bugün

Her sene gribe yakalanan biri olarak, bu sene grip olmamamı, Alınan tedbirlerin grip virüsüne de etki ettiği düşüncesindeyim.
maske, el yıkama , sosyal mesafe gibi tedbirler gribe karşı da ciddi anlamda işe yaradığı için olabilir. ne olur ne olmaz, yine de grip aşısı da oldum ben.
korona için aldığımız önlemlerin hepsi aslında bizi diğer salgın hastalıklara karşı da koruyor.
level atladığımız için meydana gelmemiştir. bu covid çıkana kadar millet hapşururken veya öksürürken ağzını burnunu pek kapatmazdı malum. saçtıkları mikroplar ortamdaki diğer kişilere de bulaşır sonra onlarda gider başkalarına bulaştırır ve bu şekilde hastalık 1 kişiden binlerce kişiye bulaşırdı. adına da grip salgını derdik.

bu covid çıktı çıkalı ağzımızda maske var. ve öyle ağzını yüzünü kapatmadan hapşurursan dayaktan gebertirler seni oracıkta. hatta kapatarak hapşursan bile cüzzamlı muamelesi görüyorsun herkes kaçışıyor etrafından. o yüzden grip salgını en azından bu sene sorun olmayacak bir çoğumuza.
maske ve temizlik kurallarının getirdiği en güzel şey.
Corona olduktan sonra anlamı kalmıyor pek. grip olmamayı yanıma kâr kabul edemeyeceğim kusura bakmayın.
Geçen sene askerdeyken o kadar ağır geçirdim ki galiba bağışıklık kazandığım için bu yok daha olmadım. neyse sert bir yere vuralım..