bugün

evet efendim, bu ülkede ekmek almaya gidersen ölürsün- aynı berkin gibi aynı fırat gibi evet. hiç acıması da yoktur.
kimilerinin fotoşoplarla saklmaya çalıştığı gerçektir evet. bu ülkede ekmek almaya gidersen ölürsün.
15 yıldır falan ekmek almaya giderim. ne öldüm ne de öleni gördüm.
gezi olaylarında dışarıdaydım saat 21.00 gibi ayrıldım ısparta'daki eylemlere polis müdahale etmiyordu. akşam sevgilimin yanından döndüm eve dönüyordum 00.00 gibi ev arkadaşım arayıp dedi ki ekmekle pil al dönerken. girdim bakkala henüz kimse yok etrafta dışarı bir çıktım ki polis gördüğü genci önce toma ile ıslatıp sonra da ıslak ıslak jobluyor. neyse uzatmadan bizde nasibimizi aldık. dayamızı yedik içeri alındık.

ekmekten içeri giren yazar beyanı

not : olay gerçek trollemiyorum neden trolleyim ki ?

not : ısparta valisi akpli değildi. adam kendi evine yürünüp bira şişesi atılana kadar polise izin vermedi müdahale için.
ödemeyi de sapanla yapmazsanız sıkıntı çıkmayacak durumdur.
bakkala gitmek istenmediğinde anneye söylenebilecek söz.

ama anneye böyle anarşik laflar sökmez ve sonuç olarak yine ekmek almaya gidilir.
ödemeyi, haksızlıkla yapan iktidar güçlerine ve gizli destekçilerine koyan olaydır. evet. polise ya da askere çiçeklerimizle gittikte noldu hiç yani -hiç! bizi korumakla görüveli olanlar yine saldırdı. 45 santimden kapsül atacakken atmadılar. tomaların içine, bilmediğimiz sular koydular, içinde ne olduğu da kesin değildi. işte gerçek olan budur. eğer devletin başındakiler hukuka uymuyorsa hırsızlık yapıyorsa, vatandaş olarak biz niye yapmayalım ki, hiç! madem hukuksuzluk yapanın yanına kar kalıyorsa, evet.
Fırat kardeşimin adını o anarşistlerle birlikte anma deyyus dediğimdir. Bir anarşistin ölmesiyle vatansever bir kardeşimizi aynı kefeye koyamazsın.
evet, devlet şiddeti- halk şiddetini doğurur işte o yüzden sapana ya da dhkp c'ye laf edemezsiniz buna hakkınız yok, yok!' sen şiddet gösterme ki halk şiidet göstermesin! devlet, anayasal örgütlenmedir - anayasaya uyulmuyorsa halkta uymaz. bize ne?!
görsel
Ekmek almayı bile beceremeyenler için doğrudur. Anti tank füzeleri almazsan olacağı bu.
devlet şiiddeti karşısında, halk şiideti gayet doğaldır. evet. üstelik hangi fırattan bahsedilldiği ise kesin değildir. yazık.
fırat şimpıl'dan bahsedildi. fırat çakıroğlundan değil. ekmek almaya giderken diyarbakır'da pkk'nin koyduğu bomba sonucu ölen çocuktan. çocuklarımızdan.
polise taş veya molotof atmazsanız günde 10 kere ekmek almaya gidebilirsiniz hiçbir şey olmuyor denendi onaylandı.
polisi çok masum sanan garibanlara giren olaydır, hala daha polise, taş molotof atmaktan bahsediyorlar.
polis terörist, asker katil, jandarma istilacı, dhkpc barış güvercini kıyamam.
Malesef ki doğru tespittir.
Oysa ki berkin kardeşimizin yüzündeki maske sadece hijyen amaçlıydı. Yollardaki tozlar etkilemesin diye.
Elindeki molotof sadece ışık tutmak içindi kapkaranlık sokaklarda yolunu aydınlatsın diye.
Parmaklarıyla yaptığı o pkknın zafer işareti gibi görünen hareket aslında " annecim 2 ekmek mi" işaretiydi.
Oysa ki ekmek almaya gidiyordu.
Çok duygulandım ağlamak istiyorum.
(bkz: teröristin yaşı olmaz).
(bkz: şimdi siktirin gidin)
(bkz: kürt lütfen)
polis ve asker katildir evet ergenekonda balyozda falan da çıkabiliyormuş evet. sonra da aldatıldık masalları .
herkesin polis dediği polis değil terörist gördüğü terörist değil. bu ülkede ekmek almaya gidersen ölürsün
adam gibi gidip geldikten sonra o ekmeği yemek nasip olur.

20 yıldan fazla bir zamandır her zaman ben giderim ve başıma henüz hiç bişey gelmemiştir.

kısacası efendi gibi gidin gelin canınızdan olmayın.

kula bela gelmez hak yazmadıkça,

hak bela yazmaz kul azmadıkça.

görsel
Bebe öleli çok oldu, ama anlaşılan üzerinden yürütülen edebiyat devam ediyor.
Çocuk bahane, mağduriyet şahane, Berkin Elvan'ın ölümsüzlüğü, onu kendine put edinenlerin bu rutin tapınmasında yatıyor.
Allah ıslah etsin ne diyeyim.
kimi pezevenglerin zoruna giden olay. siz bu kafada oldugunuz sürece daha çok asker ölür. yazık.
kimi acılar küllenmez pkknin koyduğu bomba sonucu fırat sımpılda öldü. oda ekmek almaya gidiyordu.
berkin elvan öldüğünde de birileri de üç maymunu oynadı. yazık evet. arkasından atıp tutuyorlar.
Yıllardır ekmek alıyorum inanır mısın günde 3 kez öldüğüm oldu.
puşilere özgürlük, bu ülkede ekmek almaya gidersen ölürsün.
Ben de ekmek almaya gidiyorum lakin molotoftu, sapandı o tarz seylerle gitmek pek tarzım degil yani.