bugün

davutoğlu'na sataşsan anlardım da melih ne alaka bülent amca.*
iyi adam, dürüst, güvenilir (son olaylardan sonra bu sıfattan şüpheliyim biraz), dindar (görünüşe bakılırsa) bir adam. Ama zamanın da deseydi ki, Melih ak partiden ama ben hak yiyen insana karşıyım, böyle böyle yaptı bu adam, paralele laf atıyor onlarla alışveriş halinde diye, işte o zaman on numara adam olurdu. Şimdi işler kızışınca, kendine laf gelince doğruları anlatmaya başladı. E oldu mu şimdi bu?

Melih amcayı da pek sevmem, o da işine gelmeyince millete laf atıyor. sen niye daha önce susuyordun? onca kişinin gizlisini saklısını döktün bu zamana kadar ama kendi partinde diye, sana zararı yok diye bülent amca hakkında bildiklerini hiç anlatmadın. adam şimdi tek laf etti diye ipe götürmeye çalışıyorsun?

önceki hataları anlatıyor ikisi de. daha önce neredeydiniz diye sormazlar mı adama?

Doğruyu her zaman söyleyecek adamlar lazım bu devlete.
ağlak bir şeydir. ne olduğuna siz karar verin.
dava adamı imiş..
davası uğruna ülkenin parsel parsel satılmasına göz yummuş..
neyin davasını yaşıyorsun sen arkadaş?

durmuyor davasına devam ediyor ve davası pardon partisi hayır paraleli..
bilemiyorum neyi..
7 hazirancıların kafasını bulandırmadın ama benim kafam allak bullak oldu..

şimdi akp ye oy atacak olsam, ben neci olacağım?
islamcı tayfanın sadece zora düştüğü anda dürüst olduğunu bir kez daha kanıtlayan siyasi kişidir.
Bugüne kadar kimsenin gösteremediği cesareti, kimsenin yapamadığı doğru konuşmaları sarf etmiştir. Gökçek şahsa, haddini bildiren yegane zattır.
AKP içerisinde yer almasına rağmen, sempati ve saygı duyduğum tek kişidir.
Büyük insandır vesselam. akpnin durumunu özetlemiştir. özeleştiriyi güzel yapmıştır bana göre. Melih gökçeğin ankarayı parsellediğini söylemiş, paralellerin kucağına oturduğunu söylemiştir. O zaman sorarlar adama nasıl böyle birini hala başkanlıkta tutuyorsunuz, desteklediniz? Bu kpss olayıda tam üstüne geldi 5 yıl önce kopyayı kapatmaya çalışanlar şimdi gözaltılara başlamışlar. akıllı bir seçmen bu kadar şeyden sonra akpartinin içyüzünü anlamamışsa denecek bir şey yok.
Melih'i hoplatmıştır tamam iyi de onca zaman niye sustun o işleri çevirirken. muhtemelen belediye başkanlığı seçiminde de oy çaldığını çok iyi biliyor. arkadaşlar bu adamlar böyle işte. yıllarca birbirlerini idare ettiler. öküz öldü, ortaklık bitince de en adi zehirlerini birbirlerine saldılar. cemaat, tayyip ilişkisi gibi. yani cehennemin dibine kadar yolları var. işledikleri günahlar en büyük günahlar. kul hakkı, hırsızlık, milli hassasiyetleri satmak, günahsız insanları hapislerde çürütmek, öldürtmek, devlet eliyle şiddet. daha ne olsun amk.
Üzerine oynandığını düşündüğüm ve bunu da sezmiş olan kurt siyasetçi.zira gokcekin hadi ilk açıklamasini geçtim fakat ikinci aciklamanin tayyipten habersiz yapılması pek mümkün gelmiyor. Muhakkak tayyiple gökçek görüşmüş olmalı ve tayyip bu aciklamaya onay vermiş olmalı.bülent arınç ise konuşmasında ona o yazıyı yazdiranlara dikkat çekmiş bu kişiyi de seçimden sonra açıklayacağını söylemişti. Bülent arınç aynı zamanda üzerinde oynanan oyunun farkında olacak ki basın toplantısını bitirirken insaallah bu salonda çok basın toplantısı yapabiliriz diyerek kovulma sinyali vermisti.
Velhasıl yakında tuzluk olabilir.

Edit: ...Ve tuzluk olmuş
melih gökçek i ankara yi seçimde nasıl hileler yaparak kazandığı anlatirim gibi imalarla resmen tehdit etmiştir.

keyifle izliyoruz.
Kendisine hatırlatmak isterim : "Never to wrestle with a pig. You get dirty, and besides, the pig likes "
insanların anlamadigin nokta $u. bu gibi mevkilerde kirli i$ler hep var. bunlar gitse ba$kalari yapacak. Devlet mekanizmasinda problem var halki salak yerine koyan sadece bunlar degil bunlara yol veren mekanizma sorunlu.

edit: o yuzden oy kullanmiyorum.
(bkz: spartacus)

valla yağmur getiren oldu gözümde.
yana yatırılmış orta uzunluk saçları, yer yer gri bıyıkları (grinin 50 tonu)
isyankar ruhuyla beni benden aldı.

