bugün

Koray candemir yorumuyla, ağla sözlüğüm;
https://youtu.be/XYi8IE64WQI

https://youtu.be/2j_zZ6W-5I8
Bunun da melodisini çok beğendim. Sokaklara dinletiyorum.
Bırakmasak da akıyor zaten.
Bir cumartesi sabahı karışık sırayla dinleyerek bile insanın içini mutlulukla ve tuhaf bir hüzünle doldurabilen albüm. Şehir albümü kadar amatör ruh hakim olmamasına rağmen gül kendine albümü kadar da dengede değildir ki bu da Mor ve Ötesi'nin en samimi albümü yapıyor diyebiliriz.
mor ve ötesi'nin en güzel, en sıcak ve en samimi albümü. ayrıca en toy zamanlarına ait albümlerinden de biri.
23 isimli harika şarkının bulunduğu mor ve ötesi' nin pek bilinmeyen albümüdür.
samimi, sıcak, içten, bizden sözlere sahip 1999 çıkışlı mor ve ötesi albümüdür.
mor ve ötesinin gerçekten güzel müzik yaptığı ve dinlenesi albümüdür. ha ceplerine para girmemiştir o ayrı.
kaliteli müzik sever için bordeaux şarabı tadında alternatif bir albümdür. öyle pek fazla kimse de bilmez dinlemez.
mor ve ötesinin yaptığı ikinci ve kanımca en güzel albümüdür. bu albüm mor ve ötesi grubunun son dönemdeki halini almaya başlamadan önce ki önemli bir geçiş noktasıdır.albüm kapağıda bir hayli ilginçtir.14 tane türkçe şarkı barındırır bu albüm içinde.

(bkz: son giden)
(bkz: şarkıcı çocuk)
(bkz: özgürlük)
(bkz: mucize)
(bkz: pis)
(bkz: yeşillik)
(bkz: 23)
(bkz: tv deki kız)
(bkz: boşver)
(bkz: bırakmazlar yakamı)
(bkz: çelişki)
(bkz: beyaz)
(bkz: ne)
(bkz: balıklar)
içinde birbirinden güzel ondört parçanın bulunduğu mor ve ötesi albümdür, dinlenmesi şiddetle tavsiye edilir, ayrıca biriktirdiğim cep harçlıklarımla aldığım ilk orijinal albümdür.

Ne gerçek ben, ne beraberlik, ne bencil kendi kendine, ne müstakbel güvensizlik, ne yüzler naylon yüzler, ne arkanda, ne naklen, ne sonra, ne tüm, ne gerçekten, ne hiç, ne müzik, ne eylem, ne ahlak, masum, saf, nefret, ne varsa ne ne yoksa hiç yok, ne yok anlam ki faydasız, ne direnmek saçma her kimse, ne sen var, ben yok, biz sarhoş, ne farkında olanlarınız, ne gündelik hayatlarınız, ne işkence görenleriniz, ne kaybolan özneler ve siz, ne savurgan dudaklarınız, ne eskiten yalanlarınız, ne isteksiz suratlarınız, ne sessizce haykırsanız.
Hani bir olay olur, bakmışsın kurtuluş yok, hiçbirşey düzelmeyecek "hayırlısı" dersin, işte bu da öyle bir sözcüktür. işler zamanla yoluna girebilir, hayata yeni bir başlangıç imkansız değil manasında bir sözdür.
bırakmasak da ya da bırakıp bırakmama arasında kalsak da olagelendir.
kanımca mor ve ötesi'nin şu ana kadar yapmış olduğu en iyi albümdür, eşsiz bir eserdir, dinlendikçe dinlenesidir, hededir hödödür.* son giden ve 23 buram buram yengeç** kokmaktadır. bu albümde mor ve ötesi'nin aslında şimdikinden ne kadar daha kaliteli sözler yazdığını görebilir, amatör ruhlarının verdiği şimdikinden daha fazla olan samimiyeti hissedebilirsiniz. kısacası tatlı bir yorgunluğun üstüne içilmiş buz gibi sudur bu albüm.
*
son giden
şarkıcı çocuk
özgürlük
mucize?
pis
yeşillik
23
tv'deki kız
boşver
bırakmazlar yakamı
çelişki
beyaz
ne
balıklar
yapılamayacak bir şey için boş yere çaba göstermeme mesajını veren bir söz.