bugün

pipomu yakıyorum bir saniye.
osurmadım!!!
olabilitesi lafını cümle içinde kullandım.

hiç yeri yoktu ama zorladım.
ıngmar bergman'ın personafilmini izledim.
ekşi sözlükte bi kaç tane entry okudum. *
(bkz: bi kırmızı konyak açtım)
'nasılsın diye soran bir arkadaşıma 'bu memlekette nasıl olunursa öyleyim' diye bir cevap verdim.' diye bir örnek verilebilir.
+bugün entel olmak için ne yaptın?
-sıtarbaks da kahve içip kitap okudum.
-starbaks mıydı la?
-starbacks de olabilir?!?
-tamam tamam starbucks dı.
- evde arkaşlarla film izlerken yarısında çıktım.

- tv deki cem yılmaz'lı reklamlara gülmedim.

- kendime pazardan 5 liraya pipo aldım.

- evdeki cengiz kurtoğlu albümlerini atıp yerlerini nuri bilge ceylan filmlerinin dvdleri ile doldurdum.

- facebook'ta tuna kiremitçi sayfasını beğendim.

* ilk gün için çok yol kat ettim, neyse çok acıktım 2 lahmacun söyleyip yiyip yatıyım direk...

Pardon sushi.
bazılarının ''biraz tayyip'e birazda fethullah'a giydirip artı manyağı oldum'' diyebileceği soru
Yazar oldum lan.
dişimi fırçaladım.yetmez mi?
doğal oldum...
sandalyeden düştüm.
sanat bienaline gittim. bir elimde sıcak şarap, ağzımda pipomla her sanat eserine 15 dakika baktım.
Tüm gün Kitap okuyup , pipo kullandııım.
gözlerim bozuk olmadığı halde koccaman (evet çift c ile) siyah gözlükler taktım, sakal bıraktım.
bir kilo suşi alıp bütün ofise dağıttım.
kitap okumaya çalıştım bir iki bahane uydurarak oradan kendimi uzaklaştırdım . . .
iran sinemasından bahsettim, onu övdüm. sokaktan birkaç arkadaş bulduk beraber övdük. diğeri dün övmüş, onun için övmeden yanımızdan uzaklaştı. resim sergisine davetliydim maalesef gidemedim.
yarın gene öveceğim iran sinemasını. hele doğru doğru diye bir iki kafa sallayan bulursak tadından yenmez. * *
(bkz: buzlu badem)
bağımsız avrupa sinemasının en güzide filmlerinin yarısında çıktım. entelliğimi de aşmış bulundum.
hergün yemek yediğim restoranda bugun ayran yerine ice tea şeftali söyledim

onlarda cümlenin sadece sonunu anlamış olacaklar ki

bana sadece şeftali getirdiler.

sonra entel entel güldük işte.

yarın da az çorba ve ice tea limon istiycem anasını satayım.
bütün yabancı dizilerin adını ve konusunu öğrenip arkadaşlarımla polemiğe girdim.
koltuk altı kıllarımı kesmedim.