bugün

La bi siktir git. Herkese her şeye uyuyor bu.
"Akıl insana en büyük sermaye" imiş.
yıllar önce binanın önü park yeriydi iş çıkışına hiç araba olmaz bizde deli gibi oynardık ama küçük bir problemimiz vardı. hafız amca gündüzleri 3te güzellik uykusuna yatar e bizde çocuğuz yakar,çanak oynuyoruz sürekli bağrış ve gürültü ederdik. hafız amcada çocuk odasının penceresinden sarkar kızardı gidin başka yerde oynayın bilmem ne daha da yetmedi kafamıza su döker işte aşağı iner kovalar olmadı her apartman toplantısında ailelere derdi.kaç yaşına geldik binada bizim dönemin çocukları hala sevmez hafız amcayı oynatmadı bizi diye.bugün vefat etti hafız amca sabah kalp krizi geçirmiş insan bi tuhaf oluyor yav çocukluğuna dair şeylerin yavaş yavaş eksildiğini hissediyorsun...

şimdi binanın önü park olarak kullanılmıyor sürekli boş,biz oynamıyoruz ve hafız amca artık kızamayacak...
üzüldüm.
hayatın ders almaya bile değmeyeceğini anlamak.
Bir daha otobüse binmek yok.

Sikerler amk.
paranin insanlari nasil degistirdigine sahit oldum. allah kimseyi sonradan gorme yapmasin.
pazartesi sendromuna kapılıp ofiste müslüm gürses dinlemeye kalkışmamalıymış insan. sonra sabah sabah nasılsın diye sorana "sürünüyoruz be usta." demenin alemi yok.
sağ bacağımı ötekinin üstüne atarsam boynum ağrıyor.*
insan ne kadar yorulsa da isterse yorgun olduğunu hissetmeyebilir.
ne yapacağına karar verebilirsin ama ne isteyeceğini bilemezsin.
işin olmasada, erken kalkman gerekmese de öğleden sonraya saatini kur çünkü 18.00' da kalkmak seni mutlu etmiyor.
doğru olan istemek değil istemeyi bilmektir evlat.
anasının nerde çalıştığını görseniz dahi birisine asla küfretmiyoruz.
sahinin kalbini kıracağına kendi kafanı kır.
eski sevgilinin herhangi bir sosyal paylaşım sitesindeki profiline bakmamak gerekmiş. sevdiğiniz adamı görmeyi umarken bambaşka bir kişilikle karşılaşıp içleniyormuşsunuz. bir de hala bir zamanlar sizin olan şarkıları paylaşıyorsa. hiç iyi bir fikir değildi be sözlük.
ömürden gitti birgün daha. herşey alıştıra alıştıra oluyor. farkettirmeden sessiz ve sinsice. ölmek için doğuyor. ölmek için yaşıyoruz. düşeceğimiz uçurumu görüyoruz. usul usul yaklaşıyoruz toprak kayıyor ayağımızın altından. çaresiziz , zaman bizi ittire ittire ölüme yaklaştırıyor.
ismail yk'nın hayatta olmaması gerektiğini anlamak.
güneşe aldanıp sokağa yarı çıplak çıkmayın, 2 dakika sonra tipiye maruz kalabilirsiniz.
olmayacak duaya amin demeyeceksin.
'giden gitmiştir,gittiği gün bitmiştir. ' bugün hayattan alınan derslerden birisidir.
hala alınacak çooook ders olduğunu bir kere daha farketmek.
Babalık etmemiş bir baba üzerinizde hakkı olduğunu Söylüyorsa bile umurunuzda olmasın! Tanrı istemiş yaratmış iste, o bir araç sadece. Şimdi olsa olsa iskele babalığı yapabilir. Haksız değilim.
güneşe aldanıp yeni yıkatılan çamaşırları balkona asmamayı öğrendim,yoksa yumuşacık olarak astığınız o güzelim polarınız dakikalar içinde buz kütlesine dönüşebilir (bkz: ankara ayazı).
ikiyüzlü insanların hayatımıza ne denli iğrençlikler kattığı ve onları kendimizden uzaklaştırmanın yanında adlarını bile hafızamızdan silmemiz gerekliliği.
yeni çalışmaya başladığın iş yerinde öğle yemeğine gitmemelisin ben bunu öğendim. sanki herkes sana bakıyor.