bugün

33'ü bilmem ama 31'de sözlük yazarları tarafından hezimete uğratılacak amcalardır. kaynak olarak sol frame'i göstermek yeter herhalde. neyse ki duruldular bu saatlerde.
ben sordum kendilerine, bunu nasıl yaptıklarını.

cevap; kalben çekiyorlarmış tespihi.
hep de aynı yerde namaz kılan amcalardır bunlar.onlara aittir o yer.orda onlardan başka kimse namaz kılamaz.vermezler orayı.rezervedir her daim.bi keresinde, dedemi bile namaz kılmak için oturduğu yerden kaldırmak istemişti amcanın biri.ordan kalk orası bilmemkimin yeri demişti.dedem de kalkmamış tabi çok da sinirlenmiş haklı olarak.son olarak onlar böyle davranıp, amacını bilmeden tespih çektikçe, ben de ya sabır çekiyorum ve devam edeceğim çekmeye...
önlerinde bulunuyorsanız taşların saatte 900 km hızla size fırlaması ve amcanın ancak tüm taşlar cemaati indirdiğinde çekecek taş kalmama durumunda farkedip ikileyeceği durumdur.
(bkz: necati sıçtı bez getir)
hiç bir zaman yetişemedim.uzun zamandır da umudumu kestim.hiç bir zaman olmayacak.yetişemiyecm.
Amcanın hangi ara Allahu Ekber dediğine şaştığım bir durumdur.
araca odaklanırken amaçtan sapmış kimselerdir. Dinin her yönünü böyle gelişigüzel uyguladıkları için türlü tiplere din savunması yapmak zorunda bırakırlar bizi.
kimseyi bu şekilde yargılamak doğru değildir. allah doğrusunu bilendir..
süphanallah süphanalla süphanal süphan süpsüpsüpsüpsüp... dünyadaki en hızlı ivmelenmeye şahit olmanız için çok birşey yapmanız gerekmez en yakındaki camiye uğrayın.
sübhane-sub-sub-sub-sub.... diye giderler .
subhanallah yerine "sub sub sub" diyen amcalardır.
bunun türevi de "subordination, suburb, subject" gibi ingilizce kelimelerdir. oldukça ilginçtir. şaşırmak lazımdır.
subhanallah'ı seriye alıp sub sub diye çekerken sub-machine gun'a dönen amcalardır.
(bkz: mp-5)
bu amcalar ses duvarını aştığı anlarda, süpersonik tespih şaklamaları duyulur. amca 33 sayılı tespihi çekmeyi bitirir, ses hızını aştığından sesi sonra duyulur.
tespih virtüözü olmuş hacıdır.
teravih'de sıkılırken onlarla yarış yapma imkanı veren amcalardır.
33 değil 333 tane de olsa gene aynı zamanda bitirecek amcalardır.
(bkz: speedy gonzalez in tespih çekmesi)
hz. allah ile dalga geçen ama bunun farkında olmayan amcadır. muhtemelen vefatından sonra ne büyük hata işlediğini acı bir şekilde görecektir.
kafadan pilotturlar efenim kafadan.
tesbihe stres bileziği muamelesi yapan amcalardır.
arada bir rampada zorlanan araba gibi vites küçültüp devir yükseltirler.
sub-sub-sub-sub....subhanallah-subhanallah-subhanallah-sub-sub-sub.
çocukken o amcalara bakıp hızlı çekmekte bir hikmet olduğunu düşünüp allah' ı yüceltme manasına gelen subhanallah, bir şükür duası olan elhamdülillah ve kebiran yüceliğini ikrar eden allahuekber zikirlerini ağızda tekerlemeye çevirmemize neden olan zararlı cami cemaati akımlarından. bir diğer versiyonu kim daha hızlı secde ediyor, bir de namazda haşır haşır efektleri ile nasıl daha sesli sure okunur versiyonları mevcut. var olsun cami cemaati; zira vakit namazlarında nöbet tutar gibi bir iki saftan müteşekkil sayı ile boş bırakmıyorlar camiileri.
sanki ilk önce bitiren ipi göğüsleyecek gibi bir havası vardır tespih çekmenin, kendi aralarında yan gözle bitirdikten imama bakıp aferin bekler gibi baktıklarını görmüşlüğüm vardır.
bu amcalar ses duvarını aştığı anlarda, süpersonik tespih şaklamaları duyulur. amca 33 sayılı tespihi çekmeyi bitirir, ses hızını aştığından sesi sonra duyulur.
rallici mohammed bin sulayem, büyük ihtimal bu topluluğun ön saflarındadır.
güncel Önemli Başlıklar