bugün

çok çok elzem bir durum yoksa tavsiye etmem. çünkü çok zor bir süreçtir. ameliyattan sonra yaklaşık 1 sene burnunuza gözünüz gibi bakmalı. darbelerden falan korumalısınız. ağrı kanama derken çok zor bir süreç. kaldı ki memnun olmayıp ameliyatı tekrar tekrar olan bir sürü insan var. doktorlara da bakmayın başarılı operasyonların fotoğrafını çekip sergiliyorlar. çok elzem olmadıkça yapmayın. nitekim doğallık her zaman daha iyidir.
fiziki bir sağlık sorunu olmadan kesinlikle yaptırmayın. Hele psikolojik olarak rahatsız iseniz kesinlikle sorun yaşarsınız çünkü problem sizin kafanızın içinde, burnunuzda değil...
Genelde yaptıranların estetik kaygıdan değil de sağlık için yaptırdığını iddia ettiği operasyon. Tek ihtiyacım olmayan operasyondur.
Daha birkaç hafta önce arkadaşım 4 bin küsüre yaptırdı. Nüğyorkta mı yaşıyorsunuz?
Büyük cesaret.
Eniştemin bile olduğu ameliyat artık çok uzak gelmiyor.
sosyetik kızların 18 yaşına girdikleri ilk gün estetisyenlerinden randevu aldıkları ameliyattır.
doğal yapılmayıp hokka gibi yapıldığında görüntüyü bozduğunu düşündüğüm operasyon.
Şu ameliyatı yapan biri de açık açık desin ki "burnumdan memnun değildim, hoşuma gitmiyordu veya büyük buluyordum" vs. Ama her estetik olan "burnumda et vardı yaa, kemik vardı" yalanını uydurmak zorunda mı?
Burundaki eti veya kemiği almakla, burnun törpülendiğini, şekillendiğini sanıyorsunuz galiba. Veya karşınızdakini de buna inanacak kadar aptal zannediyorsunuz.

Hayır yani ayıp bir şey değil, görünüşünden hoşlanmamışsınızdır, memnun değilsinizdir, mutsuzsunuzdur, özgüveninizi zedeliyordur anlarım, gayet normal de. Ama bu yalanları uydurmanız çok çocukça.
Ha bi de estetikten sonra hızma takmak yazılı olmayan kurallardan galiba. *
Önceden yaptıkları burunların resmini istemeden ameliyat olmayin arkadaşlar. Instagramda bir operatöre denk geldim, baya da takipçisi var. Adam mükemmel burunları almış ibne burnu yapıp bırakmış. Adamın hafif sağa eğik onun dışında burnu tamamen mükemmel imiş. Ikinci foto da burun hem kaydıraklı hem ucu tavana bakıyor. Böyle olunca ucu da büyük duruyor birde iğrenç amk. Yaptırmasaymış mis gibi çocukmuş valla...
Burun değil hamura şekil veriyor sanki ak.
iyi ki burnum güzel de gerek duymuyorum, estetik olan herkesin tek tip burunla dolaşması da cabası.
Verdigi hasar dayak yemis gibi gorunmenize sebep olur.
Yıllardır abilerim tarafından dalga geçilmeye maruz kalan burnumun ihtiyacı olan şeydir.
insanlar neden birilerine kendilerini açıklamak zorunda? isteyen istediğini yapsın.
ihtiyaç dahilindedir. yamukluk var. öyle saçma bir yamuk ki. sağdan bakınca yok soldan bakınca varm düz bakarsan kolay hissedilmiyor. nefesi tıkıyor.
bu yaz duzellttirecektim ama işte gene olmadı. seneye artık.
çocuğunuza da yaptırmayı unutmayin. kaza, çarpma gibi olay yasayanlari tenzih ederim. ama koskoca burunlu olup da genetiğindeki bu mirasi hokka burun yaptirarak gizleyenler, evlenip cocuk yaptiginda esinin yuzune nasil bakacak. gercekten merak ediyorum. bu yuzden de zaruri olmayan her estetik ameliyata karsiyim. ulan bu kadar mi kendinizle barisik degilsiniz.
ne kadar kaliteli yapılırsa yapılsın muhakkak anlaşılıyor.
Asla estetik amaçlı yaptıran yoktur.Yaptıranların %99'unda ya et vardır ya egrilikten nefes anlamıyordur. Doktor eli değmişken şeklini de bi düzeltir.
Eğer ileri boyutta sorunlu değilse yaptırmayın, iş yerinde şahit oldum yakın mesafeden üst derisi soyulmuş gibi duruyor, burdan doktor sevgilime sesleniyorum, önceden destek olduğum bu konuya artık köstek olacağım üzgünüm, ben seni koca burnun ile de severim.
dün olduğum ameliyat türü.

