bugün

21. yy da hala böyle batıl inançlara sahip insanların ''onlar öldü cennete gitçek yua!'' nidaları ile kendilerine,ailerine ve ölenlere söylenen yalanların en büyüğü.
kimse kusura bakmasın abi beni tanımayan bir insan benim için ölmez kendi için ölür, anası için, karısı için ölür öldüğünde şehit falan olmaz yaşam değerlerini kaybetmiş yaşam formundan ibarettir.
toprak insan içindir, insan toprak için değil bırakın böyle antik keko düşüncelerini. bayrağı yapan üstündeki kan değil insandır. olum yaşını başını almış adamlarsınız bunları ben size neden anlatıyorum neden yoruyorsunuz?

ama savaşların en actionlisi olanı çanakkale versusu idi.zafer ingilizlerin oldu bence biz kazandık koftiler!!
Ne kadar da igrenc bi baslik yaziiklar olsun.
kendisini bi daha goremeyecegi bi dunya icin feda eden insanlarin olulerini, kicinin ustunde oturup laf ebeligi yaparak cok guzel onurlandirdin.

helal olsun.
ölümü kutsamak, özendirmek, değer biçip onlara bunu sevdirmek, ölüme göndermek, sevk etmek, zorunda bırakmak gibi şeylere ben karşıyım.

eğer vatan için bir değer varsa o da bu vatan için yaşayıp en iyi şekilde bu topluma hizmet etmekle olur. ölüm gerekli olabilir bunu inkar etmiyorum ama ölümü kutsayan her türlü söylemlerden kaçınılmalı.

vatan için ölmek bir şey değil, yaşa ve ülkeni kalkındır. siktir et sonra bir ara gene öleceksin zaten.
önemsiz bir detay.

her şeyden önce fedakarlıktır. cennet olasılığına pek de inanmayan ben bile vatanım için ölebilirim diyebiliyorsam, bu her şeyden önce masumları koruma ve gelecek nesilleri rahat ettirme, kÜltürünün devamını garantiye alma güdÜsÜdür.

vatan severliğin dinle alakası bazen de yoktur.
(bkz: mutlu sana bir şeyler oluyor mutlu)
vatan sevgisi imandandır. içinde zerre kadar vatan sevgisi olan müslümandır. bu vatan için ölen müslümanların hepsi de şehittir. şehitliği ve kutsalı eleştiren zihniyete gelince ;

senin o beğenmediğin eleştirdiğin laf söylediğin dedelerimiz olmasaydı sen kimbilir nerde dünyaya gelecektin.
bu torakları babamız paraylamı satın aldı sanıyorsun ? bugün keyfini sürüyorsun. ne zahmetler çekildi ne şehitler verildi düşünmüyorsun. bu kafayla yetişen gençlik bu vatanı kaybeder yarın öbür gün. seküler düşünce bu. senin beğenmediğin o şahitlerin sahip çıktıkları bu aziz vatanımızda kaç dünya devletinin gözü var bilmiyormusun ?

ha işine böyle geliyorsa o başka. senin şehit değildir demenle şehadet orta yerden kalmıyor. senin canın tatlı olsun varsın. sen ölme.
sen yaşamana bak. sen işine bak. bırak ahkam kesmeyi. sen keyfine bak. üzme sen tatlı canını. kaçırma keyfini. bak dalgana.

o kadar çok şehadeti isteyen vatan evladı var ki bu toprakların o kadar çok yürekli evladı var ki tahmin bile edemezsin.
senin gibi sinamekilere ihtiyacı yok çok şükür bu vatanın.

edit: bi yolunu bul askere filan da gitme bence yazık.
Şimdi söverdim de küfürlerime yazık. Bsg aq.
Ne yemiş ne içmişse.. dokunmuş heralde yada kafasının üstünemi düşmüş ne yapmış acaba..
şehadet allaha kurban olmaktır zaten. nedeni niçini ne olursa olsun. sonuç önemli.

ahh siz bilmiyorsunuz şehidin allah katındaki değerini gördüğü itibarı. bizseniz dünyayı terkedersiniz bu boktan dünyayı.
onlar senin için ölmedi. burası senin vatanında değil. senin ruh halin ve düşüncelerin bizimle hiç değil.

yani senlik bir durum yok. siktirip gidebilirsin canım.
Neden zorunuza gidiyor adam doğruyu söylüyor. Siz ölü değil şehit verdikçe bu ölümler bitmeyecek. Görün amk artık, insanlar hayatlarını yitiriyor. Öbür tarafta da ne hıri var ne cennet. Varsa zebaniler beni silksinler! Kan kaç yaşınıza geldiniz hala bir arabın yakanı peşinden koşuyorsunuz, uyanın artık, yapmayın Etmeyin. Zekanıza hakaret lan bu.
bugün ölen insanlar için geçerli olan durum.
karısı şehit olduğu için sevinmeyecek sadece teselli edecek kendisini. babası,anasıda öyle.

insanları ölüme sürüklemeye devam edin...
Ulan varya ne kadar namussuz insanlarsınız be o insanlar siz rahat edesiniz, ülkemiz huzur içinde olsun diye canlarını veriyor sizin yazdığınız yazılara bakın allah belanızı versin.