bugün

evimde beslediğim kara fatmanın hastalanıp eczaneden böcek ilacı almam ve ilacı böceğe dökmem sonucu fatma'nın ölmesiyle fark ettiğim durumdur. madem fatma ölecekti niye o ilacın üstünde 'zehir' yazmıyor da 'ilaç' yazıyor!?

şu an dava açmayı düşünüyorum zira fatma'nın kanı yerde kalmayacak!
böceğin ağzına kaşıkla verilmediği için iyileştirmediğidir.
zehirin, insanları rahatsız eden böceklerden kurtulmakta "ilaç gibi" görülmesinden doğan durumdur.
NE KADAR iLGiNÇTiR Ki BU MEVZUDA ben ve 2 arkadaşım aynen "ilaç ise neden iyileştirmiyor ahuahı" diye geyik yapmıştık.

ve bu başlık da dün açılmış. kankalarımın sözlükte olduğu ama bana haber vermedikleri hissiyatı içerisindeyim sözlük.*
olması gereken durumdur. o ilaçlar büyük ihtimalle insanların haşerelerden kurtulması için yapılmıştır. insan ilacıdır.
böceğe majezik vermesi, an meselesi olan kişi sorgulamasıdır.
paradoksun kralıdır.
Bence bu sözlüğün tek sorunu bu! Espriler yapılmaya çaışıyor tamam eyvallah bu iyi bişey ama kötü espriye gerekli olan tepki konamıyor. Tepkiyi geçtim el üstünde tutulmak raddesinde üzerine muhabbetler çevriliyor. Ama bunun bir çözümü olmalı sözüm kabiliyetli yazarlara değil fakat bi elek sistemi gerekli.
-böcek ilacı var mı?
+böceğinizin nesi var?
Rayyy malifalitiko.
Bize de zaman her şeyin ilacı diye yutturdular.
(bkz: baran 14 yaşında arkadaşları ona einstein diyor)
kimi böcek ilacı böcekleri depresyona sokuyormuş. böcek ilacından sonra böcekler kıpırdamadan duruyor diyen bile var