yardımcı olması açısından buraya tecrübemi yazayım.

öncelikle iyi bir hastanenin ne kadar önemli olduğunu gördük. reklam yapmayacağım ama hastanem baya iyiydi ve arkadaşlar baya ilgiliydi.

arkadaşlar ameliyat öncesi aç susuz kalıyorsunuz zaten. gelip anestezi öncesi kanınızı alıyorlar. o kanı aldıkları zaman ilk defa ameliyat için pişman oldum öyle midem bulandı başım döndü gözüm karardı ki dedim keşke şu an buradan çıkıp gidebilsem. neyse uzandım hemen kendime geldim ama böyle bir tecrübe yaşarsanız unutmayın ki çok geçici. ameliyat öncesi size ilaç, hastalık vs soruyor anestezi doktoru alerjinizi falan soruyor ben ölüme alerjim var beni öldürmeyin dedim * .

bu arada kan aldıkları zaman size bir şey takıyorlar o orada kalıyor oradan hem anestezi yapıyorlar hem ağrı kesici hem serum vs veriyorlar. neyse abi anesteziyi yaptılar bana dedim bu anestezi mi? evet dediler bir 15 saniye konuştum sonra dedim ne güzel ışıklar lan bunlar gözümü açtığımda ameliyathanenin uyanma bölümü var oradaydım. ama bir titriyorum efsane. neyse tabi burnumu gördüm falan mutlu oldum. yalnız tuvaletimi hiç yapamadım yani 3 saat falan işeyemedim çünkü kasları kontrol edemiyorsun hatta gazın falan gelince direk çıkıyor abi yapacak bir şey yok. dişlerim falan hep ağrıyor ama rahat yemek yedim. yumuşak şeyler yemeye dikkat edin.

yüzüme gelince abi sürekli buz uyguladılar. acı falan neredeyse 0 abi. birazcık sızlama var o da hiç umurunuzda olmaz zaten. gözlerimin altı mosmor oldu ve burnumun etrafı ödem topladı. yüzümde dr bandaj falan var dışarıda kahrolası bir hannibal gibi geziyordum eve giderken. aman ha dikkatli olun yaklaşık 45 dakika yürüdüm herkes bana acınası gözlerle baktı ama önemli değildi geçmiş olsun diyen de oldu.

arkadaşlar her ayağa kalktığınızda burnunuz kanıyor özellikle de tuvalette. zira yapamıyorsunuz tuvaletinizi 5 dakika boyunca işemek için kakıyorsunuz ama kanaması önemli değil. sadece dikkatli olun yüzünüze falan o yeter.

fiyat da yazayım ama doktor yazmayacağım. 10.000 tl’ye oldum. doktorunuz çok önemli benimki baya ilgili ve uzman ayrıca ameliyatım yaklaşık 5 saat sürdü. 2 saatte uyanma vakti derken 7 saat yok oldum. ilaç falan alıyorsunuz onlar da bir 200 tl tutuyor. bir de ilikli kemik alın kaynatın için ve yanınızda mutlaka biri olsun. bu kadar yarın doktora gidicem editlerim burayı sürekli.

