bugün

3 eylül 2012 şırnak ta 10 şehit verdikten sonra başbakana ait ilk açıklama.
milletçe umuyoruz diye cevaplanan açıklamadır.
başbakan' ın kelime haznesinin sınırlı olmadığını ispatladığı, terörle ilgili açıklaması.

neyse, bıçak kemiğe dayandı dan sıkılmıştık.
başbakanın klişelerin dışında söylediği cümledir. misliyle cevap vereceğiz, bıçak kemiğe dayandı gibi sözlerin artık reyting yapmadığını farketmiş / farkettirilmiş yeni bir cümle bulmuştur. ne de olsa bu da boş çıkacaktır.
empati kurmaya calısıldığında insanın kendini ileri seviyede bir aptal olarak addedmesi kacınılmaz. kendinizi basbakan statüsüne koyarak düşünürseniz, temcit pilavı gibi olmuş bu terör olayları ardından hep aynı teranelerin söylenmesi ya insanları aptal yerine koymaktır, ya da düpedüz aptal olmaktır. ama herhalukarda söyleyen kişide bu sıfat vardır.
(#16769510)
tam tahmin ettiğimiz gibi çıktı değil mi?
tanım: rte'ın son hain saldırı ile ilgili açıklamasıdır.
sözlükte bunun için bir laf var.
BSG
muhteşem bir beyandır.

ee, ettiniz işte. vurdular yine 20 yaşında çocukları. yaktılar ocakları. üstelik bu kaçıncı!

ben laf değil icraat istiyorum. rahmetli ecevit aslanlar gibi bitirmişti bu çatışmaları. adam gibi adamdı o.

yazıklar olsun böyle hayata. yine öldü çocuklar...
türkiyedeki kürt nüfusun oranı yaklaşık%15-20 civarıdır, bdp ve pkk ise zorlamayla bile %4 ü geçemezler demekki neymiş kürtler pkk lı değilmiş,
neden mi söylüyorum bunu?
anlamayacak olsalarda, pkk nın amacına hizmet eden sözde vatanseverlere söylüyorum,
pkk vuruyor hedefe ak parti getiriliyor, neden? çünkü ak partinin terör dışında eleştirilecek hiçbir şeyi yok, ve pkk nın tasmasını tutanlar bunu iyi biliyorlar ve kullanıyorlar,
haa sen pkk nın istediği gibi kürt-türk çatışması çıkarırsan ve mesela aksarayda gaza gelen bir grup 2 tane kürdü evire çevire dövse ve öldürse, sonra aynı cahillikteki kürtler toplanıp aynısını 2 tane türk e yapsa, sonra sayılar artarak bu memleketin geneline yayılsa... kime anlatıyorum ki, göremeyecekler yapılmak isteneni, oyuna gelecekler, sanki daha önce gelmediler mi?
ama inanıyorum ki, allahım islam dinine yüzyıllarca bayraktarlık yapmış bu milleti koruyacaktır, oyunlarını onlaraın aleyhine çevirecektir, içimize ırkçılık hastalığını yayanları kahredecek ve bizi doğruyu yanlışı ayırt edebilen bir toplum haline getirecektir, inanıyorum ben, çünkü bu kadar kargaşaya hala bu millet bir aradaysa, kesinlikle tek mantıklı açıklaması, allah koruyor bizi.
amerika'yla kucaklaşmaya devam ederek mi?

amerikayla oynaşarak hiç bir halt yiyemezsin başbakan ve yaveri davutoğlu. ölen her asker, sivil masum insanının kanı sizin üzerinize de sıçradı. temizleyin yani amerikayla işbirliğini kesin ondan sonra ahkam kesersiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=Kwjkp3L44zA
bir diğer şekli ise bıçak kemiğe dayandı olan konuşmadır. milleti oyalamaktan başka hiçbir amacı yoktur.
o nasıl müsaade etmeme ki sürekli şehit veriyoruz.
biz halk olarak kendi ellerimizle canilerin hedefine ulaşmasına müsaade ediyoruz ama... *
evet, oyalama politikası altında ülkemize sunulmuş yeni bir beyan.
hadi, ülke olarak bunu da yutalım, bunu da sineye çekelim.
başbakan öyle diyorsa biz de güvenelim...

güvenimizi boşa çıkarmazsın değil mi sayın(!) erdoğan?
yandaşlara paint terk haberler yaptırmakla başladıkları cevap verme şeklidir.
sözde uçaklar tepeyi bombalamış, yerle bir etmiş.
görsel
daha neye müsaade etmeyeceksiniz ? anne babaları davullarla zurnalarla gönderiyor gencecik fidanları, siz ne yapıyorsunuz? tabutlarını sarıp bayrağa geri gönderiyorsunuz.

gerçi suriye'ye falan yardım etmek lazım, myanmar'a yardım etmek lazım değil mi? nasıl olsa bu memlekette caniler hedeflerine ulaşamaz. en fazla "bir kaç mehmet" şehit olur o kadar. siz bırakın buraları, bu memleket alışık şehit haberlerine...
ölüsünü toprağın kabul etmeyeceği, yatacak yeri olmayanların vicdanıyla muhakeme yapmaksızın milletle taşak gecer gibi beyanatıdır.

(bkz: bi siktirin gidin)
çok da şaşırılmaması gereken beyandır. karşısındaki halka göre açıklama yapıyor işte. ne bekliyordunuz ki ? artık bu işi yürütemediğimizin bilincindeyiz, daha fazla vatan evladının ölmemesi için iktidardan çekiliyoruz falan mı diyecekti ? hadi ordan güldürmeyin adamı. durmak yok yola devam !
teröristler büyük bir kararlılıkla saldırıp, nasıl zarar versem diye hain planlar yapıp her saldırılarında en az 5 şehit verirken. Türkiye meclisi daha toplanmamış milleti temsil eden insanlar daha meclise gelmemiş, devletin başında bir asker için meclis mi toplansın diyen devletin bakanları, başbakan yardımcıları şehit haberini duyup kanalı değiştirdikten sonra şehitlerin ruhuna fatiha okumadan kanalı değiştirince olayları üzüntüsünü unutan bir millet varken "canilerin hedefine ulaşmasına müsaade etmeyeceğiz" lafı ülkenin başbakanının sarf ettiği mantık dışı laftır. bu noktada daha ne kadar canilere müsaade ettiğimiz çok açıktır. bu durumda sahibi olmayan bir ülkeye sadece cani teröristler dadanması bile az gelir. bu ülkede düşmandan daha cani olanlar ülkeyi yönetenler, basında doğruları engelleyenler ve buna boyun eğenler, ülkesini korumak için heyecanla gittiği askerlik görevinde Mehmetçiği hor görüp buraya ölmeye geldiğini düşünen komutanlar, beyni uyuşturulmuş Türk halkıdır.
pinokyo yu hatırlatan açıklamadır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar