bugün

s1 - çağdaş: mini etek.
s2 - gerici: türban.

s1 favorimdir.

çağdaşlığı mini etek mevzuuna indirgemek gericiliktir. tamam, gericiyim ama, hastayım mini eteğe de be. şimdi gelir lavuğun biri felsefi çıkarımlara gider yine "bak bak, yanılsamalardan sanrısal düşsel izdüşümsel transandantal bazsal hicivsel otonom veriler bunlar" diyerek. demesin lan, param yok kafam bozuk! ana avrat dümdüz giderim bak bu sefer ha.

ha2-ünlemde enflasyon-ne diyordu şair: "3 dil bileceksin, 3 dilde ana avrat dümdüz gideceksin". 3 tane biliyorum, uyarıyorum, bak param yok diyorum.
medeniyet dedigin acmaksa bedeni
desene hayvanlar bizden daha medeni...

demiş vaktiyle büyük şair.
çağdaş aynı çağda yaşayan insanlardır. bir simgesi yoktur. hele ki mini etek asla çağdaşlığın simgesi değildir. mini etek giymiş bir kıza or.spu gözüyle bakmamak, bacaklara odaklanmamak, mastürbasyon malzemesi olarak düşlememek ancak medeni insan özellikleri olabilir ama çağdaşlık simgeleri olamaz.

gericiliğin simgesi ise vardır. gericilik simgesi denilen şeyler ise geçmiş yıllarda var olan o çağda artık var olmayan şeylerdir.
gericiliğin simgesi varsa ve her şey zıttı ile kaimse; çağdaşlığın simgeleri de gericilik kapsamında olmayan nesnelerdir pekala. yani, çağdaşlık aynı anda aynı zaman aralığını kapsayan kişilerin ortak yaşam alanı demek değildir. çağdaşlık en azından bu ülkede başka bir şey olmadığını belirtmek için sözlükteki anlamından sivriltilmiş şekilde kullanılan üst mevki işaret eder bir tanımdır. bakınız: çağdaş yaşam derneği ve daha niceleri. bu çalımımla sizi kazanabildim mi güzel bayan?
(bkz: zalimi zulmü varsa gericinin allahı var)
(bkz: midyat seyfo dağıtın bunları)
gerici: yeniliğe kapalı
çağdaş: yeniliğe açık

gerici: faşizan
çağdaş: evrensel değerlere sahip

gerici: yasakçı, baskıcı
çağdaş: özgürlükçü, demokrat
çağdaşlık asıl ışığın insanlardan gelebileceğini bilmektir.
gericilik ise hala bir ampulden medet ummak, onun vereceği ışığımsıya razı olmaktır.

ama unutuyorlar. yüksek gerilimde ampuller patlar.
çağdaş: sözlük konsept limitlerini anayasa belleyen uuser.
gerici: yazdıklarından aldığı keyif bitince geri dönüşüm kutusuna gönderip, çaylaklıktan kurtulan uuser.

çağdaş: bezgin bekir.
gerici: speedy gonzales.
*cağdaşlık: din ile ilgili her şeye muhalefet olup inkar etmektir.
*gericilik: ölümden sonra ileride olmaktır. *
mini etek, dekolte gibi durumlar güzel görünmek, bakılsın benden hoşlanılsın diye yapıldığı için mini etek giyene bakmak da, dekolte giyene bakmak da çağdışılık değildir, bilhassa mini etek giyeni onore etmektir. mini etek giyip yakışıklılar bakınca hoşlanıp, yakışıklı ve zengin olmayanlar baktığında sapıklık olacaksa da öyle çağdaşlığın içine ancak ne edileceğini bilmem söylemeye gerek var mıdır?
çağdaş: ben müslüman değilem!(hacivat karagöz filminden)
gerici: ben akp'li değilem.(benn yani. milli görüşcü de değilem, partici de değilem)partiler üstü fikirlerim var. bunu paylaşalım mı sizin semtteki bir cafede...?
çağdaşı, bozup dağıtsan da fonetik açıdan beş para etmez.
gericiyi, r'yi yuvarlayıp, i'leri uzatarak söylediğinde seksi bir şey çıkar ortaya. ama öyle simge mimge yok tabii, ne simgesi amk!
cagdaslik :metro
gericilik :500t
gerici: yorum yok.
çağdaş: kanamam var diyorum yorum yok diyorsun benndeniz. yobazsın, bağnazsın. rocco kim bilmezsin şimdi sen bir de.
gerici: elhamdulillah.
çağdaş: dur ben fake nicki alıp geleyim, olmadı klanı toplarım.
gerici: alayınız gelin. gelirken soda da getirin hazmı kolaylaştırır.
çağdaş: bir kaynak olarak göt başlığına lütfen.
gerici: götünden nasıl anlayayım lan. senin götünden yani? portatif mi bu senin göt. çıkıyor başka yere monte edilebiliyor yani? e o zaman ver klana, aç kamuya istifade etsin millet.

çağdaş: !!!?
gerici: ....
çağdaş: bir erkek adı.
gerici: tek parti dönemine hasret duyan özgürlük düşmanı.