ha bir de çok iyi doktorlara gittim. 15.000 tl’ye kadar çıktı fiyatlar ama adam burnumun içine bakmadan kesin şurada şu vardır bu vardır dedi. direk eledim o tür doktorları fazla özgüven iyi değildir kendimden biliyorum. adam bakmadan tüm sorunlarımı teşhis etti sözde şaka gibi. böyle tiplere güvenmeyin abi doktor ilgili olmalı dünya kadar para veriyorsunuz hastaneyi de iyice araştırın.

edit : 2. günün akşamındayım yüzüm baya şişti buz koymama rağmen.
ilaçlar kullanıyorum. kanamam oldukça iyi durumda iyi kanıyor yani. her tuvalete gidişimde veya ayağa kalkışımda kanıyor. bıyıklar baya sorun yarattı ama olsun bugün doktora gidicem bakalım ne olacak. sol burnum tıkandı bu arada kandan sanırım. ilaçlar da genzinize kaçıyor ve tadları kötü.

edit 3 : 3. gün şu kanın akmasını sağlayan deri altındaki şeyleri aldılar. çok az acıdı ama kanadı biraz normalmiş tabi benim tansiyon düştü uzandım. şimdi eve gidiyorum gayet iyiyim biraz terliyorum ve duş alabilirmişim.

duş aldım iyi oldu. yüzüme fazla su vurmamaya çalıştım. tek başıma halledebildim ama mümkün olduğu kadar kısa tutun sürekli kanıyor burun malum.

gözüm yarı yarıya kapandı ve siyah denilecek kadar morardı ama iyiyim. hayati fonksiyonlarımı yerine getiriyorum. normalde hep soldan kanama yapıyordu ama bugün şu şeyleri aldıktan sonra sağdan da yapmaya başladı. işin daha da kötüsü ağzım dehşet kuruyor öyle böyle değil ve sol burun deliğim kapandı ilaçlar tam olarak oraya gitmiyor artık. bakalım ne olacak buz uyguladım bugün 2 defa.

edit : 4. gündeyim şişliklere alıştım dün başım ağrıyordu şişlikten bir de artık dişlerim ağrımıyor ve rahat konuşabiliyorum. yüzüm aynı ama alıştığım için çok rahatım. kanama da azaldı e bir de duş almıştım gayet iyiyim yani. birazdan kahvaltı falan hazırlar yerim. dudaklarım hala efsane kuruyor derisi falan yüzülmüş. sol burun değilim hala tıkalı onun dışında her şey ok.

nezle oldum ya. iğrenç bir şey gerçekten.

edit : 5. gün gözümün morluğu çok az gitti artık kanama da pek yok. 8. gün alacaklar tamponları falan. duş alınca gözüme hep şampuan kaçıyor ve efsane yanıyor. işin kötüsü yüzüme sh vurmak istemiyorum bu yüzden baya yanıyor uğraştırıyor. neyse gayet iyiyim ama insanlar bana çok acıması bakıyor özellikle de çocuklar. kalbim kırılıyor bazen hatta bana acıyarak baktıkları için ama çocuklar işte saf yürekleri var. insanlar da oldukça nazik davranıyor özellikle de kadınlar. hasta olmanın bile avantajı var gerçekten.

edit : 6. gün çok mu çok güzel geçiyor. burun akıntım gitti sabah kahvaltı hazırlarken şarkı söyledim ve sesim baya değişmiş lan eski sesim güzeldi acaba şimdi ne olacak hihihi. dans bile ettim bugün biraz hehehe süperim ya süperin ötesiyim. bir de tampon videoları izledim psikolojim bozuldu lan doktordan doktora değişiyor her şey bunu anladım.
Günüm çok iyi geçti be. tamponları da alacaklar yakında. burnumun altı da iyileşti morlukların yarısı yeşile döndü. iyileşiyorum ehehehe.
istiyorum ama kendimde o cesareti bulamıyorum.

Ameliyat sonrası kavuşacağın güzelliği düşün ama yok aq.

Geçmiş olsun sayın yazar.
bazen kızılay mı dağıtmış acaba diye düşünüyorum.
Burnum iki kere kırıldı

Sırf estetikli dedirtmemek için ameliyat olmuyorum .

Bizde böyle bi delikanlıyız.
Bende olmayandır.
Teşekkürler.