bugün

sakallarımı kestim.
mutlu olmadım.
Bebek'e gittim, hava çok sıcaktı mutlu olmadan döndüm.
(bkz: hayaller vs hayatlar)
Cumaya gittim, bim çikolatası dağıtıyorlardı, garip bir şekilde mutlu oldum.
Sevmediğim kişiyi sokakta gördüm durdurdum ve küfrettim. Çok mutlu oldum.
amaç mutlu olmak değildi. zaten uzun zamandır da kendim için hiç bir sey yapmıyorum. sürekli bana verilmiş görevleri yapıp sorumluluklarımı yerine getiriyorum. akşam olup bütün işlerim bitince balkondan baktım. yüzüme güzel ve ruhumu okşayacak ılık bir rüzgar vurdu. yeniden bir ümit geldi güzel şeylere dair. güzel günlere dair.
kendime yaş pasta aldım. ama aldığım yere arkadaşımın doğumgünü var mum falan da atın dedim. eve geldim tek başıma pastaya mum dikip, maytap yaktım. sonra tek başıma hepsini üfleyip yedim.. kendimi unutuyorum hep bu koşuşturmacada ama kendimiz de önemliyiz. sahip çıkalım kendimize.
uyudum. çok şükür.
Bir soru. Mangala gittim güzeldi.
iki şişe corona birası alıp bilgisayar karşısına geçerek sözlüğü gözden geçirdim, elden bundan fazlası gelmiyor.
Bakırköy'e gidip iki tur attım.
Uzun süreli mutluluk için bir insandan vazgeçtim.
nargile aldım ve şu an onu içiyorum.
Beynime 3 5 gün deli raporu çıkardım. Yavaşca terketti vücudu.
kıçımı yırttım yine olmadı.
Sifona bastım.
Çevremdeki kimseye sesimi yükseltmedim, kimseyi kırmadım, belki saçma gelecek ama zoru başardım. Bugun hiç sinirlenmedim. Mutlu oldum. Uzun zaman sonra huzurlu bir gün geçirdim.
Televizyondaki bilgi yarışmasında çıkan çok basit soruları bile bilemeyen yarışmacıya sinirlenip ekranı yumruklamayı düşünen adamım ben. Dünyanın kahrını ben mi çekicem lan her boka sinirlenip dert sahibi oluyorum. manyaklıktan herhalde.
saf merlot üzümünden yapılmış şarap aldım.
Milleti mutlu ediyorum ben kendim icin daha bisey yapamadim.
sevdiklerimle beraber bir deniz kiyisinda kahve icip sohbet ettim. biraz hayal alisverisi yaptiktan sonra güzel havada yürüyüs yaptik.
her zamankinden biraz daha fazla gülmüs olabilirim.
ve en güzeli belki de, bu gece annemle uyuyorum.
Bir sigara yaktım.
Hiç bişey.
çilek yedim.
Kendime güzel bi kahvaltı hazırladım sevdiğim müzikler eşliğinde kahvaltıyı güzel bi gömdüm. Çok şımartıyorum kendimi ya.
Değer verdiğim, bir yazarın daha ruhsal erozyonuna göz yumdum.
Malesef yapılacak bir şey yoktu.
işte tamda malesef yapılacak bir şey yoktu düşüncemin eşiğine oturdum ve iyelik eklerinden bi haber;
Elimdeki şarabı içtim.
kendime jelibon aldım. isteyen varsa paylaşmam. by.