bugün

küçükken yapardık doğru şimdiyse kafamızı gökyüzüne kaldırdığımızda yüksek binalardan başka birşey göremiyoruz.
Genelde görmek istediğimiz şeyleri benzetmeye çalışmamızdır.
çocukken bulutları allah sanan bir nesiliz biz, diğer benzettiğimiz tüm şeyler teferruata girer.

hey gidi günler hey.
çocukların ve hep çocuk kalanların yaptığı eylem.
özellikle piknik sırasında çimlerin üzerine sırt üstü yatıp yukarı bakarken, web dizi formatında izleyeceğiniz kısa kısa skeçleri bile görebileceğiniz eylemdir. hafif rüzgarlı havada bu benzetmelere dalış, devamında uyku getirir.
bıkmadan yapılan, çocukluktan kalan muhteşem eylem.
0-7 yaş: aaa baba bak bulutlara arabaya benziyor
7-14 yaş: kanki bak kıza benziyor bulut
14-21 yaş: lan şu bulut töbe est. *****'a benziyor lan
21-30 yaş: bulutlar çekilsede güneşlenip bronzlaşsam

(henüz buraya kadar yazabilirim yaşlanıp bulutları göremeyecek günlere gelince editlerim)

yaş aralıklarına göre böyle devam etmekte .
dünya'da o kadar çok şekil var ki, bulut şekillerinin bunlardan birine benzememe ihtimali düşüktür. mesele budur.
alaturka tuvalete sicarken bokunu objelere benzetmek gibi degildir.
yufkadaki kızarıklığı surata benzetmek :
resimde sol tarafa bakınız. ağız - burun ve iki göz . hatta saçları bile var. *

http://humeyraninyeri.blo...yufkadan-tava-boregi.html
Bunu yapan evde perdedeki şekilleri ve tavandaki kabarıklıkları da bir şeye benzetir.
Çocukken çok yapardım bunu.
Not: Mantar yediğinizde denemeyiniz. Korkutucu olabilir.
(bkz: Magic mushroom)
Minik terkedilmiş bi araba vardı mahallede ben küçükken. Ben onun tepesine tırmanır bulutları izlemeye,şekilleri tanımlamaya başlardım. Kavga bile ederdik arkadaşlarımla hayır oradaki kurbağa köpek değil gibi gibi.

Küçüklüğümden kalan en güzel alışkanlığım bu hala bulutlara bakıp konuşur tanımlarım ama artık bulut şekillerini tartışacağım bir arkadaşım yok aksine sesli düşünüp bulutları bir şeylere benzettiğimde veya yıldızlarla konuştuğumda insanlar deli zannedebiliyor.
Çocukken salancakta kendimi arkaya doğru bırakıp izlerdim bir şeylere benzetirdim.