şaka lan şaka.
it iti ısırmaz.
Gülen saflarına yakınlık hissettirecek bir tavır takınıp, kendini beklenmedik bir tertibin içinde bulmuştur. kolay lokma olmayacaktır.
(bkz: çetin ceviz)
seveni ve sevmeyeni herkes bu adamın arkasında durması gerekiyor. en azından ak parti teşkilatı içerisinde en dürüst gözüken ve bana kalırsa en dürüst olan adam.
Melih gökçek kendisine saldırıya geçince "Belediye başkanı şehri parsel parsel satıyor" diyerek aslında tarihe nasıl geçtiğinin farkında değil.Bi de diyor ki " seçim bi geçsin daha neler var, partim zarar görmesin"

Çok müslümansınız, halkı düşünüyorsunuz , tabi tabi ...
(bkz: gökçek bakın sayın demiyorum)
canlı yayında ankara'nın parsel parsel satılmasını bildiği halde buna göz yumarak hep suça ortaklığını hemde suçunu itiraf etmiş siyasetçi.

(bkz: eğleniyor muyuz gençler)
Yalnız adam 8 hazirandan sonra gorevi bırakıp emekli maaşıyla sade bir şekilde şerefli bir hayat yaşayacakmış.komikmiş admin kardeş.
Bülent Arınç'ın açıklamalarına dair..
Bizler yıllardır anlatıyorduk bunlar yolsuz, hırsız, peşkeşçi diye.. inanmadınız. işte içinizden biri hemde hükümet sözcünüz açık net bir şekilde Melih Gökçek Ankara'yı parsel parsel cemaate verdi dedi. Peki buradan çıkarılacak sonuç nedir? sonuç şudur bu akp'nin elinde sadece Ankara Beldiyesi mi var? Hayır! bütün ülke genelinde ülkeyi birilerine peşkeş çektiler.
Her saniyesine sayfalarca makale yazılabilecek itiraflarda bulundu Bülent Arınç.
Devran dönüyor ey ahali!
bunlar birbirine düştükçe birbirlerinin pisliklerini kendileri ortaya çıkaracak.
Ama, Fakat, Lakin;
siz ey ahali siz!
bu düzenbazlara inanıp bunları desteklediğiniz için siz nasıl hesap vereceksiniz.? 12 yılda nice ailenin canı yandı bunlar yüzünden, ne ocaklar söndü, ne kadınlar öldü bunların kadını metalaştırması yüzünden, ne gazeteciler, ne askerler utanç duvarlarının arkasına düştü...
Bu adamların işi, siyaset, politika.. yalan söyleme sanatı..
onlar işini yaptılar da; sen nasıl kolay kandın bunlara, o kadar mı kördünüz zulümlere, o kadar mı sağırdınız çığlıklara...
Bunlar gidecekler güzel kardeşim elbet gidecekler. Bugün değilse yarın..
Peki senin kaybettiğin onca yıl nasıl geri gelecek bana açıklar mısın?
ilerleyen çağda gerileyen ülke olmak nasıl bişey anlatsana biraz?
Uyan ey gözlerini sevdiğim halkım! Uyan geldik !
Paralelcilikle suçlanan başbakan yardımcısı.

Bu konuda çok hassastir kendisi. Kendi her ne kadar milli görüş kökenli olsa da, eşi ve çocukları cemaate yakındır. Akp cemaat arasında elçilik yapmasının sebebi de bu ailevi konudur. Her iki tarafında kabul edebileceği bir isimdir.
Ancak, arınç seçim yapmak zorunda birakilmis ve cemaate sirtini dönmüştür. Bedelini ailesi ile odemistir. Eşi ve çocukları kendisini terketmiştir.
Bu bedelin üzerine kendisine pararlelci suclamasi yapilinca fevri davranmıştır dün. Yaptığı açıklama, dile getirdiği iddialar anlık duygular neticesinde olmuştur.
Ben herşeye rağmen bunlara sırt çevirip sizinle kaldım. Bana şu saatten sonra cemaatçi derseniz de bunun hesabını hepinize sorarım mesajı verdi arınç dün. Yani, "ya ben cumhurbaşkanıyım ya" diyerek saksı değilim ben havasinda olan tayyibe de mesaj göndermiştir.
Danisikli olduğunu düşünmüyorum olayın. i. Melih safını belli etmek için konuştu, arınç da fevri davranıp cevap verdi.
Dünkü hükümet açıklaması, tayyip bizim liderimiz, hata varsa bizdedir, gider bi daha anlatırız gibi yalam yalam bir metindi. eline tutturulmuş bu metni okumanın ezikligi vardı zaten arınç'ta. i.Melihin lafları fırsat oldu içini döktü adam. Gereken yerlere de mesajını iletti.

Bu arada gökçek'e eşi hanımefendi hariç derken, melihin eşi de cemaattendir ve arınç'ın eşiyle yakındır.
Tayyit bile bana daha iyi geliyo bu kişiden. Ne bileyim herifte yobazlik, hırs, saçma savunma lafları, saçma düşünceleri almis başını gidiyo. Konuşması bile ayrı itici. Haksız mıyım ?
aslına bakarsan bülent arınç tek melih gökçeğ e değil ona karşı kim varsa, bildiklerimi anlatır hem kendimi hem sizi yakarım demek istemiştir.
bülent arınç bırakın elini masaya vursun kardeşim emektardır kendisi o partide zikse ses etmeyin. paralelci olmasına yönelik iddialarda bence gerçekçi değil bülent arınç kendisi söylese ben paralelciyim ben inanmam o derece güven vermiş insanliğiyla. bende sayın demiyorum gökçekten beklenebilir. yinede babana bile güvenmiyecen her an herşey olabilir.
melih üzerinden tayyip agaya vuruyor efendim. her ne kadar samimiyetsizliğine güvenmesek de alttan alta muhalefet yapıyor olması insanı mutlu etmiyor değil. bakıp göreceğiz... bülent'i izlemeye devam.