bugün

(bkz: hükümetin yaptığı her şey doğrudur görüşü)
ak partinin büyük başarısını kabul ederek evlenecek değerli öğrencilerdir. ne mutlu onlara her iki cihanda mutlu olacaklar.
hayırlı bi kısmet çıkarsa. ehehe.
ciddi ciddi sevgilime evlilik teklif etme konusunu bana düşündürdüğü için benim de içinde olabileceğim güruh. ulan benim 16000tl sevgilimin 9000 tl borcu olacak mezun olunca. tek kalemde 25000 tl silinmesi hiç fena değil lan!
üniversite okuyabilmek için bütün yaz inşaatlarda, tarlalarda çalışan gençlere tek kuruş burs verilmezken evlendi diye burs verilecek öğrencilerdir. üniversite okurken evlenen biri zaten maddi yükümlülüklerini göze alarak evlenmiştir ve birçoğunun maddi açıdan bir sıkıntısı yoktur. ancak sen gerçek ihtiyaç sahipleri yerine sırf evlendi diye birilerine burs dağıtırsan bu iş saçma olmaz mı? ayrıca söylemeden geçilemeyecek bir nokta da şudur, belki de en önemlisi: tüm bunlar üretmeyelim üreyelim düsturuyla şekillenen politikaların sorunudur. bırakınız gençleri efendim, bırakın ki bir daha bulamayacakları yaşları istedikleri gibi yaşasınlar.
cikar iliskisidir. benimle evlenir misiniz?
anlaşarak evlenmek mümkündür. sonra boşanılır tabi. 15000 lira borç yani. kağıt üzerinde olsa da mantıklı. evlen ayrıl oluyor mu acaba? bu oyunun kurallarını iyi incelemek gerekli.
isin icindeki mantik ve pis niyet su:

universiteleri fuhus yeri gibi gorduklerini hep soyluyolar. yani sevgililere diyo ki bak madem sevgilisin evlen gitsin kazara cocuk olur falan kurtaj islerine girme. yine ayni zihniyet anlayacaginiz. isin kotusu ogrenci adamsin para cazip geliyo akpden nefret eden insanlar bile sirtina yuklenen borctan kurtulmak icin evlenecekler. bu bi otursun, unideyken cocuk yapanlara da tesvik kredisi verilir bakin gorun.
zeki öğrencilerdir.
(bkz: mantık evliliğinde çığır açmak)
(bkz: mantık evliliği)
normal şartlarda almak için annesiz, babasız, aç sokakta, engelli olmamız gereken burs için yeni bir koşuldur sadece: evli olmak. şakacıktan evlenmek olayı vardı biz küçükken, evcilik oynarken yapardık.

şu an sorun değil kredili burs almıyorum ama bir iki aya alıp en iyi arkadaşımı kafalayıp bir iki yıl evli kalırım umrumda değil. * *

edit: talip varsa burdan da olur. *
ikiyüzlü ahlak anlayışını benimseyen hükümetin yeni kurbanları.
bir türlü anlam veremediğim evlilik teşvikine konu olmak için fiiliyata geçen öğrencilerdir.

yahu yoksul kesim bitti sanki de, öğrencileri evlendirip, burs bağlıyorlar. formaliteden evlenip burs alanlarda türer benim güzel ülkemde. ama amaç ne; hükümet bununla bize "çabuk evlenin 3 çocuk yapın çocuklar mı" diyor acaba. okusun bitirsin okulunu öyle evlensin, neyin kafası bu. sanki tüm yoksullar doydu, insanlar bolluk içinde yaşıyorda bir tek öğrenciler evlendiklerinde acze düşüyor.
burs için evlenicekse evlenmesin daha iyi dediklerimizdir.Mantalitesi maddiyat olmuş birinden her zaman zarar gelir.