, vay be" dedirten şarkıdır, gerçekten helal olsundur.
mükemmel ötesi bir müzik.
Tam bir sanat eseri olan tarifsiz bir şey...

Hele ki o keman bölümü yok mu, aman aman...
new age müziğin türkiye'deki en iyi temsilcilerinden olan can atilla'nın en çok bilinen eserlerinden biri. türkiye'den de yanni'ler çıkıyormuş aga dedirtiyor.