bugün

pespembe yaşayıp gitmekte iken hayatın renk değiştirmeye başlamasıyla kişinin etrafında gördüğü emarelere bakıp da, kendini bekleyen ağır sorumluluklardan kaçma isteğinin ve kaybetme korkusunun yarattığı, olumsuz ama içinde yaşama arzusu barındıran isyan cümlesi.
kucukken hep bir an önce büyümek isteyen insanlar büyüyünce de keşke küçük kalsam derler çünkü küçükken safsındır temizsindir dünyadaki kötülüklerden uzaksındır tek derdin bugün neden parka oynamaya gidemedim olur. keşke hep küçük kalabilsem.
--spoiler--
büyümek istemiyorum
annem babam yaşlanır
--spoiler--
*
(bkz: kolera)
ne güzel söyler sezen ;

"kucugum daha cok kucugum
bu yuzden butun sacmalamam
yenilmem bu yuzden
bu yuzden hala kendime guvensizligim..."
büyüdükçe sorumluluklarının arttığının bilincine varan ve sorumluluk almayı kabullenemeyen bünyenin sarfettiği sözdür.
"iste! iste! yaşanacak güzel şeyler var büyüdükçe" diye cevaplanası ifade.
büyümek istemıyorum küçülen omuzlarımda taşımak istemıyorum bu ağır yükü.
büyümek istemiyordum daha doğru bir yazım olabilir. *
kuculup de cebime girmesini tavsiye ettigim yazarin isyanidir.

hatunsa tam kalbimin uzerine denk gelen gomlek cebim kendisine rezervedir.. erkekse, cuzdanimin bulundugu cebe alicam kendisini.*
(bkz: büyüyemiyorum)
kaçınılmaz sona doğru giderken sarfedilen cümledir.

(bkz: biz bayılıyoruz)
(bkz: adam olmak istemiyorum)
ebeveyn: oglum yesene sunu.. bak.. ac agzini.. yemezsen buyuyemezsin..

minik oneydi: bana neaaa! ben buyumek istemiyoyum yaa..

ebeveyn: ama buyumezsen hatunlari buyukler kaparlar hep sen acikta kalirsin.

minik oneydi: vallami diyoysun.. ipneleye bak sen yaa.. vey vey ben kendim daha cabuk yeyim.
hayatını keşkelerle geçiren insanın son çare olarak sığındığı cümledir.
bir ileri kademesi

(bkz: saçımda daha fazla beyaz istemiyorum)
(bkz: büyüme sana büyü diyen mi var)
büyümek istemiyorum annem babam yaşlanır..

kolera
Her ergenlik döneminde özellikle kızlarda defter aralarına sıkıştırılmış cümlelerden biridir. Fazla takılmayın geçer, herşey gibi.
bu cümleyi kuran birisi muhtemelen büyümüştür. teselli ikramiyesi olarak:
(bkz: büyüdük aniden)
dinleyin. iyi gelecek.
bunu diyen bir de kendi penisinizse kafasına vura vura aklını başına getirmek gerekir. lan hatun soyunmuş bekliyor sen kalkmış greve gidiyorsun. en sonunda lokavt ilan edeceğim olan yine bana olacak.
büyümek istemiyorum..annem, babam yaşlanır.
büyümek istemiyorum diyecektim zaman olmadı bir bakmısım buyumusum eğer fırsatım olsaydı büyümezdım. neden mi çünkü pamuk şekerin tadı hiç bir zaman elimi yüzümü yapış yapış yaptığım zaman ki gibi tatlı olmayacaktı biliyorumdum ve olmuyorda olmadıda.
bacak kadar kuzenimden duyduğum söz. şair olacak zahir.
mutlu çocuklukların vazgeçilmez klişesidir. bizimle bir ilgisi yok. yanlış yere gelmişiz.
sırf üniversite okuyorum diye birileri asgari ücretle ev geçindirirken ben ondan daha fazlasını harçlık diye alıp rahat rahat yaşıyorum diye bazen büyümek istemiyorum.