bugün

bu konuyla ilgili düşünür sakallı celal(ölümü 1962) çok güzel bir vecizesi vardır. "Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün olur." Yani bireyin, toplumun ve kurumların özgürleşemeyeceği, değişemeyeceği eğitim ile kazandırılıyor aslında. Eğitim sınır çiziyor ve bu sınırın ötesine geçmenin mümkün olmadığına inandırıyor insanı.
(bkz: nihat doğan)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
(bkz: hilal cebeci)
(bkz: bu böyle devam eder)
4+4+4 ile ortadan kalkacak durumdur. artık kur'an'la uçaklar füzeler neler nele yaparız biz.

5000 tane imam hatip'imiz olacak düşünün, türkiye nerelere gelir 5.000 imam-hatip'le...
Ticari zekası vardır bunu da en cesur şekilde yatırımlarla geliştirmiş tecrübe etmiş olabilir.
Bir yerden para vurmuştur. (piyango, sayısal, toto falan)Değerlendirmiştir bu paraları böylece çok para kazanmıştır.
iki ihtimal vardır, ya babadan kalma ticaret yapabileceği imkan vardır ya da götü ballıdır. budur.
Ticari işlerde fazla bir zekaya gerek yok. Sadece işi kurarken bir zeka içerisinde oluyorsun birazda sermaye lazım tabiki.. tanıdığımız çoğu insanlar böyle para kazanıyor benim görüşüm.
Bazen en zeki insanlar bile yapamazken aptal bir insanın aptallığıyla yapılan o kadar çok şey var ki.
Televizyonda gördüğümüz hemen her kişidir.
özellikle istanbulun güzide semtlerinde ikamet eden insanlardır. cehalet bilindiği üzere tamamen eğitim ile alakalı bir şey değildir. üniversiteler bitirmiş insanlarda kendilerini geliştiremedikleri, zamana ayak uyduramadıkları ve yeniliklere, yeni fikirlere açık olamadıkları zaman bu sıfatı üstleniyorlar.

maddi konular ise tamamen şans ve cesaretin birleşiminden meydana gelmekte.

şans ; aileden varlıklı olabilirsin veya bir işe başlamışsındır ve hiç beklemediğin şekilde işlerin yaver gitmiştir.

cesaret ; şansın oluşmasındaki tek faktör. cesaret edip bir şeylere girişemiyorsan o şans zaten hiç bir zaman gelmeyecek demektir..
ağaoğlu, sabancı, cengiz. gazetelerde verilen demeçleri, haberler okuyan insan çok net görebilir.
güncel Önemli Başlıklar