bugün

burnuk doğru olandır, tatak ise yanlıştır. *
(bkz: sandık içi)
ersin karabulut'un türkçe'ye sokmak istediği sözcük. bir diğer anlamı için:

(bkz: tatak)
Ersin karabulut'un tatak yerine kullandığı kelime.
uzun uğraşlar sonucu burundan çıkarılıp kimse görmeden etrafa fırlatılan vücut salgısıdır.
ersinin google da arama yaptırdıgında "bunu mu demek istediniz"in yerine sonuç görebileceği kelime.*
ersin e benim de bildiğimi söylemek istediğim kelime. belki o da götünden uydurdu ama, bil yalnız değilsin.
daha önce bihaberdim bu kelimeden, bu hafta ersin'den duydum. aynı fikirdeyiz zannediyorum, tatak'tan daha az ayıca bir kelime.

http://lephistodesign.dev...tart.com/journal/30176935
google'a burnuk yazıldığında (an itibariyle, alt başlıklar sayılmaksızın) sekizinci sırada görülmesi muhtemel olan kelime.
tatağın değişik versiyonu. vardır böyle uydurulma kelimeler sanki "tatak" uydurulmamış, yıllar önce adam demiş öyle normal gidiyor gibi bir his ne kadar saçma oysa ben uydurabilirim bir şey sonuç: "kimsenin s.knde olmaz". olsun ama bu böyledir, aileden aileye geçer bu tür şeyler üzülmeyin en azından çoluk çocuk bilir, bu arada yine iyisin "koç" bak kaç kişiye "burnuk" öğretme şansın var yaptın bir şeyler, ne acayip demi fırsatı değerlendiriyorsun aslında, kanka filan olsak senle o fırsatla ne burs "murs" olayına girerim "haaa" biri olmadı biri olur, benimle kanka olur musun? bende bu fırsatı değerlendiriyim bari burdan: "en azından varlığım bilinsin" tribe girmiş gibi duruyorum sanki, bunu kendimle bir görüşmem lazım o ara açıklarım sana. *

edit: sözlük beni sev. *
masa kelimesi kadar gerçek bir kelimedir artık. tdk nın çıkaracağı yeni sözlüklerde göreceğiz inşallah. *
ersin karabulut'un google'da türkçe arama yapmaması sonucu karşısına burn uk olarak çıkmak isteyen hededir. beni duyuyorsa burdan ona sesleniyorum, sevgili ersin karabulut google'a burnuk yazdırdıktan sonra türkçe sayfalarda ara deseydin karşına on değil onlarca link çıkardı. yazık, üzüldüm çocuğa.*
eriştenin aslında "anneanne makarnası" olmadığını aynı şekilde 13-14 yaşılarında okulda arkadaşlarından öğrenen bünye için hiç de yadırganmayan olayın baş kelimesi. "Nasıl bilmezsiniz ya anaane makarnası işte? hani böyle küçük küçük?" Halbuki ben onu anaane makarnası olarak yedim o yaşıma kadar. nesıl bilmezler? Öğrendikten sonra hayatın anlamını sorgulamalar, kandırılmışlık hissi de cabası.

Velhasılı kelam ersinciim you re not alone.
alıp arabanın bagajına attığım uykusuzu bugün okuyup sözlüğe koşup burnuk yazmam sonucu anlamını görüp üzüldüğüm, ersin karabulut ailesi deyişiyle tatak.
(bkz: ulan ben açıcaktım bunu)
ersin karabulut'un google'e yazdığı zaman bilmem kaç tane sonuç bulduğu için bu haftaki sayısında bize teşekkür ettiği sümük.* * *
Bu haftaki uykusuz'da, sandık içi'nde dipnot olarak yer almış, kuru sümük manasında kullanılan kelime.
Hepsini okudum demiş, Şahsıma yazılmış kadar mutlu oldum, severek izliyoruz. * * *
(bkz: burn uk)**
harry potter ve ateş kadehi kitabında geçen, parlak cisimlere bayılan sempatik sihirli yaratık.