bugün

özellikle hafta sonu uykunuzda, camdan çocuklarına seslenip uykunuzun içine eden kadınlardır bunlar. camdan her türlü işlerini görür bu teyzeler. ekmeği camdan seslenir alır. 'zerzevatçıııı' diye bağırıp yemek menüsünü hazırlar. akşam cocuğunu sokaktan çağırmak için yırtınır durur. bağırtıları hiç çekilmezdir. bağırmayın be!
her mühitte bir örneği bulunan ve özellikle sokaktaki çoluk çocuğa bağırırken ölümcül desibellere ulaşabilen ırk.
balkondan bağıranların komşularıdır.
biri camdan diğeri balkondan yarış halindedir.
al birini vur ötekine..
bir keresinde çok enteresan olan bir tanesine denk geldim.

- (aşağıdan cama doğru bağıran bir kadın) sibellllll! sibeelllllll!

+ (sibel camdan kafayı çıkarır ve bağırır) ne bağırıyon lan şaftı kaymış merzifon eşşeği gibi.

(bkz: merzifon eşşeği)
+ ayşeeee gız ayşeee !
- ne var ayol ?
+ geçen gün hamdi varya bizim üst komşu
- heee anlat gız noldu hamdiye.
+ nejlayı bir sikti bir sikti abbaaavv duyman lazımdı gıızzzz.
- fatma allah canını senin ekiekieki.
dışarı saldıkları çocukları saatler sonra akıllarına gelen sonra da onları bağırarak eve çağıran, "geliyorum aneeeaaaa yeeeeeaaaaaaa" cevabına maruz kalan kadınlar.
bizim karşı binada bir teyze var kadın saat başı çıkıp balkona "FAAAAARIIIIIK" diye bağrıyor. bende her seferinde hiç üşenmeden "yürü lan evine gerizekalı" diye bağırıyorum. * *
ya birbirlerine bağırırlar (ayol duydun mu fikriye liposekşın yaptırmış)
ya da çocuklarına bağırırlar (aliiii eve gel artık babası kılıklı şey)
bi de tabi öyle bağırırlar sebepsiz ( ali'nin karnı acıkmııııış)

bu üçüncüyü daha çözen olmadı.
(bkz: sincan)
sırf bu yüzden yaz gelsin istemiyorum, yaz gelince bu kadınlar camdan balkondan damdan inmeyip sürekli seyyar satıcı gibi bağırıp beni ayar ediyorlar.
bizim binadaki tipler yaz kiş dinlemez camdan balkondan inmez çoçuklarını çağırır, balkondan balkona üst kattaki alt kattaki komşularıyla dedikodu yapar akşam ne yemek yaptığına kadar söyler ancak öyle girerler içeri.
artık kadınlar değil ufaklıklar bağırıyor artık.
-hadi oyuna gir hacıı.
-leeeen kaç level oldun sen.
-bana bi kaç para gönder oluum.
- beeerk hadi eve gel artık! Beeerk saat kaç oldu annecim baban gelecek birazdan.

Minvalinde bağıran kadındır.
Diyaframı sağlam olan kadın dosta düşmana yeterli mesajı vermiştir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar