doğalarının gereğini yapan, peygamber sünneti sakallarına ak düşmüş nur yüzlü dedelerdir.

badelenme hacılığın fıtratında var.
ensarlanmaya çocuk yaştan alışınca 70'te de aynen devam.
kemalistlerin güzel senaryo eşliğinde islamı karalama amaçlı yaptıkları çakma hacılardır. ulan namazlı niyazlı gerçek hacılar oynaşma yapar mı. olayı özetlim..

iki oyuncu bulunur birkaç gün sakal bırakılır takke şalvar giydirilip cadde ortasında eyleme geçilir amaç islami kesim sapık denilsin. yemezler. evet..
Belki de nişanlılar, islami açıdan yalnız kalmaları uygun olmadığından insanların içinde dışarda buluşuyorlar. El ele de tutuşmuyorlar, biliyorsunuz çiftler nişanlı veya flört ediyor el ele tutulamaz, gezemezler.
Bunlar el ele de tutuşmuyorlar.
Ben bir sakınca (!) görmüyorum.

Şaka bir yana da diyanet bu konulara ciddi olarak el atmalı. Sinek küçük mide bulandırır. Yemeğin içine düşen bir sinek tüm yemeği pisler. Tüm inanç sahibi insanları lekeleyen yorumları da kınıyorum.
Tarikat cemaat kıskacında imanımız var diye aklı ve ahlâkı yok sayan ve de artık bir kaç marjinal yapı olmaktan çıkıp çoğalan bu anlayış islam dinine zarar veriyor.
Bundan sorumlu insanlar ise ya sağır ya kör ki görmüyor duymuyorlar.
birbirlerinin götünden tahrik olan hacılar genç kızları görünce neler hissediyor düşünmek bile istemiyorum..
Vay anam vay neler dönmüş serhat ya.
(bkz: açmayın dedeler)
(bkz: Hacı hacıyı mekkede hoca hocayı tekkede)
evlenmelerin de sakınca görülmemiştir. olay bitmiştir.
hacı hacıyı mekke'de deli deliyi dakkada...