bugün

kuşkusuz bir çöküş dönemi olacaktır.
ben ve benim soyumdan gelen herkes lanetle anacak.

ve bu konuda, kesinlikle yalnız olmadığımı biliyorum.
insan katili , hırsız, düzenbaz ve din tüccarı olarak anılması muhtemeldir.
Tarihimizi ilk defa utanarak anlatacağız.
(bkz: 2 Cahiliye dönemi erdogan in yolu)
akp'li olmayanlar için ; neden bu çılgın gidişe dur diyemediniz, niye isyan etmediniz, tırsaklar, korkaklar diyecekler,
akp'lilere ise; okkalı küfürlerden sonra, "nasıl ülkeyi uçuruma götüren partiyi desteklersiniz, saf mıydınız, vatan haini mi" şeklinde sorular yöneltecekler, sağ kalanlara.
babaannem anlatırdı rahmetli... geçen hafta vefat etti tam 95 yaşında, cumhuriyetin ilk kadın öğretmenlerinden biriydi, onuru ile yaşardı, tarih gibiydi, bize tarihi anlatırdı uzun uzun yaşadıklarını...
yıl 1940, almanlar yunanistanı işgal edene kadar yurdumuz insanı nazileri anlamamış, eski müttefik olduğumuz için cümle ahalimiz, almanların her zaferini radyodan duydukları zaman sevinirlermiş. buna devlet erkanı da dahil. gel zaman git zaman hitler türkiyenin işgalini eski müttefikimiz olduğu için kabul etmediği öğrenilince halkımız daha da sever olmuş führeri... o zaman radyodaki haberlerde halmanların yahudi savaşçılarla yaptığı temizlikten övgü ile bahsedilip memleketin her köşesinde şakşaklanırmış.
neyse efendim, savaş bitmiş nürnberg mahkemeleri, idamlar falan, medyanın göresel yayına geçip belgeseller, filmler hazırlanınca, 70'lerde ''bizim o nesil hep utanır olduk, düşündüklerimizle, neye alkış tuttuğumuzu hatırlayınca'' derdi...

tabii ki ülkemizin cumhurbaşkanına hitler benzetmesi yapmıyorum, olamaz da zaten, çok ağır bir söz bana göre...
çok sert ve kutuplaşmaya götüren, medeniyetten uzaklaştırıp bizi arap çöllerinin bilinmezliklerine sürüklemesi belki ilerde takdir de edilir, tekdir de... bilemeyiz...

ama şunu çok iyi biliyorum, tarihin hayırlı bir sayfasında değiliz, destanlarımızı daha yazamadık ve bizi yok etmek isteyen içimizde ve dışımızda onlarca güç var.
Bundan 50 öncesi nasıl anılıyorsa öyle anılır heralde.

Bundan 50 60 yıl önce tek parti diktası vardı bugün de öyle.
Bundan 50 yıl sonra da bugün ki tek parti diktasının icraatları konuşulur.
Ölmez sağ kalırsak Hainlik dönemi derim ben ortalık %50 hain kaynıyordu diye anlatırım sonra kandırıldık diye çark ettiler de derim koduklarım.
Muhtemelen ya bir patlamadan, ya terör saldırısından, ya tecavüzden..vs ölmez isek kahrımızdan öleceğiz ve 50 yıl sonrasını göremeyeceğiz.
Kahrından yok olan millet olarak tarihe kapak olacağız!!!